آنتی ویروس پادویش

نحوه آپلود عکس غذا در ChatGPT و دریافت دستور العمل‌

نحوه آپلود عکس غذا در ChatGPT و دریافت دستور العمل‌

پس از به‌روزرسانی رایگان GPT-4o، ChatGPT اکنون قابلیت تشخیص آنچه در تصاویر است را دارد. با استفاده از این قابلیت میتوانید از یک  غذا عکس بگیرید و به راحتی دستور پخت آن را دریافت کنید. اگر می خواهید خودتان این کار را امتحان کنید، این مراحل را دنبال کنید.

در موبایل

مرحله 1: پس از گرفتن عکس از ماده غذایی، ChatGPT را باز کنید.

مرحله 2: روی نماد گالری در پایین سمت چپ ضربه بزنید و عکس غذای خود را باز کنید. همچنین می توانید با استفاده از دوربین داخلی روی new photo  کلیک کنید.

نحوه آپلود عکس غذا در ChatGPT و دریافت دستور العمل‌

مرحله 3: پس از پیوست کردن تصویر، دستور زیر را وارد کنید: یک دستور پخت دقیق برای ماده غذایی موجود در تصویر ارائه دهید و درخواست را ارسال کنید.

مرحله 4: ChatGPT سپس دستور پخت دقیق غذا را در عکسی که ارسال کرده اید به شما می دهد. آن را کپی کرده و در برنامه/رسانه اجتماعی مورد نظر خود جایگذاری کنید.

نحوه آپلود عکس غذا در ChatGPT

روی دسکتاپ

مرحله 1: ChatGPT را در مرورگر خود راه اندازی کنید و روی نماد گیره کاغذ در پایین کلیک کنید تا تصویر غذای خود را پیوست کنید.

ChatGPT را در مرورگر خود راه اندازی کنید

مرحله 2: اعلان را وارد کنید: یک دستور پخت دقیق برای ماده غذایی در تصویر ارائه دهید و درخواست خود را ارسال کنید.

chatgpt-dessktop

چه کاری نباید  برای تشخیص عکس انجام داد

اطمینان حاصل کنید که فقط یک ماده غذایی در تصویر وجود دارد: ChatGPT تمایل دارد برای هر موردی که در قاب تشخیص می دهد دستور العمل هایی ارائه دهد. بهتر است تصویر خود را طوری برش دهید که فقط غذای مورد نظرتان را در دستور غذا قرار دهید.

از آپلود فایل‌های HEIF اجتناب کنید: نسخه دسک‌تاپ  ChatGPT مرورگر فایل‌های HEIC را نمی‌پذیرد و آن‌ها را تجزیه و تحلیل نمی‌کند. به فرمت JPEG بچسبید.

ارائه مناسب: گاهی اوقات، ChatGPT ممکن است گیج شود اگر ارائه ایده آل نباشد، به خصوص با غذاهای پیچیده مانند غذاهای هندی.

چگونه درخواست های خود را بهبود بخشید

اطمینان حاصل کنید که دستورات شما واضح و مختصر است: در اطراف بوش ضرب و شتم نکنید. اطمینان حاصل کنید که آنها ساده و قابل درک هستند. همچنین مطمئن شوید که آنها به درستی بیان شده اند.

تغییرات را بخواهید: اگر دستور غذای لاته وانیلی را می‌خواهید اما نوشیدنی موجود در عکس کلاسیک است، ذکر کنید که دستور تهیه یک نوع وانیلی را می‌خواهید.

سؤالات بعدی را بپرسید: پس از دریافت دستور غذا، اگر چیزی کم است، سؤالات بعدی ChatGPT را برای دریافت جزئیات بیشتر بپرسید.

با این ترفند چه کارهای بیشتری می توانید انجام دهید

  1. به انتخاب لباس کمک کنید

می توانید تصویر خود را ارسال کنید که ظاهر فعلی شما را نشان می دهد و مناسبتی را که برای آن لباس می پوشید در اعلان مشخص کنید. ChatGPT می تواند یک لباس را توصیه کند و آرایشگر شخصی شما باشد.

به عنوان مثال، من این را با تصویری از خودم امتحان کردم و پرسیدم چه چیز دیگری می توانم برای بهبود لباس اضافه کنم. ChatGPT چند پیشنهاد معنادار ارائه کرد.

chatgpt-dessktop

  1. گیاهان و حیوانات را شناسایی کنید

در حالی که همیشه می توانید از لنز گوگل برای این کار استفاده کنید، ChatGPT می تواند اطلاعات دقیقی را همراه با تصویر شناسایی شده ارائه دهد. من این را با یافتن گونه‌های یک درخت آزمایش کردم و ChatGPT آن را به درستی شناسایی کرده بود.

 

  1. به انتخاب یک پایان دیوار کمک کنید

اگر در تلاش برای یافتن پوشش مناسب دیوار هستید، برای کمک از ChatGPT استفاده کنید. من پیشنهاد رنگی برای یک دیوار خاص خواستم و توصیه بسیار عالی بود. با آپلود تصاویر نیز می توانید همین کار را برای دیوارهای خود انجام دهید.

سوالات متداول

چند تصویر را می توانم با GPT-4o رایگان آنالیز کنم؟

نسخه رایگان امکان تجزیه و تحلیل تعداد محدودی از تصاویر را فراهم می کند. برای حذف این محدودیت، به ChatGPT Plus ارتقا دهید.

آیا ChatGPT می تواند همه غذاهای اصلی را بشناسد؟

بله، بر اساس آزمایش ما، می تواند برخی از محبوب ترین مواد غذایی مصرف شده در سراسر جهان را تشخیص دهد.

به این پست امتیاز بدید

https://www.guidingtech.com/get-food-recipes-on-chatgpt-from-photos/

نظرات در مورد : نحوه آپلود عکس غذا در ChatGPT و دریافت دستور العمل‌

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *