آنتی ویروس پادویش

مایکروسافت به کاربران در مورد پایان عمر ویندوز 10 هشدار می دهد

مایکروسافت به کاربران در مورد پایان عمر ویندوز 10 هشدار می دهد

مایکروسافت در نظر دارد بزودی پشتیبانی از ویندوز 10 را به اتمام برساند. در این بین هشدارهایی به کاربران داده می شود تا از استفاده این نسخه دست بکشند.

با وجود معرفی ویندوز 11، تعداد قابل توجهی از کاربران به دلیل پایداری و آشنایی با ویندوز 10 همچنان به آن اعتماد می کنند. از این رو، همچنان سهم بازار قدرتمندی دارد. با این حال، مایکروسافت کاربران را تشویق می‌کند تا به ویندوز 11 جدیدتر ارتقا دهند. کمپین‌های زیادی توسط این غول فناوری وجود داشته است که مردم را به ارتقاء تشویق می‌کند. پیش از این، تبلیغات پاپ آپ آزاردهنده ای در ویندوز 10 وجود داشت که به کاربران توصیه می کرد آن را ارتقا دهند. اکنون، مایکروسافت صفحه لندینگ جدیدی را به صورت زنده ایجاد کرده است که به طور زیرکانه به کاربران می گوید که پایان ویندوز 10 نزدیک است و آنها باید آن را ارتقا دهند.

صفحه لندینگ جدید مایکروسافت اعلام می کند که پشتیبانی از ویندوز 10 در 14 اکتبر 2025 به پایان می رسد. پس از این تاریخ، کاربران دیگر بروزرسانی امنیتی یا پشتیبانی فنی را دریافت نخواهند کرد. برای حفظ لحن ظریف، این صفحه به کاربران اطمینان می‌دهد که رایانه‌های شخصی‌شان به کار معمول خود ادامه می‌دهد.

پس از اخطار، صفحه لندینگ شامل بخش های مختلفی در اطراف ویندوز 11 می شود. یکی برای بررسی ویژگی های ویندوز جدیدتر وجود دارد. ارتقاء به ویندوز 11 می تواند ویژگی های امنیتی پیشرفته، عملکرد بهبود یافته و رابط مدرن تری را ارائه دهد. در صفحه لندینگ بخش‌های بیشتری برای مقایسه ویندوز 10 و 11 و بخشی برای خرید لپ تاپ با ویندوز 11 وجود دارد. علاوه بر این، در پایان، بخشی برای سوالات متداول نیز وجود دارد. این شامل بسیاری از سوالات مهم برای کاربرانی است که قصد تغییر به ویندوز 11 را دارند.

برخی از کاربران به دلیل آشنایی و راحتی با این سیستم، ویندوز 10 را ترجیح می دهند. در حالی که برخی از کاربران سبک جدیدتر ویندوز 11 را نمی پسندند. بسیاری از کاربران همچنین با مشکلاتی با الزامات بالاتر ویندوز 11 مانند TPM 2.0 مواجه هستند که در دستگاه های قدیمی موجود نیست.

بیشتر بخوانید  مایکروسافت دیگر از هدست واقعیت مجازی پشتیبانی نمی کند

به طور خلاصه، پایان پشتیبانی از ویندوز 10 قریب الوقوع است. پس از آن، کاربران دیگر بروزرسانی مهم را دریافت نخواهند کرد که برای امنیت بسیار مهم است. از این رو، غول فناوری تمام تلاش خود را می کند تا کمپین های جدیدی را برای ارتقای ویندوز 11 بیاورد. آیا قصد دارید به ویندوز 11 ارتقا دهید یا به ویندوز 10 ادامه می دهید؟ تجربیات و ترجیحات خود را در نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

مایکروسافت به کاربران در مورد پایان عمر ویندوز 10 هشدار می دهد

در دیگر خبرها طی چند سال گذشته مایکروسافت تمرکز ویژه روی هوش مصنوعی داشته و این تمرکز موجب شد تا هزینه های هنگفتی هم در شرکت های مرتبطی چون OpenAI داشته باشد.

در ایمیل سال 2019، کوین اسکات، مدیر ارشد فناوری، نگرانی عمیق خود را به ساتیا نادلا، مدیرعامل و بیل گیتس، یکی از بنیانگذاران، درباره عقب افتادن مایکروسافت از گوگل در توسعه هوش مصنوعی ابراز کرد. اسکات اذعان کرد که سرمایه گذاری رقبا را دست کم گرفته و اذعان داشت که مایکروسافت «چند سال از قابلیت های یادگیری ماشین عقب است».

این تاخیر در تکرار مدل زبان بزرگ BERT گوگل مشهود بود. با وجود داشتن یک الگوی مدل، محدودیت‌های زیرساختی مایکروسافت منجر به تاخیر تقریباً ۶ ماهه آموزش در مقایسه با Google شد. این شروع به گوگل اجازه داد تا BERT را اصلاح کند و مدل‌های بزرگ‌تری را توسعه دهد، که منجر به بهبود قابل توجهی در پاسخگویی به سؤالات جستجو و عملکرد تکمیل خودکار Gmail شد.

به دلیل این فوریت، مایکروسافت در سال 2019 با سرمایه گذاری 1 میلیارد دلاری با OpenAI شریک شد. همکاری آنها به طور قابل توجهی عمیق تر شده است و کل سرمایه گذاری مایکروسافت بیش از 13 میلیارد دلار تخمین زده می شود (از 1 می 2024). این سرمایه گذاری قابل توجه بر پیگیری تهاجمی مایکروسافت برای تسلط بر هوش مصنوعی تاکید می کند، زمینه ای که برای رقابت با گوگل و حفظ جایگاه تکنولوژیکی آن حیاتی است.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : مایکروسافت به کاربران در مورد پایان عمر ویندوز 10 هشدار می دهد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *