نشانه های آسیب کبدی چیست؟

آسیب کبدی

نشانه های آسیب کبدی | کبد یکی از مهم ترین اندام های داخلی بدن است که وظایف بسیار مهمی را بر عهده داشته و در صورت آسیب دیدن , اختلالات بسیار خطرناکی در عملکرد کل بدن رخ می دهد. به همین دلیل آشنایی با علائم اولیه درد و مشکلات کبدی کمک بزرگی در شناسایی بیماری ها و درمان آن ها کرده و حتی ممکن است افراد را از خطر مرگ نجات دهد. اولین و مهم ترین علامت درد است. اگر در بخش بالایی معده و یا سمت راست شکم خود احساس درد کردید , احتمال آسیب به کبد وجود دارد. ممکن است این درد در ابتدا آرام و خفیف باشد اما به مرور زمان شدید و غیر قابل تحمل می شود.

از آن جا که کبد موظف است سموم و مواد زائد بدن را دفع کند , با ایجاد یک مشکل در آن سموم زیادی در بدن پخش می شود. یکی از مهم ترین علامت های این موضوع تورم قوزک پا است. ورم و درد در پا , به خصوصدر ناحیه قوزک یکی از اصلی ترین نشانه های اختلالات کبدی است. اگر فردی شاهد تغییر رنگ در پوست و چشم خود شد , باید برای جلوگیری از بیماری های کبدی سریعا به پزشک مراجعه کرده و آنزیم های کبدی خود را چک کند چرا که از جدی ترین علامت های آسیب های کبدی به شمار می رود.

حساسیت یکی دیگر از نشانه های آسیب های کبدی است. حساسیت یا آلرژی یک بیماری بسیار شایع در افراد است و نمی توان آن را دلیلی قطعی برای اختلالات کبدی دانست اما از آن جا که بسیاری از حساسیت ها در بدن به دلیل عملکرد نادرست کبد رخ می دهد , بررسی سلامت کبد در این موضوع نیز مهم شمرده می شود چرا که اگر کبد دچار مشکل شود بسیاری از مواد سمی وارد جریان خود شده و به مغز می رسند و مغز آن ها را به عنوان یک آلرژن شناسایی کرده و علائم حساسیت در بدن بروز می کند.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : نشانه های آسیب کبدی چیست؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *