آنتی ویروس پادویش

ممنوعیت موبایل در مدارس لس آنجلس: خداحافظی با گوشی در طول ساعات مدرسه!

ممنوعیت موبایل در مدارس لس آنجلس: خداحافظی با گوشی در طول ساعات مدرسه!

موبایل‌ها در مدارس لس‌آنجلس ممنوع می‌شوند؟

احتمال ممنوعیت استفاده از موبایل در مدارس لس‌آنجلس از سال ۲۰۲۵

مقامات محلی لس‌آنجلس در حال بررسی طرحی برای ممنوعیت استفاده از موبایل در مدارس این شهر هستند. این طرح در صورت تأیید نهایی، از ژانویه ۲۰۲۵ (دی و بهمن ۱۴۰۳) اجرایی خواهد شد.

هدف از این طرح، مقابله با اثرات منفی استفاده از موبایل بر سلامت و تحصیل دانش‌آموزان است. نگرانی‌هایی در مورد اعتیاد به موبایل، حواس‌پرتی، و قلدری سایبری در مدارس وجود دارد که این طرح سعی در حل آنها دارد.

این ایده در پی صحبت‌های اخیر ویوک مورتی، جراح کل آمریکا، مطرح شده است. مورتی خواستار نصب برچسب هشدار روی شبکه‌های اجتماعی مشابه برچسب هشدار روی پاکت‌های سیگار شده بود.

مقامات لس‌آنجلس در حال بررسی جزئیات اجرای این طرح هستند، از جمله اینکه در طول ساعات مدرسه موبایل‌ها باید در کجا نگهداری شوند و برای دانش‌آموزان دارای معلولیت چه استثناهایی قائل خواهند شد.

پیشینه ممنوعیت موبایل در مدارس

ایالت فلوریدا با حدود ۲٫۸ میلیون دانش‌آموز در مدارس دولتی، سال گذشته قانونی را تصویب کرد که مدارس را ملزم می‌کند از دسترسی دانش‌آموزان به شبکه‌های اجتماعی در طول ساعات مدرسه جلوگیری کنند. چندین ایالت دیگر نیز قوانین مشابهی را در دست بررسی دارند.

موافقان و مخالفان

موافقان این طرح معتقدند که این کار به بهبود تمرکز دانش‌آموزان در کلاس درس و کاهش اضطراب و افسردگی آنها کمک می‌کند. همچنین آنها می‌گویند که این طرح می‌تواند به کاهش قلدری سایبری و سایر رفتارهای نامناسب آنلاین منجر شود.

مخالفان این طرح می‌گویند که این کار می‌تواند مانع از دسترسی دانش‌آموزان به اطلاعات و ابزارهای آموزشی مفید شود. آنها همچنین نگران هستند که این طرح شکاف دیجیتالی بین دانش‌آموزان ثروتمند و فقیر را افزایش دهد.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : ممنوعیت موبایل در مدارس لس آنجلس: خداحافظی با گوشی در طول ساعات مدرسه!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *