پادویش

ممکن است گوگل از فرمت فایل جدید در اندروید 14 پشتیبانی کند

ممکن است گوگل از فرمت فایل جدید در اندروید 14 پشتیبانی کند

گوگل در حال کار بر روی افزودن فرمت های فایل بیشتر به سیستم عامل اندروید برای گسترش سازگاری آن بوده است. پیش از این گزارش شده بود که گوگل پشتیبانی از فرمت فایل exFAT را در گوشی های هوشمند پیکسل اندروید 13 اضافه کرده است. با توجه به اینکه سایر OEM ها از مایکروسافت که صاحب فرمت است، مجوز پشتیبانی دارند، این تا حدودی گیج کننده بود. هنگامی که exFAT معرفی شد، زنجیره ای از پیشرفت ها را در هسته های متعدد لینوکس، اندروید و دیگر دستگاه ها آغاز کرد.

یکی دیگر از فرمت های پیشگام مایکروسافت، NTFS، در مقایسه با exFAT داستان کاملاً متفاوتی دارد. قابلیت خواندن/نوشتن در کرنل نسخه 5.15 ادغام شده است. میشال رحمان از Esper در ماه آگوست در مورد هسته اندروید 13 بر اساس آن نسخه گزارش داد. از سوی دیگر، برای فعال کردن پشتیبانی از آن در سیستم عامل، دیمون حجم، که عملکرد نصب حافظه اندروید است، باید بر اساس آن اصلاح شود.

و فقط گوگل می تواند آن را تغییر دهد. بنابراین، به طور غیر مستقیم، تنها گوگل می تواند تصمیم بگیرد که آیا پشتیبانی از فرمت NTFS در اندروید را فعال کند یا خیر. به گفته رحمان، گوگل به تازگی برنامه ای ساخته و ادغام کرده است که خطاهای رایج NTFS را تعمیر می کند. این می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که این شرکت فعالانه روی یک پیاده‌سازی پشتیبانی گسترده‌تر از NTFS کار می‌کند، که در را به روی این امکان باز می‌کند که دستگاه‌های Android 13 مناسب و همچنین هر دستگاهی که نسخه اندروید آینده را اجرا می‌کند، از این ویژگی بهره‌مند شوند.

با این حال، در مرحله اولیه، ممکن است به گوشی‌های هوشمند خاص یا فقط گوشی‌های هوشمند Google Pixel محدود شود. می توانیم فرض کنیم که همه گوشی های هوشمند اندروید 14 از فرمت فایل NTFS پشتیبانی می کنند. برای کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند.

منبع

چقدر از این مطلب خوشتان آمد ؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات در مورد : ممکن است گوگل از فرمت فایل جدید در اندروید 14 پشتیبانی کند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *