پادویش

نحوه حذف اپل آیدی بدون رمز

نحوه حذف اپل آیدی بدون رمز

یکی از مزیت‌های مهم گوشی‌های آیفون، امکانات امنیتی و حریم خصوصی است که در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. برای استفاده از خدمات آیفون، علاوه بر خرید گیفت کارت اپل، باید یک حساب کاربری ویژه سیستم عامل ios یا همان اپل آیدی داشته باشید اما در صورت فروش گوشی و یا نیاز به یک آیدی جدید، باید اپل آیدی قبلی خود را حذف کنید. حذف حساب اپل آیدی ساده و آسان است اما اگر رمز عبور خود را فراموش کردید، شرایط تغییر می‌کند.

با ما در این مقاله همراه باشید تا با نحوه حذف اپل آیدی بدون رمز در گوشی آیفون از طریق بازیابی آیفون، نصب برنامه‌های مختلف و سایر روش‌های دیگر آشنا شویم.

در چه مواقعی به حذف اپل آیدی نیاز داریم؟

دلایل مختلفی برای حذف اپل آیدی وجود دارد که مهم‌ترین آن، فراموش کردن پسورد و رمز عبور است. اگر پسوردتان را حفظ نیستید و سوالات امنیتی را فراموش کرده‌اید، احتمالا بعد از خروج از حساب کاربری، دیگر نمی‌توانید از اپل آیدی استفاده کنید. حتی قادر به تغییر رمز اپل ایدی نیستید و نمی‌توانید وارد حساب خود شوید.

از طرف دیگر با وجود تحریم‌های مالی، ساخت اپل ایدی با شماره ایران مشکل‌ساز خواهد بود. از آنجایی‌که اپل آیدی شماره‌های ایرانی را به رسمیت نمی‌شناسد، قادر به استفاده از احراز هویت دو عاملی در ایران نخواهید بود. در صورت فعال‌سازی احراز هویت دو عاملی برای ورود به اپل آیدی، دیگر به پسورد نیاز ندارید.

بنابراین به طور کلی در صورتی‌که به رمز اپل آیدی دسترسی ندارید، سوالات امنیتی را فراموش کردید و از امکان احراز هویت دو عاملی بهره‌مند نیستید، امکان حذف اپل آیدی وجود ندارد؛ ولی اگر هنوز در حساب کاربری لاگین هستید، می‌توانید به کمک روش‌های زیر اپل آیدی را حذف کنید.

نحوه حذف اپل آیدی بدون رمز

نحوه حذف اپل آیدی بدون رمز از طریق تنظیمات آیفون

به کمک این روش می‌توانید بدون پسورد، اپل آیدی ثبت‌شده در iTunes Store و App Store را در آیفون حذف کنید و یک اپل آیدی جدید بسازید. برای این‌کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. وارد تنظیمات گوشی آیفون شوید و ردیابی (Find my iPhone)  را غیرفعال کنید؛ با این کار برخی از ویژگی‌های مربوط به اپل آیدی غیرفعال خواهند شد.
 • وارد setting شوید و icloud را انتخاب کنید
 • در صفحه جدید، گزینه Find my iPhone  را غیرفعال کنید
 1. در مرحله دوم حذف اپل آیدی از گوشی‌های آیفون درقسمت setting وارد iTunes and App Store شوید.
 2. در این صفحه باید Apple ID را انتخاب کنید و سپس گزینه روی گزینه Sign Out  ضربه بزنید. در این صورت دیگر حذف اپل آیدی بدون داشتن پسورد انجام می‌شود و شما می‌توانید پک اپل آیدی جدید بسازید.

حذف اپل ایدی فراموش شده با برنامه‌های مختلف

از طریق برنامه‌های مختلفی، حذف اپل آیدی بدون رمز امکان‌پذیر است که در ادامه دو نرم افزار محبوب را معرفی می‌کنیم.

برنامه iMyFone LockWiper

یکی از بهترین برنامه‌ها برای حذف اپل آیدی بدون پسورد، نرم افزار LockWiper است. برای حذف اپل ایدی به کمک این برنامه طبق دستورات زیر عمل کنید:

 1. ابتدا نرم افزار LockWiper را روی کامپیوتر و یا لپ تاپ نصب کنید
 2. بعد از نصب، نرم افزار را اجرا نمایید و گزینه Trust This Device را انتخاب کنید
 3. در این مرحله به یک حساب کاربری نیاز دارید؛ برای این‌کار یک حساب کاربری در LockWiper بسازید و سپس گوشی خود را به سیستم متصل نمایید
 4. بعد از اتصال گوشی به سیستم، روی گزینه Remove Apple ID  کلیک کنید
 5. در آخر گزینه Start Locking  را بزنید تا فرایند حذف اپل آیدی بدون پسورد آغاز شود.

نحوه حذف اپل آیدی بدون رمز

برنامه iCloudin

یکی دیگر از نرم افزارهای محبوب برای حذف اپل ایدی بدون پسورد، iCloudin است. برای حذف اپل ایدی به کمک این برنامه تنها کافیست گوشی آیفون را به سیستم متصل کنید و در ادامه گزینه Unlock Apple ID را انتخاب نمایید تا فرایند شروع شود.

حذف اپل ایدی بدون رمز از طریق تغییر اطلاعات

یکی از روش‌های غیرمستقیم حذف اپل ایدی بدون رمز، تغییر اطلاعات اپل ایدی است؛ به همین علت، ابتدا برنامه آیتونز را از دسترس خارج کنید. در نظر داشته باشید که این روش منجر به غیرفعال شدن حساب اپل ایدی شما می‌شود. برای اینکار مراحل زیر را طی کنید:

 • نرم افزار آیتونز را باز کنید؛ حتما باید جهت استفاده از این روش در این برنامه لاگین کرده باشید
 • از بخش منوی حساب دستگاه، روی گزینه View My Account ضربه بزنید
 • در اینجا باید روی گزینه Reauthorize All کلیک کنید و تمامی دستگاه‌هایی که با این اپل ایدی در ارتباط هستند، حذف کنید
 • در آخر برای تمام اشتراک‌های خود، گزینه auto-renew را فعال کنید

نحوه حذف اپل آیدی بدون رمز

با طی کردن مراحلی که گفتیم، شما موفق به قطع ارتباط آیفون با برنامه آیتونز شده‌اید. حالا دیگر نوبت Sign out شدن از دستگاه‌ها است؛ برای این‌کار طبق دستورات زیر عمل کنید:

 1. وارد بخش تنظیمات گوشی آیفون شوید
 2. روی اپل آیدی خود بزنید و گزینه Sign outرا انتخاب کنید. با همین روش، دستگاه‌های دیگری را که از این اپل ایدی استفاده می‌کنند،  Sign outکنید.
 3. در این مرحله اپل ایدی خود را لاگین کنید
 4. از بخش Edit، وارد ویرایش اطلاعات حساب خود شوید
 5. تمامی اطلاعات این بخش را پاک کنید و اطلاعات جعلی وارد کنید. همچنین تمامی ایمیل‌های معتبر متصل به این حساب را حذف نمایید
 6. تغییرات را ذخیره کنید و مجددا Sign Out  کنید؛ شما از اپل آیدی خود خارج شدید!

حذف اپل آیدی با بازیابی آیفون

بازیابی آیفون از طریق آیتونز تمامی اطلاعات از جمله اپل آیدی و پسورد را کاملا حذف خواهد کرد. به همین علت برای استفاده از این روش حتما از اطلاعات مهم خود در آیفون، بک‌اپ تهیه کنید.

البته در نظر داشته باشید تنها در صورتی می‌توانید از این روش استفاده کنید که دو شرط زیر را داشته باشید:

 • آیفون شما دارای رمز صفحه نمایش باشد
 • در اپل آیدی که قصد حذف آن را دارید، تایید دو مرحله‌ای اپل آیدی فعال باشد

برای حذف اپل آیدی از روش بازیابی آیفون، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا آیفون را به سیستم متصل و نرم افزار آیتونز را اجرا کنید.
 2. دکمه پاور و کاهش صدا را به صورت همزمان فشار داده و نگه دارید. هنگامی که گوشی در حالت ریکاوری قرار گرفت، دکمه‌ها را رها کنید.
 3. وقتی که آیفون در حالت ریکاوری قرار بگیرد، آیتونز پیغامی را نمایش می‌دهد به این صورت که آیفون با مشکل مواجه شده است و نیاز به بازیابی و یا به‌روزرسانی دارد. در اینجا گزینه (Restore) را انتخاب کنید.
 4. آیتونز شروع به دانلود نرم افزار برای آیفون می‌کند. بعد از اتمام دانلود، گوشی آیفون به حالت تنظیمات کارخانه اپل بازگردانده می‌شود؛ تا پایان این فرایند منتظر بمانید.
 5. بعد از تکمیل فرایند بازیابی، اپل آیدی و رمز عبور با موفقیت از گوشی شما پاک می‌شود. اکنون دستگاه را دوباره راه‌اندازی کنید.
 6. بعد از راه‌اندازی آیفون، اگر با صفحه قفل فعالسازی روبه‌رو شدید، باید اپل ایدی و پسورد قبلی خود را وارد کنید. در اینجا گزینه Unlock with Passcode را انتخاب کنید و سپس روی گزینه Use Device Passcode  ضربه بزنید.

حالا باید رمز عبوری را که قبلا برای بازکردن گوشی استفاده می‌کردید، وارد کنید تا قفل فعال‌سازی برداشته شود. در این صورت می‌توانید از یک اپل آیدی دیگر برای راه‌اندازی آیفون استفاده کنید.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : نحوه حذف اپل آیدی بدون رمز

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *