معاملات فارکس چیست؟

اصول تجارت فارکس چیست

فارکس چیست؟ به بیان ساده، فارکس – همچنین به عنوان FX یا ارز خارجی شناخته می شود – مبادله یک ارز با ارز دیگر در قیمت توافق شده است. این یک بازار غیرمتمرکز است که در آن ارزهای جهان به عنوان یک بازار خارج از بورس (OTC) معامله می شوند. به این معنی که معاملات سریع، ارزان و بدون نظارت صرافی انجام می شود.

  • سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زوم تک در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

این بازار هرگز نمی خوابد

اساسا، در آموزش فارکس ، آموزش عمل سفته‌بازی در مورد حرکت قیمت‌های مبادله با خرید یک ارز و همزمان فروش ارز دیگری است. ارزش پول به دلیل تعدادی از عوامل اقتصادی، ژئوپلیتیکی و فنی در برابر یکدیگر افزایش و کاهش می یابد.

فارکس یک بازار جهانی است که 24 ساعت شبانه روز و پنج روز هفته (دوشنبه تا جمعه) باز است. خورشید را در اطراف زمین دنبال می کند، صبح روز دوشنبه در ولینگتون نیوزلند باز می شود و سپس به سمت بازارهای آسیایی در توکیو و سنگاپور حرکت می کند. سپس، قبل از بسته شدن در عصر جمعه در نیویورک، به لندن منتقل می شود.

حتی زمانی که بازار از جمعه تا یکشنبه تعطیل است، همیشه اتفاقاتی رخ می‌دهد که در روز دوشنبه، ارزهای مختلف را از بین می‌برد.

بازار بزرگ تری وجود ندارد

تجارت فارکس با میانگین گردش مالی بیش از حدود 5 تریلیون دلار در روز، پرمعامله ترین بازار جهان است. این بدان معناست که قیمت ارز دائما در نوسان ارزشی در برابر یکدیگر است و فرصت‌های معاملاتی متعددی را برای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کند تا از آن ها استفاده کنند.

به ندرت پیش می آید که در فارکس هر دو ارز از نظر ارزش با یکدیگر یکسان باشند و همچنین به ندرت پیش می آید که هر دو ارز ارزش نسبی یکسانی را برای مدت کوتاهی حفظ کنند.

 

شاید ندانید، اما احتمالا حداقل یک بار در طول زندگی خود بخشی از بازار FX بوده اید. فرض کنید در حال برنامه ریزی برای تعطیلات به ایالات متحده هستید و باید پول خرج خود را از پوند استرلینگ (GBP) به دلار آمریکا (USD) تغییر دهید.

روز دوشنبه یک صرافی ارز محلی پیدا می کنید و می بینید که نرخ تبدیل پوند/دلار آمریکا 1.45 دلار است. این بدان معناست که به ازای هر پوندی که مبادله می کنید، در ازای آن 1.45 دلار دریافت خواهید کرد. برای دریافت 145 دلار 100 پوند خرج می کنید. در مورد ورود آلپاری بیشتر بخوانید.

با این حال، چند هفته بعد از همان صرافی عبور می کنید و متوجه می شوید که آخرین نرخ تبدیل پوند/دلار آمریکا اکنون 1.60 دلار است. 100 پوند شما اکنون 160 دلار دریافت می کند – یک 15 دلار اضافی – اگر می دانستید که منتظر افزایش ارزش پوند در برابر دلار باشید.

اصول تجارت فارکس

پس از پاسخ به سوال فارکس چیست؟ به اصول تجارت آن می پردازیم. نرخ تبدیل ارز به دلیل عوامل مختلفی مانند قدرت اقتصاد یک کشور همیشه در نوسان است. آنچه معامله گران فارکس به دنبال انجام آن هستند این است که از این نوسانات با حدس و گمان افزایش یا کاهش قیمت ها سود ببرند.

بهترین جفت‌ ارزهای فارکس بر حسب یک ارز در مقابل ارز دیگر قیمت‌گذاری می‌شوند. هر جفت ارز دارای یک «پایه» است که اولین ارز نشان داده شده است، و یک «counter» که دومین واحد پولی است.

هر ارز می تواند تقویت شود  (افزایش ارزش) یا تضعیف شود (کاهش ارزش). از آنجایی که در هر جفت دو ارز وجود دارد، اساسا چهار متغیر وجود دارد که شما در مورد معاملات فارکس حدس می زنید.

اگر فکر می‌کنید ارزش یک ارز در برابر ارز دیگر افزایش می‌یابد، آن ارز را می خرید. اگر فکر می کنید ارزش یک ارز در برابر ارز دیگر کاهش می یابد، آن ارز را می فروشید.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : معاملات فارکس چیست؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *