آنتی ویروس پادویش

معرفی بهترین برنامه برای کمک به تمرکز و جلوگیری از حواس پرتی در 2024

ذهن‌های ما به‌طور شبانه روزی برای «افزایش تعامل» کار می‌کنند، که یک اصطلاح فنی است که به معنای «ترغیب کردن شما به اینکه هر لحظه بیداری را صرف پیمایش و دوست داشتن چیزها کنید» است. تلاش برای مبارزه با این موضوع تنها با اراده ممکن است.

برنامه برای کمک به تمرکز و جلوگیری از حواس پرتی

استفاده از ابزارهایی برای کمک به ایجاد نظم و انضباط ضروری است تا بهره وری شما هنگام کار افزایش یابد. اینجاست که نرم افزار مسدود کننده حواس پرتی می درخشد. این برنامه‌ها را برای تمرکز روشن کنید و دیگر چیزی که حواس‌تان را پرت می‌کند باز نمی کنید.

 

Freedom (ویندوز، macOS، iOS، اندروید، کروم)

 برنامه برای کمک به تمرکز و جلوگیری از حواس پرتی

نقاط مثبت:

حواس پرتی را در همه دستگاه های شما مسدود می کند

پشتیبانی از چندین لیست بلاک

صداهای فوکوس اختیاری

معایب:

بدون نسخه رایگان

راه اندازی کمی زمان می برد و ممکن است گیج کننده باشد

 

اکثر برنامه های مسدودکننده‌های حواس‌پرتی فقط روی هر دستگاهی که در حال حاضر استفاده می‌کنید کار می‌کنند. Freedom  می تواند عوامل حواس پرتی هم وب سایت ها و هم برنامه ها را در همه دستگاه های شما به طور همزمان مسدود کند. دیگر نیازی به مسدود کردن اینستاگرام در رایانه خود نیست، فقط آن را بلافاصله در تلفن خود باز کنید. اگر جلسه ای را شروع کنید، عوامل حواس پرتی شما در همه جا مسدود می شود.

هر تعداد لیست بلاک را که می خواهید تنظیم کنید، سپس یک جلسه را شروع یا برنامه ریزی کنید. یک حالت قفل وجود دارد که ویرایش لیست‌های بلاک خود را در زمانی که یک جلسه فعال است غیرممکن می‌کند. صداهای فوکوس اختیاری نیز دارد که اساساً صدای پس زمینه محیط از طبیعت است.

نقطه ضعف: هیچ نسخه رایگان طولانی مدت وجود ندارد. اما اگر نمی‌خواهید پرداخت کنید، شانسی ندارید: Freedom چند افزونه رایگان کروم را ارائه می‌کند از جمله:

Limit، که میزان زمانی را که می‌توانید در سایت‌های حواس‌پرتی صرف کنید، محدود می‌کند. Pause، که به شما می‌گوید چقدر زمان آنلاین می‌گذرانید. و  Focus که برای دانش آموزان ساخته شده و تمامی وب سایت های غیر آموزشی را مسدود می کند.

قیمت: 3.33 دلار در ماه صورتحساب سالانه یا 8.99 دلار در ماه صورتحساب ماهانه. 199 دلار برای اشتراک مادام العمر

LeechBlock

 برنامه برای کمک به تمرکز و جلوگیری از حواس پرتی

نقاط مثبت:

کاملا رایگان

در تمام مرورگرهای اصلی کار می کند

بسیار سریع راه اندازی می شود

معایب:

نمی‌توان برنامه‌های دسک‌تاپ را مسدود کرد

بدون نسخه موبایل

LeechBlock روی اکثر مرورگرهای اصلی کار می کند، رایگان است و مجموعه ای از گزینه ها را برای جلوگیری از حواس پرتی در اختیار شما قرار می دهد. می‌توانید فهرستی از سایت‌ها را برای مسدود کردن ایجاد کنید، سپس آنها را به هر طریقی محدود کنید.

می‌توانید زمان‌هایی را برای مسدود شدن برنامه‌ها برنامه‌ریزی کنید، که بسیار ساده است. از طرف دیگر، می توانید با تنظیم قوانین، زمان خود را برای برنامه های حواس پرتی محدود کنید. به عنوان مثال: می توانید هر روز 20 دقیقه از وقت یوتیوب یا چهار دقیقه در هر ساعت در توییتر به خود اختصاص دهید. اگر بخواهید، می‌توانید محدودیت‌های زمانی را با یک برنامه ترکیب کنید حتی دقیق‌تر شوید. هر ساعت بین ساعت 8 صبح تا 5 بعد از ظهر پنج دقیقه در اینستاگرام باشید. یا اگر نمی‌خواهید برنامه‌ها را به هم بزنید، می‌توانید یک برنامه «قفل‌دان» یک‌باره را راه‌اندازی کنید.

این قدرت بسیار زیادی دارد، به خصوص برای یک ابزار رایگان، و حتی اگر بخواهید می توانید تنظیمات را در طول جلسات بلوک قفل کنید. تنها نقطه ضعف: این یک برنامه افزونه مرورگر است، نه یک برنامه، بنابراین می‌توانید با تغییر مرورگر آن را حل کنید.

قیمت LeechBlock: رایگان

RescueTime

 برنامه برای کمک به تمرکز و جلوگیری از حواس پرتی

نقاط مثبت

نرم افزار کامل ردیابی زمان با مسدود کردن حواس پرتی داخلی

از فهرست برنامه های حواس پرتی که قبلاً در آنجا اضافه کرده اید استفاده می کند

معایب

ویژگی‌های مسدود کردن کمی در مجموعه ویژگی‌های RescueTime پنهان هستند

RescueTime در درجه اول یک مسدود کننده عوامل حواس پرتی نیست، بلکه یکی از بهترین برنامه های ردیابی زمان است. اما شامل یک ویژگی مسدود کردن حواس پرتی به نام جلسه فوکوس است، بنابراین می توانید با استفاده از سابقه ردیابی زمان، تمرکز خود را حفظ کنید.

این با استفاده از داده‌هایی کار می‌کند که از قبل RescueTime ارائه می‌دهید، که به شما امکان می‌دهد برنامه‌ها و وب‌سایت‌ها را به سه دسته تعیین کنید: تمرکز کار، کارهای دیگر، و فعالیت‌های شخصی. این لیست ها در هنگام راه اندازی یک حساب از قبل پر می شوند و همچنین می توانید آنها را سفارشی کنید.

در طول جلسات ، می‌توانید همه چیز را مسدود کنید، به جز تمرکز بر روی کار یا اگر ترجیح می‌دهید، فقط فعالیت‌های شخصی را مسدود کنید. این یک راه عالی برای جلوگیری از حواس پرتی بدون نیاز به ایجاد یک لیست بلاک جداگانه است، به خصوص اگر به هر حال به دنبال یک برنامه ردیابی زمان هستید.

SelfControl

 برنامه برای کمک به تمرکز و جلوگیری از حواس پرتی

نکات مثبت

غیرفعال کردن پس از تنظیم غیر ممکن است

معایب:

فقط می تواند URL ها را مسدود کند

فقط برای macOS

SelfControl غیرعادی به نظر می رسد: یک لیست بلاک، یک شماره گیری برای تنظیم مدت زمان بلوک شما و یک دکمه شروع وجود دارد. خودشه. اما به یک دلیل کلیدی متمایز است: لغو آن غیرممکن است.

به طور جدی، این برنامه هاردکور است. بستن برنامه کاری نمی کند. همه عوامل حواس پرتی شما همچنان مسدود هستند. حذف برنامه هیچ کاری انجام نمی دهد و همچنین راه اندازی مجدد رایانه شما نیز انجام نمی دهد. تنها راه غیرفعال کردن مسدود کردن، پس از تنظیم تایمر، نصب مجدد کامل macOS است (که همه برنامه‌ها، تنظیمات و اسناد شما را حذف می‌کند).

این برنامه واقعاً گزینه عالی برای جلوگیری از حواس پرتی است. هیچ یک از برنامه های دیگر در این لیست دراین سطح نیستند.

قیمت SelfControl: رایگان

Pomodoro

نکات مثبت :

تایمر داخلی Pomodoro

گزینه های ادغام عالی

معایب:

بسیار گران است

تایمرهای پومودورو بر اساس یک فرض ساده ساخته شده اند: بهترین فوکوس در صورتی اتفاق می افتد که به طور منظم استراحت کنید. این تایمرها معمولاً برای تمرکز بر روی کارها به مدت 25 دقیقه تنظیم شده اند و پس از آن یک استراحت پنج دقیقه ای انجام می شود. بنابراین، منطقاً به این نتیجه می‌رسد که ممکن است بخواهید برنامه‌ها و وب‌سایت‌های حواس‌پرتی را هنگامی که می‌خواهید تمرکز کنید مسدود شوند.

می‌توانید انتخاب کنید که کدام برنامه‌ها و وب‌سایت‌ها باید در حین تمرکز مسدود شوند. بلوک‌ها به‌طور خودکار در طول جلسات کاری شما درگیر می‌شوند و در طول استراحت خاموش می‌شوند. حتی اگر بخواهید می توانید برنامه های بهره وری را زمانی که قرار است استراحت کنید مسدود کنید.

انواع ویژگی های عالی برای کاربران قدرتمند وجود دارد که می توانند در اینجا به آن بپردازند. برای مثال، می‌توانید هر بار که یک جلسه را شروع یا پایان می‌دهید، میانبر سفارشی اپل را فعال کنید. می توانید زمان را با تقویم خود ادغام کنید و به شما این امکان را می دهد که ببینید چه چیزی در راه است. حتی یک ادغام Slack وجود دارد که به شما امکان می‌دهد کل تیم‌ها را در حالی که تمرکز می‌کنید بی‌صدا کنید. تنها یک نقطه ضعف اصلی: بسیار گران است.

قیمت: برنامه پایه رایگان. از 4.99 دلار در ماه برای Monthly Pro، یا آن را به عنوان بخشی از Setapp با 10 دلار در ماه با 230 برنامه دیگر مک

one sec

one sec

(Chrome، Firefox، Safari، Edge، Android، iOS)

جوانب مثبت:

باز شدن سایت ها و برنامه های حواس پرتی را به تاخیر می اندازد

شما را ترغیب می کند که در مورد تمرکز خود فکر کنید

بهترین برنامه تمرکز با تصاویر حیوانات زیبا

معایب:

بدون پشتیبانی از برنامه های دسکتاپ

بدون قابلیت زمان بندی

اکثر برنامه‌های موجود در این فهرست، عوامل حواس‌پرتی را کاملاً مسدود می‌کنند.

برنامه در اینجا چندین کار را انجام می دهد. اول اینکه شما را مجبور می کند سرعت خود را کم کنید. دوم، به شما نشان می‌دهد که هر چند وقت یک‌بار سایت‌هایی را باز می‌کنید که حواس‌تان را پرت می‌کنند. این دو چیز، در کنار هم، می‌توانند به شما کمک کنند تا زمان کمتری را صرف احساس حواس پرتی کنید. اگر برنامه‌هایی که وب‌سایت‌ها را کاملاً مسدود می‌کنند برای شما کار نمی‌کنند، یک ثانیه امتحان کنید.

قیمت one sec: شروع از 2.99 دلار در ماه، تا 39.99 دلار برای یک برنامه مادام العمر

Cold Turkey Blocker

 برنامه برای کمک به تمرکز و جلوگیری از حواس پرتی

نقاط مثبت :

بسیار قابل تنظیم

ویژگی Frozen Turkey شما را به طور کامل از کامپیوتر خود قفل می کند

بدون اشتراک برای نسخه کامل

معایب:

تنظیم ممکن است کمی مشکل باشد

Cold Turkey Blocker در یک کلام قابل تنظیم است. این برنامه مسدودکننده سایت را نصب کنید، و می‌توانید فهرستی از وب‌سایت‌ها و برنامه‌های دسکتاپ برای مسدود کردن ایجاد کنید، سپس یک برنامه زمان‌بندی برای مسدود کردن تنظیم کنید. برای مثال می‌توانید شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های ویدیویی را در طول هر روز کاری مسدود کنید. همچنین می‌توانید پس از پایان روز کاری، برنامه‌های کاری مانند Slack را مسدود کنید. همه چیز به تو بستگی دارد. یا اگر ترجیح می دهید، می توانید مسدود کردن را به صورت دستی روشن و خاموش کنید. حتی حالتی به نام Frozen Turkey وجود دارد که از دسترسی کامل به رایانه شما جلوگیری می کند: Frozen Turkey را روشن کنید و بدون قفل کردن مجدد رایانه خود نمی توانید وارد رایانه خود شوید.

از آنجایی که این یک ابزار در سراسر سیستم است و فقط یک افزونه مرورگر نیست، نمی‌توانید با تغییر مرورگرها آن را حل کنید. اما این فراتر از این است.

می‌توانید تنظیمات زمان و زبان را مسدود کنید و با تغییر ساعت رایانه‌تان، نتوانید روی یک بلوک برنامه‌ریزی‌شده کار کنید. می‌توانید از دسترسی به مدیر وظایف Chromium جلوگیری کنید، که در تئوری می‌توانید از آن برای غیرفعال کردن افزونه ی مسدودکننده استفاده کنید. حتی می توانید تا زمانی که مسدودسازی برنامه ریزی شده شما کامل نشود، حذف نصب مسدود کننده Cold Turkey را غیرممکن کنید. من می توانم ادامه دهم، اما نکته اساسی این است که شما می توانید خود را از کار کردن در اطراف خود منع کنید. اگر اهل خود خرابکاری هستید، این را امتحان کنید.

بهترین برنامه تمرکز حواس چیست؟

بهترین برنامه فوکوس برنامه‌ای است که به شما کمک می‌کند تمرکز کنید. این تنها چیزی است که به آن بستگی دارد. اگر به تازگی با برنامه های فوکوس شروع کرده اید، یکی از برنامه های رایگان LeechBlock، SelfControl، یا PawBlock را امتحان کنید. مشخص کنید چه ویژگی هایی را بیشتر دوست دارید و چه چیزی را در این تجربه کم دارید، و سپس بقیه گزینه ها را بخوانید تا بهترین گزینه را پیدا کنید.

به این پست امتیاز بدید

https://zapier.com/blog/stay-focused-avoid-distractions/#leechblock

نظرات در مورد : معرفی بهترین برنامه برای کمک به تمرکز و جلوگیری از حواس پرتی در 2024

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *