پادویش

مرکز تماس VoIPچه مزایایی برای کسب وکارها دارد؟

مرکز تماس VoIPچه مزایایی برای کسب وکارها دارد؟

ویپ یا همانVoIP  یکی از خدماتی است که مراکز تماس برای بهبود عملکرد خود به کار می‌گیرند. سازمان‌ها و کسب و کارهایی که مراکز تماس دارند، نیاز است که خدمات خود را بهبود دهند و از مزیت‌های ویپ بهره مند شوند. استفاده از تلفن‌های ویپ باعث افزایش فروش کسب و کارها می‌شود، زیرا این سیستم عملکرد مشابه‌ای با سیستم‌های مرکز تماس دارد، اما قابلیت‌های مختلفی را برای کارشناس‌های مرکز تماس ارائه می‌کند. در حقیقت کسب و کارها می‌توانند از طریق سیستم ویپ، تلفن‌های سانترال و سنتی خود را ارتقا دهند و میزان رضایت مشتری را افزایش دهند. برای آشنایی با مزیت‌های  VoIPتا انتهای متن همراه ما باشید.

 سیستم نرم افزارVoIP چیست؟

ویپ همان سامانه یا سیستم تلفنی است که از طریق اینترنت، برقراری تماس را مدیریت می‌کند و می‌تواند برای بهبود عملکرد مرکز تماس و کال سنتر‌ها مزیت‌های مختلفی داشته باشد. در حقیقت کسب و کارها به جای تلفن‌های سانترال و سنتی می‌توانند از یک سیستم ویپ استفاده کنند که از طریق شبکه کار می‌کند و در این شرایط با اتصال به اینترنت، پشتیبانی کسب و کارها بهبود خواهند داشت.

به طور کلی سیستم ویپ فراتر از برقراری یک تماس است و این سیستم ابزاری برای مدیریت حرفه‌ای اپراتورها، دپارتمان‌ها، بررسی شیفت‌های کاری و بررسی سطح رضایت مشتری‌ها است.

کسب و کارها با به کارگیری صحیح از VoIPمی‌توانند تعداد تماس‌های ناموفق و جواب داده نشده را کاهش دهند و مشکلات بسیاری از سازمان‌ها را برای برقراری ارتباط موثر با مشتری‌ها برطرف کنند. همچنین با نرم افزار ویپ، می‌توانید تمام شعب خود را در هر موقعیت مکانی با یکدیگر مرتبط سازید و هزینه تماس‌های خود را کاهش دهید.

ویپ چگونه به کسب وکار شما کمک خواهد کرد؟

مرکز تماس VoIPیکی از فناوری‌های برقراری ارتباط تلفنی است که برای کسب و کارها به کار گرفته می‌شود. برقراری ارتباط تلفنی ویپ در بستر اینترنت و شبکه باعث شده تا کسب وکارها مشکلات مختلفی مانند: قطعی تماس، سیم کشی اضافی، پشت خط ماندن مشتری و هزینه‌های زیاد را برطرف کنند.

به طور کلی سیستم و فناوری ویپ می‌تواند به کسب و کارها در زمینه‌های مختلف کمک کند که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • شناسایی مشتری‌ها از طریق شماره موبایل یا کد کاربری
 • کاهش زمان انتظار مشتری‌ها
 • کاهش تماس‌های ناموفق در زمان‌های شلوغ
 • صندوق صوتی و ثبت درخواست تماس در زمان‌های تعطیل
 • تعریف انواع سناریوها و مسیرهای تماس جهت پاسخگویی بهتر کارشناس‌ها
 • داشبوردها و گزارشات کاربردی جهت نظارت بر تماس‌ها و اپراتورها
 • آگاهی از نحوه پاسخگویی کارشناس‌ها
 • بررسی سطح رضایت‌مندی مشتری‌ها
 • اتصال مجدد به کارشناس پاسخگو در تماس‌های قبلی
 • امکان اعلام و پرداخت مانده حساب مشتری‌ها به صورت تلفنی
 • اطلاع رسانی انبوه

کدام کسب و کارها می‌توانند از  VoIPاستفاده کنند؟

هر کسب و کاری که خدمات یا محصولاتی را ارائه می‌کنند، می‌توانند از سیستم نرم افزار ویپ استفاده کنند. همچنین این نرم افزار برای مدیریت تماس‌های ورودی و خروجی بیشتر کسب و کارها مزیت‌های مختلفی دارد. اما شاید برخی این سوال را بپرسند که آیا نرم افزار ویپ برای کسب و کار آن‌ها کارایی دارد یا خیر؟

به طور کلی کسب و کارهایی که می‌توانند از خدمات و مزیت‌های VoIP استفاده کنند عبارتند از:

 • شرکت‌های خدماتی، حمل و نقل، آژانس‌های مسافرتی و فروشگاه‌های آنلاین
 • شرکت‌های بانکی و مالی
 • آژانس‌های املاک
 • شرکت‌های فناوری اطلاعات
 • کلینیک‌ها و مراکز زیبایی
 • شرکت‌های صنعتی و تولیدی
 • شرکت‌های تجاری، رستوران‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای
 • پروژه‌های ساختمانی
 • هتل‌ها و مراکز اقامتی

مرکز تماس VoIPچه مزایایی برای کسب وکارها دارد؟

مزایای مرکز تماس VoIPبرای کسب و کارها

تمام کسب و کارها در تلاش هستند تا بهترین خدمات را به مشتری‌های خود ارائه کنند و از آن طرف، سود فروش خود را افزیش دهند. از این‌رو برای اینکه بتوان مرکز تماس تخصصی داشت و تماس‌های مشتری را به فروش بیشتر هدایت کرد، نیاز است که از سیتسم‌های تلفنی قدیمی‌ خداحافظی کنید. با به کارگیری فناوری VoIP تمام کسب و کارها می‌توانند از امکانات مختلفی بهره مند شوند که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • منشی تلفنی یا پاسخگوی خودکار
 • ضبط مکالمه
 • ارتباط از راه دور
 • اتصال به نرم افزار CRM
 • انتقال تماس
 • نظرسنجی
 • صندوق صوتی

اما به طور کلی ویپ می‌تواند علاوه بر امکاناتی که گفته شد، مزیت‌های مختلفی هم برای سازمان‌ها و کسب و کارها داشته باشد که برخی از آن‌ها به شرح زیر هستند.

افزایش رضایت مشتری‌ها

با به کارگیری از سیستم ویپ می‌توان رضایت مشتری را افزایش داد. در حقیقت با به کارگیری امکاناتی که فناوری VoIPدر اختیار کسب و کارها قرار می‌دهد، شرایط پاسخ دهی به مشتری‌ها بهبود پیدا می‌کنند. مشتری، پشت خط نمی‌ماند و حتی اگر در روزهای تعطیلی مرکز تماس هم ارتباط برقرار کند، می‌تواند از طریق امکانات پیام صوتی مشکلات خود را عنوان کند.

رضایت مشتری یکی از دلایل مهم هر کسب و کاری است. در نتیجه با بهره مندی از امکانات ویپ می‌توان عملکرد کارشناس‌های مراکز تماس را بهبود داد.

صرفه جویی در زمان

زمان یکی دیگر از مهم‌ترین عواملی است که باید در رشد کسب و کارها به آن توجه کرد. فرض کنید که شما به عنوان مشتری با یک مرکز تماس، ارتباط برقرار می‌کنید و زمان زیادی برای پاسخگویی کارشناس آزاد صرف خواهید کرد. در این شرایط مشخص است که شما به عنوان مشتری و مجدد، تمایلی به برقراری تماس با مرکز تماس مورد نظر خود را ندارید. با بهره مندی از ویپ می‌توان تماس‌های ورودی را به کارشناس آزاد متصل کرد تا مدت زمان انتظار مشتری را کاهش داد. این موردی است که در تلفن های سنتی امکان پذیر نیست و مشتری باید برای دریافت جواب پشت خط منتظر بماند.

همچنین با به کارگیری سیستم تلفن گویا، مشتری راحت‌تر به مقصد خود هدایت می‌شود و با کارشناس مربوطه ارتباط برقرار می‌کند که این مورد هم در کاهش زمان انتظار مشتری، موثر است.

بالاترین نرخ پاسخگویی به تماس‌ها

اگر شما از فناوری ویپ استفاده کنید، دیگر نگرانی برای تماس‌های از دست رفته و پشتیبانی خود ندارید. در حقیقت بالاترین نرخ پاسخگویی به تماس‌ها در فناوری ویپ یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این سیستم است. اگر کارشناسی از میز خود دور باشد یا با مشتری دیگری مشغول صحبت باشد، باز هم شرایط پاسخگویی به مشتری فراهم است. در حقیقت با توجه به اینکه VoIP از فناوری دیجیتال استفاده می‌کند، کارشناس‌های مرکز تماس به موقعیت‌های مکانی محدود نیستند و می‌توانند بر روی تلفن همراه خود ارتباط برقرار کنند.

الوویپ ارائه دهنده خدمات  VoIP

به طور کلی کسب و کارها همیشه در تلاش هستند تا شرایط سوددهی خود را افزایش دهند. از این‌رو می‌توان برای افزایش مشتری‌ها و بالابردن رضایت آن‌ها، از سیستم و فناوری ویپ استفاده کرد. در حقیقت خدمات ویپ گسترده و دارای کارایی بالا است تا هر کسب و کاری با هر نوع فعالیتی بتواند از نرم افزار مدیریت VoIPاستفاده کند. اگر سازمان یا شرکت شما برای برقراری ارتباط با مشتری‌های خود از راه‌های ارتباطی مانند: ایمیل و چت استفاده می‌کند، به طور حتم بهره مندی از یک نرم افزار مدیریت مرکز تماس، می‌تواند بخش زیادی از چالش‌های مشتری مداری را حل کند و عملکرد کارشناس‌های بخش پشتیبانی و فروش را افزایش دهد.

سامانه مرکز تماس الوویپ به عنوان ارائه دهنده بهترین سامانه مدیریت مراکز تماس، شرایطی را برای کسب و کارها فراهم کرده است تا به راحتی بتوان خدمات ارزنده‌ای را به مشتری‌ها ارائه کرد. در حقیقت از طریق سامانه مدیریت تماس می‌توان مدیریت تماس‌های ورودی و خروجی مرکز تماس و کال سنتر را تحت نظر داشت و از طریق نرم افزار VoIP، فرایند‌های تلفن مجموعه و کارشناس‌ها را بهبود داد تا به بهترین شکل تماس‌های مراکز تماس را مدیریت کرد. در حقیقت الوویپ به عنوان ارائه دهنده خدمات VoIPشما را در استراتژی‌های فروش و پشتیبانی مرکز تماس همراهی می‌کند تا بهترین خدمات را به مشتری‌های خود ارائه کنید.

برگرفته از وب سایت الوویپ (https://alovoip.ir/)

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : مرکز تماس VoIPچه مزایایی برای کسب وکارها دارد؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *