آنتی ویروس پادویش

معایب ساینا زیر ذره بین

ساینا

معایب ساینا زیر ذره بین : ساینا یکی از خودرو هایی است که در حقیقت جایگزین خودرو های همچون پراید به حساب می آید البته این موضوع با توجه به اینکه سایپا این خودرو را تولید کرده مطرح می شود،  اما معایب ساینا کدام ها هستند؟ برای بررسی مزایا و معایب خودرو ساینا ابتدا مزایای خودرو ساینا را مورد بررسی قرار میدهیم و در ادامه مقاله به بررسی معایب ساینا خواهیم پرداخت.

مزایای خودرو ساینا

طراحی : در طراحی ساینا برخلاف محصولات قبلی سایپا ، ساختاری متفاوت عرضه شده است ، استفاده از طراحی منحنی گونه زیبایی خاصی را به این محصول داده است. چراغ های جلویی ساینا بسیار زیبا تر شده است و سپر جلو خودرو هم زیبایی خاصی را به این خودرو داده است.

مصرف سوخت بهینه  : یکی از مزایای خودرو ساینا مصرف سوخت بسیار مناسبی است ، ساینا در هر 100 کیلومتر 7 لیتر بنزین مصرف میکند که در مقایسه با سایر خودرو ها هم رده مصرف سوخت بسیار مناسبی است.

سیستم تهویه مناسب : ساینا در سیستم گرمایش و سرمایش از قطعات با کیفیتی استفاده کرده است که باعث شده عملکرد سیستم تهویه خودرو بهتر از مدل های قبلی همچون تیبا باشد.

اگر توجهی به روند رشد محصولات سایپا داشته باشیم ، سایپا در سری محصولات خود رو به رشد بوده است و این رشد در ساینا بسیار بیشتر به چشم می خورد. می توان گفت سایپا توانسته است خودرویی متفاوت نسبت به خودرو های دیگر خود در این مدل جدیدش ارائه نماید. ساینا در مدل های مختلف ساینا از سیستم تهویه دیجیتال هم استفاده کرده است که نشانگر ایده رو به جلو سایپا در محصولات جدید خود است.

معایب اصلی خودرو ساینا

معایب اصلی خودرو ساینا کدام ها هستند در ادامه این مقاله به بررسی ساختار کلی خودرو ساینا خواهیم پرداخت و معایب این خودرو را مورد بررسی قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید.

بدنه سبک در طراحی

یکی دیگر از معایب ساینا سبکی این خودرو است ، اگر در شرایط آب و هوایی بد با این خودرو رانندگی کنید وزن کم این خودرو تکان هایی که در خودرو پراید و تیبا تجربه می کنید را در این خودرو هم وجود دارد .

بیشتر بخوانید  اتمام زمان ثبت نام اینترنتی ساپیا نزدیک است

موتور ساینا

موتور خودرو

یکی دیگر از معایب ساینا موتور آن است ، متاسفانه شرکت سایپا هیچ تفاوتی در موتور این خودرو و تیبا نداشته است ، یعنی همان موتور 87 اسب بخاری قبلی در این خودرو استفاده شده است ، صدای موتور از جمله معایب بزرگی است که کاربر خودرو ساینا را اذیت میکند.

مونتاژ نسبتا ضعیف

یکی از معایب اصلی خودرو ساینا مونتاژ ضعیف آن است ، درز های موجود در این خودرو کاملا به چشم می خورد و درب های خودرو همچنان مثل سایر تولیدات شرکت سایپا به سختی بسته می شود و راحتی چفت شدن درب های در این خودرو مشاهده نمی شود. از دیگر موضوعاتی که در ابتدای این پاراگراف مطرح شد ناهمگونی درز های صندوق عقب و سپر جلوی این خودرو است.

بدنه ای همچنان ضعیف در دیگر محصول سایپا

یکی از مشکلات اصلی در خودرو های تولیدی شرکت سایپا ضعیف بودن بدنه خودرو های تولیدی سایپا است ، بسیاری از کارشناسان ایمنی خودرو های تولیدی شرکت سایپا را در خودرو هایی همچون پراید ، تیبا و ساینا بسیار کم می دانند، این مشکل حاد در این خودرو سایپا هم دیده می شود یکی از معایب اصلی ساینا همین ضعف ایمنی بدنه ساینا است .

کابین ساینا

پلاستیک خشک در کابین خودرو

یکی از زیبایی های هر خودرویی بدنه و کابین داخلی خودرو است که توسط کاربر لمس می شود ، در طراحی کابین متاسفانه تفاوت چندانی با تیبا در این خودرو اتفاق نیافته است ، سایپا تغییرات جزئی در طراحی کابین این خودرو داده است ، اما تغییرات چندان هم به زیبایی داخلی این خودرو کمک نکرده است. کنسول و داشبورد فقط با خودرو تیبا متفاوت است اما باز نمی توان گفت این تغییرات باعث زیبایی این خودرو شده است.

 


مقالات مرتبط :

معایب دنا

معایب آریو

 


 

3/5 - (1 امتیاز)

نظرات در مورد : معایب ساینا زیر ذره بین

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. سلام
    من جدیدا یک مشکلی برای ماشینم پیش اومده که وقتی سرعت میرسه به ۸۰ از پشت پنل صدای ویز ویز میاد به صورت ممتد وقتی سرعت از ۸۰ رد میشه یا کمتر از ۸۰ میشه صدا قطع میشه ؟ لطفا راهنمایی کنید
    احساس میکنم صدا از پشت پنل ضبط و بخاری هست

  2. به نظرم ظاهر بسیار بد قواره ای هم داره.اصلا معلوم نیست کی این ماشین ها رو طراحی میکنه.در صورتی که طراحان ایرانی در حال طراحی و کار در بزرگترین شرکتهای اتومبیلسازی جهان هستند…..