پادویش

مسئله ی بازی نهنگ آبی در ایران و گفته های وزیر ارتباطات و فناوری

وزیر ارتباطات و فناوری

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد این بازی بسیار خطرناک به نام چالش نهنگ آبی گفت: ” این بازی، یک بازی فوق العاده خطرناک بوده که برای نوجوانان و جوانان بسیار مساله ساز می باشد و فورا باید به صورت جهانی برای پیشگیری از انتشار بیشتر آن در سایر کشورها نیز به پا خواست” وی در جایی دیگر اذعان نمود که در حال مذاکره با مدیران شبکه ی اجتماعی VK هستند تا جلوی منتشر شدن این بازی را بگیرند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد شایعات ورود این بازی خطرناک به ایران اعلام کرد: این بازی هم اکنون از بسیاری از فروشگاه های بازی در جهان حذف شده و در ایران نیز وجود ندارد و همواره پیگیر آن هستیم که جلوی ورود غیرقانونی این بازی را نیز بگیریم.

در بیاناتی دیگر نیز افزودند: ” این شبکه ی اجتماعی در ایران فیلتر می باشد ولی ما درتلاش هستیم که با مذاکره، از انتشار این چالش خطرناک در سایر کشورها جلوگیری به عمل آوریم”.

ایشان در جلسه ی خبری که حضور داشتند، اعلام کردند که گویا قصد دارند با تولید تبلت هایی با قابلیت نظارت والدین وسیم کارت هایی مخصوص کودکان جلوی چنین رعب و وحشتی را در فضای مجازی کشورمان بگیرند و در آینده دیگر شاهد این نوع رعب و وحشت والدین در مورد فرزندانشان نباشند.

ایشان در پایان افزودند که درکنار نظام و حکومت، والدین نیز باید مسئولیت نظارت و جلوگیری از انتشار فرهنگ غلط در میان فرزندانشان را به عهده بگیرند و باید مراقب باشند که فضای مجازی باعث ایجاد رعب و وحشت برای آنها نگردد زیرا رعب و وحشت نشان دهنده ی اطلاع رسانی ضعیف از طریق رسانه ها می باشد و قطعا وزارت اطلاعات و ارتباطات در خصوص چنین موضوعاتی شرایط امنیتی لازم را فراهم می نماید.

 

پیشنهادی: بازی نهنگ آبی ؛ چالشی مرگبار در بین نوجوانان

با زوم تک همراه باشید…

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : مسئله ی بازی نهنگ آبی در ایران و گفته های وزیر ارتباطات و فناوری

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *