معنی Private Relay unavailable در iCloud در مک چیست؟

معنی Private Relay unavailable در iCloud در مک چیست؟

اپل همچنان با افزونه هایی مانند Hide My Email و iCloud Private Relay در iPhone، iPad و Mac بر حفظ حریم خصوصی کاربران تمرکز می کند. اولی آدرس ایمیل اصلی شما را پنهان می کند، دومی به محافظت از اطلاعات مرور وب و موقعیت مکانی شما از وب سایت ها و تبلیغ کنندگان کمک می کند. پس از به‌روزرسانی پولی macOS، ممکن است ببینید iCloud Private Relay فعال است یا هشدارهای iCloud Private Relay در مک شما در دسترس نیست. معنی iCloud Private Relay unavailable در مک در اینجا آمده است.

ابتدا، باید بدانید که iCloud Private Relay در مک به چه معناست و آیا برای شما مفید است یا خیر. سپس، نحوه غیرفعال کردن iCloud Private Relay را در مک به شما نشان خواهیم داد.

Private Relay unavailable چیست؟

iCloud Private Relay برداشت اپل از سرویس‌های VPN با یک تغییر است. در حالی که به طور کامل جایگزین سرویس اختصاصی VPN نمی شود، iCloud Private Relay به کاربران اجازه می دهد موقعیت IP و فعالیت های مرور خود را از تبلیغ کنندگان و ردیاب ها پنهان کنند. در اینجا نحوه عملکرد آن آمده است.

iCloud Private Relay در پس‌زمینه بی‌صدا کار می‌کند. شما نیازی به فعال کردن هیچ تغییری در منوی تنظیمات سیستم Mac ندارید. افزونه حریم خصوصی فقط برای مشترکین iCloud+ در دسترس است. برای فعال کردن iCloud Private Relay در مک باید هزینه یکی از برنامه های ذخیره سازی iCloud یا Apple One را پرداخت کنید.

هر زمان که از هر وب سایتی بازدید می کنید، مدیر می تواند موقعیت IP و درخواست DNS شما را ببیند. این تبلیغ‌کنندگان پروفایل سفارشی شما را برای ردیابی فعالیت‌های آنلاین شما بر اساس سابقه مرور و آدرس IP شما می‌سازند.

معنی Private Relay unavailable در iCloud در مک چیست؟

هنگام مرور هر وب سایتی در مرورگر Safari Mac، iCloud Private Relay وارد شده و آدرس IP شما را از یک درخواست DNS جدا می کند. این شرکت درخواست DNS را به یک سرور با نام تجاری اپل رمزگذاری می کند و کلیدهای رمزگذاری را به سرور شخص ثالث ارسال می کند.

از آنجایی که اپل فقط درخواست های DNS رمزگذاری شده دارد، این شرکت نمی تواند وب سایت هایی را که شما در Safari مرور می کنید، ببیند. اپل به جای ارسال آدرس IP دقیق شما به سرویس شخص ثالث، یک آدرس تقریبی را به اشتراک می گذارد. برخلاف اتصال VPN، Private Relay مکان IP را از کشور دیگری به اشتراک نمی گذارد. اپل مکان شما را ارسال می کند، اما مکان دقیقی نیست.

بیشتر بخوانید  سریع ترین راهکار برای کار نکردن جک هدفون در مک: 7 راهکار

اپل از سرورهای Cloudflare برای ارسال یک مکان IP تغییر یافته و رمزگذاری درخواست های DNS استفاده می کند. هر زمان که سرویس‌های Cloudflare با قطعی مواجه می‌شوند، iCloud Private Relay نیز از کار می‌افتد و با پیام ” iCloud Private Relay is unavailable alert ” در مک، آیفون و آی پد متوجه خواهید شد. گرچه قطعی زیاد طول نمی کشد. وقتی سرویس‌ها دوباره آنلاین شدند، macOS اعلان « iCloud Private Relay is active» را نشان می‌دهد.

iCloud Private Relay را برای یک شبکه WI-FI خاموش کنید

ما توصیه می کنیم iCloud Private Relay را برای اتصالات Wi-Fi عمومی ناامن فعال کنید. برای شبکه وای فای منزل یا محل کار خود، می توانید این گزینه را غیرفعال کنید.

مرحله 1: روی نماد Apple در گوشه سمت چپ بالا کلیک کنید.

مرحله 2: منوی تنظیمات سیستم (تنظیمات سیستم در macOS Ventura) را باز کنید.

معنی Private Relay unavailable در iCloud در مک چیست؟

مرحله 3: Network را انتخاب کنید.

معنی Private Relay unavailable در iCloud در مک چیست؟

مرحله 4: اتصال Wi-Fi خود را انتخاب کنید و تیک گزینه “Limit IP Address Tracking” را بردارید.

معنی Private Relay unavailable در iCloud در مک چیست؟

iCloud Private Relay را در Mail اپل و سافاری غیرفعال کنید

آیا می دانید تبلیغ کنندگان می توانند موقعیت IP شما را از طریق پیام های ایمیل ردیابی کنند؟ Private Relay “محافظت از فعالیت برنامه Mail ارائه می دهد تا آدرس IP شما را پنهان کند و محتوای ایمیل را به صورت خصوصی در پس زمینه بارگیری کند. این امر پیگیری فعالیت ایمیل شما را برای فرستندگان دشوارتر می کند. اگر قبلاً از یک جایگزین Mail یا Safari در Mac استفاده می کنید، نیازی به فعال کردن Private Relay برای آنها ندارید.

مرحله 1: برنامه Mail یا Safari را در Mac باز کنید.

مرحله 2: روی نام برنامه در نوار منو کلیک کنید و منوی Preferences را باز کنید.

معنی Private Relay unavailable در iCloud در مک چیست؟

مرحله 3: به منوی Privacy بروید.

مرحله 4: تیک گزینه Hide IP address را در Safari بردارید (Protect Mail Activity in Mail).

معنی Private Relay unavailable در iCloud در مک چیست؟

اعلان‌های iCloud Private Relay را در مک غیرفعال کنید

وقتی سرورهای Cloudflare روزهای سختی را پشت سر می‌گذارند، ممکن است ده‌ها هشدار «iCloud Private Relay در دسترس نیست» دریافت کنید. می توانید از مراحل زیر استفاده کنید و Private Relay را در مک خاموش کنید.

مرحله 1: منوی System Preferences را در Mac باز کنید (به مراحل بالا مراجعه کنید).

مرحله 2: Apple ID را انتخاب کنید.

مرحله 3: در کنار منوی Private Relay روی گزینه ها کلیک کنید.

معنی Private Relay unavailable در iCloud در مک چیست؟

مرحله 4: دکمه Turn Off را انتخاب کنید .

معنی Private Relay unavailable در iCloud در مک چیست؟

Private Relay unavailable در مک

در حالی که iCloud Private Relay برای کاربران Safari و Mail یک موهبت است، اما برای کسانی که از مرورگر و برنامه ایمیل دیگری در Mac استفاده می کنند بی استفاده است و می‌توانید این عملکرد را غیرفعال کنند و مانع از دریافت هشدارهای Private Relay در مک شوند.

 

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : معنی Private Relay unavailable در iCloud در مک چیست؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *