پادویش

مقایسه نتفلیکس استاندارد با پریمیوم: کدام طرح Netflix برای شما بهترین است؟

نتفلیکس استاندارد در مقابل  پریمیوم: کدام طرح Netflix برای شما بهترین است؟

نتفلیکس با کتابخانه ای متنوع از محتوا، یکی از سرویس های استریم قوی است. این برنامه با طرح هایی که ارائه می دهد طرفداران زیادی دارد این کمک می کند که چندین برنامه ماهانه برای انتخاب وجود داشته باشد. با این حال،  ما در این مقاله به مقایسه طرح Standard(استاندارد) و Premium (ممتاز)می پردازیم و انتخاب با خودتان است که کدام طرح برای شما بهترین است.

نتفلیکس استاندارد در مقابل  پریمیوم

برنامه های اشتراک اغلب ممکن است گیج کننده باشند زیرا به شما امکان دسترسی به ویژگی های مختلف را می دهند. با این حال، برخی از ویژگی ها بین پلن های مختلف مشابه هستند. با در نظر گرفتن این موضوع، اجازه دهید نگاهی دقیق‌تر به طرح‌های اشتراک Netflix داشته باشیم و به شما کمک کنیم بفهمید کدام برنامه برای شما بهترین است Standard یا Premium.

نتفلیکس Standard در مقایسه با Premium: در یک نگاه

نتفلیکس در مجموع 4 طرح ارائه می کند شامل: طرح های استاندارد ، پریمیوم، ممتاز و با تبلیغات. طرح Premium دسترسی به تمام ویژگی‌های موجود در Netflix را فراهم می‌کند. با این حال، طرح استاندارد Netflix چندان هم عقب نیست.

این جدول را بررسی کنید زیرا ما برخی از ویژگی‌های کلیدی برنامه‌های Netflix Standard و Premium را فهرست می‌کنیم.

 

نتفلیکس استانداردنتفلیکس پریمیوم
کیفیتپخش جریانی Full HD تا ۱۰۸۰pپخش جریانی Ultra HD 4K با پشتیبانی از HDR
صدای فضاییخیرآره
محدودیت دستگاهحداکثر ۲ دستگاه در یک زمانحداکثر ۴ دستگاه در یک زمان
مشاهده آفلایندانلود برای مشاهده آفلاین برای ۲ دستگاه به طور همزمان در دسترس استدانلود برای مشاهده آفلاین برای ۶ دستگاه به طور همزمان در دسترس است
دستگاه های موجودگوشی هوشمند، کامپیوتر، تبلت و تلویزیونگوشی هوشمند، کامپیوتر، تبلت و تلویزیون
تبلیغاتبدون تبلیغاتبدون تبلیغات
قیمت۱۵.۴۹ دلار در ماه۱۹.۹۹ دلار د

برای درک بهتر تفاوت بین برنامه های نتفلیکس استاندارد و پریمیوم و ، اجازه دهید این ویژگی ها را با جزئیات مقایسه کنیم.

نتفلیکس استاندارد در مقابل ممتاز: چند نفر می توانند به طور همزمان نتفلیکس را تماشا کنند

نتفلیکس به کاربران خود اجازه می دهد تا حداکثر 5 حساب را بدون توجه به برنامه خود ایجاد کنند. همچنین می توانید همزمان به چندین دستگاه وارد شوید. با این حال، اگردارای طرح استاندارد هستید، فقط می‌توانید از ۲ تا از این پروفایل برای پخش جریانی همزمان استفاده کنید. این بدان معناست که اگر از قبل از 2 پروفایل استفاده می کنید، 3 حساب دیگر کار نمی کنند.

نتفلیکس استاندارد در مقابل  پریمیوم: کدام طرح Netflix برای شما بهترین است؟

با این حال، طرح Premium به شما امکان می دهد همزمان در 4 دستگاه پخش جریانی داشته باشید. این به این معنی است که از 5 پروفایل، می توانید در هر زمان از 4 پروفایل استفاده کنید. بنابراین، بسته به اینکه چند نفر به طور همزمان با استفاده از یک حساب کاربری تماشا می کنند، می توانید از طرح استاندارد یا Premium استفاده کنید.

نتفلیکس استاندارد در مقابل پریمیوم: محدودیت های مشاهده آفلاین

در حالی که Netflix به شما اجازه می دهد تا حداکثر 100 بارگیری فعال در یک زمان داشته باشید، بسته به برنامه شما، فقط می توانید آنها را در تعداد محدودی از دستگاه ها داشته باشید. بنابراین، اگر در طرح استاندارد هستید، می‌توانید همزمان عناوین را در ۲ دستگاه دانلود کنید. با این حال، این تعداد برای طرح Premium به شدت افزایش می یابد و به شما امکان می دهد محتوا را در حداکثر 6 دستگاه دانلود کنید.

نتفلیکس استاندارد در مقابل  پریمیوم: کدام طرح Netflix برای شما بهترین است؟

در حالی که بیشتر محتوای Netflix برای دانلود در دسترس است، برخی از عناوین فقط برای پخش جریانی مجوز دارند و بدون توجه به طرح اشتراک Netflix شما قابل دانلود نیستند. علاوه بر این، می توانید به مقاله ما نگاهی بیندازید تا بدانید چگونه محدودیت دانلود Netflix را دور بزنید.

نتفلیکس استاندارد در مقابل ممتاز: آیا Netflix 4K ارزش آن را دارد

قبل از پاسخ به سوال فوق، سه نکته اساسی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. بیایید یک به یک با آنها شروع کنیم.

در دسترس بودن محتوا

در حالی که Netflix 4K یا Ultra HD را در طرح Premium ارائه می دهد، به این معنی نیست که تمام محتوای آن در 4K در دسترس است. اکثریت قریب به اتفاق محتوای نتفلیکس هنوز فقط با کیفیت Full HD یا 1080p در دسترس است. این بدان معنی است که حتی اگر برنامه مورد نیاز را داشته باشید، باز هم نمی توانید آن عنوان را در Ultra HD پخش کنید. برای بررسی اینکه آیا عناوینی که می خواهید تماشا کنید موجود هستند یا نه، 4K را در نوار جستجو تایپ کنید و نگاهی بیندازید.

نتفلیکس استاندارد در مقابل  پریمیوم: کدام طرح Netflix برای شما بهترین است؟

سرعت اینترنت

دومین چیزی که هنگام پخش محتوای 4K باید در نظر داشته باشید سرعت اینترنت شما است. برای پخش محتوای UHD در آرامش به یک اتصال اینترنتی ثابت با سرعت بالای 25 مگابیت در ثانیه نیاز دارید. همچنین، از آنجایی که پخش 4k به مقدار زیادی داده نیاز دارد، مطمئن شوید که طرح اینترنتی شما می تواند از آن پشتیبانی کند. اگر سرعت داده و برنامه ریزی مناسبی دارید، می توانید به سراغ طرح 4k بروید.

آیا دستگاه شما از 4k پشتیبانی می کند؟

درست است، مهمترین عامل برای پخش جریانی Netflix در 4k سخت افزار شماست. اگر دستگاه شما از پخش جریانی 4k پشتیبانی نمی کند، صرف نظر از اینکه از چه برنامه Netflix یا اینترنتی استفاده می کنید، محتوای شما همیشه با کیفیت Full HD 1080p یا پایین تر پخش می شود. از طرف دیگر، می‌توانید از ویژگی‌های سطح بالای دستگاه 4k خود در حین پخش هر عنوان Full HD برای دریافت آن حس 4k استفاده کنید.

نتفلیکس استاندارد در مقابل  پریمیوم: کدام طرح Netflix برای شما بهترین است؟

بنابراین، آیا ارزش رفتن به Netflix 4K را دارد؟ خوب، اگر نمایش شما با کیفیت UHD در دسترس است و اتصال اینترنت و دستگاه شما از جریان 4K پشتیبانی می کند، بله ارزش رفتن به طرح Premium را دارد. با این حال، اگر عمدتا از صفحه نمایش های کوچک مانند موبایل یا تبلت استفاده می کنید، یا اگر دستگاه شما از پخش جریانی Ultra HD پشتیبانی نمی کند، طرح استاندارد Netflix کفایت می کند.

نکته: همچنین می‌توانید به دنبال نمایشگرهای 4k و پروژکتورهای 4k باشید تا تجربه پخش کامل را داشته باشید.

قیمت تفلیکس استاندارد در مقایسه با  پریمیوم

اکنون به نقطه نهایی مقایسه یعنی قیمت گذاری می رسیم. با تمام ویژگی های Netflix موجود، طرح پریمیوم 19.99 دلار در ماه قیمت دارد. یک ردیف پایین تر اما هنوز هم انتخاب خوبی است، طرح استاندارد با قیمت 15.49 دلار در ماه در دسترس است.

نتفلیکس استاندارد در مقابل  پریمیوم: کدام طرح Netflix برای شما بهترین است؟

همچنین، به غیر از داشتن طرح‌های استاندارد و پریمیوم، نتفلیکس دو طرح دیگر در دسترس دارد  برنامه‌های Basic With Ads و Basic. اگر هر دو طرح فوق کمی بیش از حد گران به نظر می رسند، می توانید با برنامه های اولیه بروید. بیایید نگاهی کوتاه به هر دوی آنها داشته باشیم.

طرح پایه با تبلیغات

طرح Basic with Ads یا همزاه با تبلیغات به شما امکان می دهد تنها با 6.99 دلار در ماه از Netflix لذت ببرید. و همانطور که از نام آن پیداست، هنگام پخش هر عنوان، تبلیغات نیز وجود خواهد داشت. این طرح به شما امکان مشاهده فقط در 1 دستگاه می دهد، آن هم با حداکثر کیفیت720. علاوه بر این، عناوین خاصی با طرح Basic with Ads در دسترس نیستند و حتی لیست دستگاه های سازگار به اندازه سایر برنامه ها جامع نیست.

اگر به تبلیغات و سایر محدودیت‌های همراه با آن اهمیت نمی‌دهید، می‌توانید این طرح را در نظر بگیرید.

طرح Basic(پایه)

این طرح اندکی گران‌تر با 9.99 دلار در ماه، طرح پایه همچنان محدودیت 1 دستگاه و وضوح پخش جریانی HD 720p را دارد. با این حال، به شما امکان می دهد بدون تبلیغات به کل کاتالوگ Netflix دسترسی داشته باشید. به‌علاوه، در مقایسه با طرح Basic with Ads، دستگاه‌های پشتیبانی‌شده بسیار بیشتری نیز ساپورت می‌کند.

نتفلیکس استاندارد در مقابل  پریمیوم: کدام طرح Netflix برای شما بهترین است؟

اگر یک تماشاگر انفرادی یا زوجی هستید که یک حساب کاربری مشترک دارند، می‌توانید از این طرح استفاده کنید.

نتفلیکس استاندارد در مقابل PREMIUM آیا PREMIUM ارزش آن را دارد

پاسخ نهایی برای این بحث استاندارد Netflix در مقابل Premium به استفاده شما خلاصه می شود. اگر خانواده بزرگی هستید که نمایشگرهای زیادی به طور همزمان اجرا می‌شوند یا اگر تمام تنظیمات 4K را در اختیار دارید، احتمالاً طرح Netflix Premium گزینه بهتری برای شما خواهد بود.

با این حال، اگر به سادگی آن را روی تلفن همراه یا لپ‌تاپ خود تماشا می‌کنید و 2 صفحه نمایش اضافی را از دست نمی‌دهید، طرح استاندارد Netflix ممکن است برای شما مفید باشد.

سوالات متداول برای استفاده از نتفلیکس

  1. آیا می توانم از همه دستگاه های Netflix خود به طور همزمان خارج شوم؟

بله، می‌توانید به‌طور هم‌زمان از همه دستگاه‌های خود خارج شوید. به سادگی به تنظیمات حساب خود بروید و روی “Sign out of all devices ” کلیک کنید.

 

  1. چگونه می توانم اشتراک نتفلیکس خود را لغو کنم؟

برای لغو اشتراک Netflix، به www.netflix.com/cancelplan بروید و روی Finish Cancellation کلیک کنید. عضویت نتفلیکس شما در پایان دوره صورتحساب فعلی شما لغو خواهد شد.

 

  1. آیا می توانم بررسی کنم که کدام دستگاه ها در حال حاضر از حساب Netflix من استفاده می کنند؟

به تنظیمات حساب خود بروید و روی «مدیریت دسترسی و دستگاه‌ها» کلیک کنید. با این کار لیستی از دستگاه هایی که در حال حاضر از حساب Netflix شما استفاده می کنند باز می شود. اگر دستگاه ناآشنا پیدا کردید، روی Sign Out کلیک کنید و بلافاصله رمز عبور حساب Netflix خود را تغییر دهید.

بنابراین، همه چیزهایی را که باید در مورد طرح Netflix Standard در مقابل Netflix Premium بدانید را پوشش می دهد. قصد خرید کدام طرح را دارید؟ در نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

به این پست امتیاز بدید

https://www.guidingtech.com/netflix-standard-vs-premium/

نظرات در مورد : مقایسه نتفلیکس استاندارد با پریمیوم: کدام طرح Netflix برای شما بهترین است؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *