آنتی ویروس پادویش

نبرد در سرزمین متاورس: فضای رقابتی و تنش موجود در این حوزه را به تصویر می‌کشد.

نبرد در سرزمین متاورس: فضای رقابتی و تنش موجود در این حوزه را به تصویر می‌کشد.

گوگل و مجیک لیپ در تلاشی دوباره برای فتح دنیای متاورس!

دو غول فناوری که سابقه‌ای در شکست‌های AR/XR دارند، برای ساخت عینک متاورسی دست به دست هم داده‌اند.

هنوز هدف دقیق این همکاری مشخص نیست، اما برخی معتقدند که این حرکت برای رقابت با اپل در زمینه “محاسبات فضایی” انجام می‌شود.

این اتحادیه کمی عجیب به نظر می‌رسد، چرا که گوگل اخیراً تیم‌های AR/XR خود را کوچک کرده و مجیک لیپ نیز سابقه‌ای درخشان در این زمینه ندارد.

با این حال، این همکاری می‌تواند نویدبخش نبردی تازه میان این دو شرکت با غول‌های این حوزه مانند متا و اپل باشد و در نهایت به نفع کل این صنعت تمام شود.

مدیر ارشد فناوری مجیک لیپ می‌گوید که این همکاری بر ترکیب تخصص‌های اپتیک این شرکت با زیرساخت‌های قدرتمند گوگل تمرکز خواهد داشت. هدف نهایی، ارائه تجربیات فراگیرتر برای توسعه‌دهندگان و مشتریان است.

هنوز جزئیات زیادی از این همکاری فاش نشده، اما به نظر می‌رسد که هدف نهایی تولید یک هدست AR/XR جدید باشد که بتواند رقیبی جدی برای محصولات متا و اپل باشد.

برخی تحلیلگران نیز گمانه‌زنی می‌کنند که مجیک لیپ ممکن است دارای حق ثبت اختراع یا دانش فنی خاصی باشد که برای گوگل ارزشمند است.

همچنین این احتمال وجود دارد که گوگل پس از تعدیل نیرو و عقب‌نشینی در این رقابت، تمایلی به راه‌اندازی واحد AR/XR جدید به تنهایی نداشته باشد.

زمان مشخص خواهد کرد که این همکاری چه نتیجه‌ای خواهد داشت، اما بدون شک، اقدامی جسورانه در دنیای پر چالش AR/XR به حساب می‌آید.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : نبرد در سرزمین متاورس: فضای رقابتی و تنش موجود در این حوزه را به تصویر می‌کشد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *