آنتی ویروس پادویش

نحوه جابجایی تاریخ پرواز بعد از خرید بلیط هواپیما

نحوه جابجایی تاریخ پرواز بعد از خرید بلیط هواپیما

به‌دلایل مختلفی ممکن است بعد از خرید بلیط هواپیما نیاز به تغییر تاریخ پرواز داشته باشید. برای مثال تغییر در برنامه‌های شخصی و کاری، شرایط اضطراری چون بیماری، تصادف یا مشکلات خانوادگی و …، هر یک ممکن است منجر به تغییر تاریخ پرواز بعد از خرید بلیط شود. سوالی که در اینجا به وجود می‌آید این است که در چنین شرایطی، باید چه اقداماتی انجام داد؟ آیا امکان تغییر تاریخ پرواز بعد از خرید بلیط وجود دارد یا خیر؟ چطور باید این کار را انجام داد؟

در این مطلب با ما همراه باشید تا ببینیم شرایط جابه‌جا کردن تاریخ پرواز پس از خرید بلیط هواپیما، چگونه است.

جابه‌جا کردن تاریخ پرواز بعد از خرید بلیط

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، به دلایل مختلفی ممکن است که شما نیاز به تعویض تاریخ پرواز خود پیدا کنید. اگر خوش شانس باشید، برای تاریخ جدید، پرواز خالی وجود دارد اما گاهی اوقات حتی در این خصوص نیز مشکل پیش آمده و شما موفق به خرید بلیط هواپیما جدید به تاریخ مورد نظر خود نخواهید شد. به‌ویژه اگر فاصله زمانی کمی تا تاریخ جدید، وجود داشته باشید. به هر ترتیب تغییر تاریخ پرواز پس از خرید بلیط هواپیما معمولاً به سیاست‌های شرکت هواپیمایی و نوع بلیطی که خریداری کرده‌اید، بستگی دارد. در اینجا چند مرحله کلی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید:

خط ‌مشی شرکت هواپیمایی را مرور کنید

همیشه بهتر است که پیش از خرید بلیط هواپیما، سیاست‌های شرکت هواپیمایی را در این خصوص بررسی کنید. البته پس از خرید بلیط نیز این امکان برای شما وجود دارد و شما می‌توانید از وب‌سایت شرکت هواپیمایی دیدن کنید یا شرایط و ضوابط بلیط خود را در سامانه فروش بلیط، چون اسنپ تریپ، بررسی کنید تا قوانین ایرلاین در مورد تغییرات تاریخ پرواز را بدانید. به این شکل می‌توانید از هزینه‌های تغییر تاریخ بلیط و این که به طور کلی ایرلاین مربوطه چنین امکانی را پیش بینی کرده است یا خیر، اطلاع کامل پیدا کنید.

نحوه جابجایی تاریخ پرواز بعد از خرید بلیط هواپیما

تماس با شرکت هواپیمایی

در فرایندی دیگر، شما می‌توانید با بخش خدمات مشتریان یا بخش رزرو خطوط هوایی تماس بگیرید. معمولاً می‌توانید اطلاعات تماس آنها را در وب سایت مربوط به ایرلاین یا ایمیل تأیید بلیط خود پیدا کنید. به این ترتیب می‌توانید با توضیح شرایط خود، اطلاعات مربوط به تغییر تاریخ پرواز را دریافت کنید. دقت داشته باشید که در این مرحله، احتمالا شما باید شماره رزرو، شماره بلیط و جزئیات پرواز فعلی خود را آماده در اختیار داشته باشید تا در صورت نیاز به مسئول مربوطه ارائه دهید تا راهنمایی‌های لازم را به شما بدهند.

تایید تغییرات پس از ثبت بلیط جدید پرواز

پس از ایجاد تغییرات، جزئیات پرواز جدید ارائه شده توسط شرکت هواپیمایی را به‌‌دقت بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که تاریخ، زمان و سایر اطلاعات مربوطه صحیح است. توصیه می‌شود این جزئیات را مجدداً بررسی کنید تا از هرگونه سردرگمی یا مغایرت جلوگیری شود. به خاطر داشته باشید که هر گونه مغایرت اطلاعات روی بلیط هواپیما با مشخصات شما، باعث خواهد شد تا موقع وارد شدن به گیت پرواز و سوار شدن به هواپیما، دچار مشکل شوید. از این روی حتما به محض دریافت بلیط، کلیه مشخصات و اطلاعات درج شده روی آن را بررسی کرده و از صحت و دقت تک به تک آن‌ها، مطلع شوید.

نحوه جابجایی تاریخ پرواز بعد از خرید بلیط هواپیما

نکته مهم

پیش از هر چیزی، باید بررسی کنید که آیا برای تاریخ جدید مورد نظر، پروازی آزاد وجود دارد یا خیر. در وب سایت فروش بلیط هواپیما یا وب سایت مربوط به ایرلاین‌ها، بررسی کرده و مطمئن شوید که برای تاریخ جایگزین، پرواز در دسترس وجود دارد. به این ترتیب در صورتی که موفق به جابه‌جایی تاریخ پرواز بعد از خرید بلیط هواپیما شدید، باید آماده باشید تا تاریخ‌ها یا بازه‌های زمانی خاصی را پیشنهاد دهید که برای شما مناسب است.

لطفاً توجه داشته باشید که رویه‌ها و سیاست‌های خاص، ممکن است بین خطوط هوایی، نوع بلیط و منطقه متفاوت باشد. همیشه بهتر است برای دستورالعمل‌ها و راهنمایی‌های دقیق در مورد تغییر تاریخ پرواز خود مستقیماً با شرکت هواپیمایی مشورت کنید. به طور مثال این سیاست‌ها بین ایرلاین‌های داخلی و شرکت‌های هواپیمایی خارجی، تفاوت عمده‌ای داشته و حتی ممکن است دو شرکت هواپیمایی از یک سیاست مشترک، برخوردار نباشند.

یک راه حل نهایی

اما اگر قوانین ایرلاینی که بلیط پرواز اولیه خود را از آن تهیه کرده‌اید، به شکلی بود که شما نتوانستید برای جابه‌جا کردن تاریخ پرواز بعد از خرید بلیط هواپیما، اقدام موثر و مثبتی انجام دهید، یک راه حل نهایی باقی خواهد ماند. در این صورت کار ساده بوده و البته با مقداری هزینه، همراه است. شما باید بلیط قبلی خود را کنسل کرده و البته جریمه کنسلی را نیز متحمل شوید. پس از آن، دوباره کسری هزینه را تامین کرده و بلیط جدید به تاریخ مورد نظر خود، رزرو و خریداری کنید.

این در واقع یک راه حل ساده است که به شما کمک می‌کند تا بدون فوت وقت، به‌راحتی پرواز قبلی را کنسل کرده و پرواز جدید، رزرو کنید. البته در صورتی که پرواز شما از نوع چارتری باشد، این ریسک وجود دارد که امکان کنسل کردن آن را نداشته باشید.

خرید بلیط هواپیما از اسنپ تریپ

برای آن که همه چیز در خصوص خرید بلیط هواپیما مورد نظر شما به‌درستی و به‌خوبی پیش برود، بهتر است که به‌سراغ یک سامانه جامع فروش بلیط پرواز بروید. سامانه جامع اسنپ تریپ بهترین گزینه برای خرید آنلاین بلیط هواپیما محسوب شده و شما می‌توانید از این طریق تمامی پروازهای باز به مقصد مورد نظر خود را مشاهده کرده و بهترین آن‌ها را رزرو کنید. این یک تجربه عالی از خرید آنلاین بلیط پرواز است و شما می‌توانید در هر جایی و هر زمانی، تهیه بلیط را انجام دهید.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : نحوه جابجایی تاریخ پرواز بعد از خرید بلیط هواپیما

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *