پادویش

نحوه پخش و توقف موسیقی در Google Maps

نحوه پخش و توقف موسیقی در Google Maps

گوگل مپ برای آیفون و اندروید گنجینه ای از ویژگی هاست. برای مثال این برنامه گوگل مپ به شما اجازه می دهد تا پارک ها را به راحتی پیدا کنید تا چندین برچسب برای خانه و محل کار اضافه کنید. همچنین می ‌توانید موسیقی گوشی خود را از طریق برنامه کنترل کنید. بنابراین می ‌توانید تمرکز خود را روی جاده حفظ کنید و بین برنامه‌های مختلف تمرکزتان به هم نخورد.

فرادرس

Google Maps از برنامه‌هایی مانند Spotify، Apple Music، YouTube Music، Wynk و غیره پشتیبانی می ‌کند. اگر Apple Music را ترجیح می ‌دهید، می ‌توانید آهنگ‌ها و لیست پخش را از برنامه Maps انتخاب کنید. باحاله، درسته؟

فعال کردن موسیقی در برنامه Google Maps برای اندروید و آیفون آسان و ساده است.

در اینجا نحوه پخش و توقف موسیقی در Google Maps توضیح می دهیم:

نحوه فعال کردن موسیقی در گوگل مپ در آیفون

ابتدا باید برنامه موسیقی مربوطه را در برنامه Google Map برای دسترسی به موسیقی و کنترل پخش فعال کنید.

مرحله 1: Google Maps را باز کنید و روی آواتار کوچک خود در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید. پس از آن، تنظیمات و سپس Navigation را از منو انتخاب کنید.

نحوه پخش و توقف موسیقی در Google Maps

نحوه پخش و توقف موسیقی در Google Maps

مرحله 2: به پایین بروید تا گزینه Music playback controls را مشاهده کنید و روی آن ضربه بزنید تا آن را انتخاب کنید.

نحوه پخش و توقف موسیقی در Google Maps

 

نحوه پخش و توقف موسیقی در Google Maps

آیفون دو گزینه در اختیار شما قرار می دهد Apple Music و Spotify. متأسفانه پشتیبانی YouTube Music برای همه مناطق در دسترس نیست.

یکی از آنها را انتخاب کنید و تنظیمات را ذخیره کنید. بسته به برنامه ای که انتخاب می کنید، ممکن است لازم باشد مجوزهای مختلفی بدهید.

مرحله 3: اکنون Apple Music را باز کرده و آهنگ مورد نظر خود را پخش کنید. پس از اتمام، Maps را باز کنید و شروع کنید.

نحوه پخش و توقف موسیقی در Google Maps

نحوه پخش و توقف موسیقی در Google Maps

کنترل‌های پخش در زیر جزئیات پیمایش ظاهر می‌شوند. تنها محدودیت این است که اگر آهنگی در برنامه پخش نمی شود، نمی توانید به تنظیمات پخش کننده دسترسی پیدا کنید. قبل یا بعد از شروع ناوبری، باید آهنگ ها را به صورت دستی پخش کنید.

اما خبر خوب این است که شما می توانید لیست های پخش خود را تنها با یک ضربه مشاهده کنید. فقط باید روی نماد کوچک Browse ضربه بزنید و لیست پخش در صفحه بعدی در دسترس خواهد بود

توجه داشته باشید که Apple Music به شما اجازه نمی دهد محتوای لیست پخش را مرور کنید. خوشبختانه، یک دکمه زیبای Open Apple Music در بالا وجود دارد.

از طرف دیگر، Spotify در هنگام شروع ناوبری گزینه Continue Playing را در اختیار شما قرار می دهد. در عین حال، می توانید آهنگ ها را مستقیماً از لیست های پخش انتخاب کنید.

نحوه پخش و توقف موسیقی در Google Maps

چگونه می توان موسیقی را در گوگل مپ در اندروید فعال کرد

گوگل مپ گزینه های مختلفی را در مقایسه با iOS ارائه می دهد. برای مثال، می ‌توانید تنظیمات مکانرا بر اساس اولویت خود تنظیم کنید. و همین امر به پخش کننده موسیقی نیز گسترش می یابد. به عنوان مثال، Google Maps برای اندروید از پخش ‌کننده‌ هایی مانند Spotify، YouTube Music، Apple Music و سایر سرویس‌های پخش موسیقی محلی پشتیبانی می‌ کند.

مرحله 1: گوگل مپ را باز کنید و روی نماد آواتار در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید. این همه گزینه ها را نشان می دهد. به پایین بروید تا Navigation Settings را ببینید.

نحوه پخش و توقف موسیقی در Google Maps

نحوه پخش و توقف موسیقی در Google Maps

مرحله ۲: در قسمت Navigation Settings، به پایین بروید تا گزینه Assistant default media provider را ببینید.

نحوه پخش و توقف موسیقی در Google Maps

نحوه پخش و توقف موسیقی در Google Maps

به طور پیش فرض، سیستم YouTube Music را انتخاب می کند. با این حال، برای پخش آهنگ ها در Maps باید در YouTube Premium مشترک شوید. اگر از نسخه رایگان استفاده می‌ کنید، وقتی به Maps یا هر برنامه دیگری بروید، YouTube Music به سادگی پخش آهنگ را متوقف می‌کند.

نکته خوب این است که می توانید از سرویس های دیگری مانند Spotify و Apple Music انتخاب کنید.

مرحله 3: هنگامی که برنامه موسیقی مورد نظر خود را انتخاب کردید، برنامه موسیقی را که به تازگی انتخاب کرده اید باز کنید و آهنگی را پخش کنید.

نحوه پخش و توقف موسیقی در Google Maps

در همین حال، ناوبری را در Google Maps شروع کنید و کنترل‌های پخش کننده در پایین، درست بالای تنظیمات دستیار در دسترس خواهند بود.

برخلاف آیفون، اندروید به شما اجازه نمی ‌دهد لیست پخش را در Maps تغییر دهید. و هنگامی که روی آهنگ ضربه می زنید، به سادگی صفحه جزئیات آهنگ را باز می کند. خوشبختانه، یک نماد Maps در پایین وجود دارد تا به شما کمک کند به Maps برگردید.

با این حال، اگر مجبور هستید یک آهنگ کاملاً جدید یا یک لیست پخش انتخاب کنید، باید با ضربه زدن روی دکمه Browse Spotify در پایین به Spotify برگردید. پس از اتمام، با کشیدن انگشت روی نوار پیمایش به Maps برگردید.

اگر نمی ‌توانید دست‌هایتان را از روی فرمان بردارید، از «دستیار Google» بخواهید آهنگ‌ها را تغییر دهد.

بنابراین، به این صورت بود که می ‌توانید موسیقی را مستقیماً از برنامه Google Maps پخش و متوقف کنید. البته، شما به اندازه یک پخش کننده موسیقی تمام عیار کنترل ندارید، اما گزینه ها به اندازه کافی خوب هستند تا بتوانید کنترل اساسی بر روی آهنگ ها داشته باشید بدون اینکه حواس شما را پرت کند.

 

 

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : نحوه پخش و توقف موسیقی در Google Maps

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *