لیست دستگاه های پیکسل دریافت کننده اندروید 15

لیست دستگاه های پیکسل دریافت کننده اندروید 15

گوگل از اولین برندهایی است که اندروید 15 را برای دستگاه های پیکسل خود منتشر می کند. در این بین فهرستی از دستگاه های این برند که قرار بوده آپدیت را دریافت کنند، منتشر شد.

اندروید 15 اواخر امسال وارد بازار می‌شود، اما به لطف پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان و نسخه‌های بتا، ما در حال حاضر اجمالی از ویژگی‌ها و پیشرفت‌های هیجان‌انگیز جدید دریافت کرده‌ایم که باعث می‌شود مشتاقانه منتظر انتشار رسمی باشیم. مثل همیشه Google Pixels اولین دستگاهی است که به‌روزرسانی اندروید 15 را دریافت می‌کند، اما این به‌روزرسانی فقط برای تعداد کمی از آنها ارائه می‌شود.

آیا گوگل Pixel شما واجد شرایط ارتقای اندروید 15 است؟ در ادامه به پاسخ خود خواهید رسید. برندهای اسمارت‌فون اندرویدی خط‌مشی به‌روزرسانی نرم‌افزار جهانی ندارند و بنابراین، واجد شرایط بودن دستگاه برای به‌روزرسانی بعدی سیستم‌عامل همیشه موضوع بحث است. خوشبختانه، این مورد در مورد پیکسل های گوگل صدق نمی کند، زیرا ما قبلاً یک اعلامیه رسمی در مورد آن داریم.

قدیمی‌ترین پیکسل‌های گوگل که به‌روزرسانی اندروید 15 را دریافت کرده‌اند، پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو هستند. طبیعتاً این بدان معناست که پیکسل 6a، سری پیکسل 7 و پیکسل 8 نیز آپدیت بعدی اندروید را دریافت خواهند کرد. گوگل Pixel Fold و Pixel Tablet نیز به این مهمانی خواهند پیوست.

به جز سری Pixel 8 (و گوشی‌های Google Pixels آینده)، که وعده داده شده است تا ۷ سال به‌روزرسانی عظیم دریافت کند، پیکسل‌های قدیمی‌تر Google فقط ۳ سال از پشتیبانی نرم‌افزاری برخوردار خواهند شد. این بدان معناست که دیگر به‌روزرسانی اندروید برای Pixel 5a و دستگاه‌های قدیمی‌تر وجود ندارد.

فهرست دستگاه‌های Google Pixel واجد شرایط برای ارتقای Android 15:

 • گوگل پیکسل 8 پرو
 • گوگل پیکسل 8
 • گوگل پیکسل 7 پرو
 • گوگل پیکسل 7
 • گوگل پیکسل 7a
 • گوگل پیکسل 6 پرو
  گوگل پیکسل 6
 • گوگل پیکسل 6a
 • گوگل Pixel Fold
 • تبلت گوگل پیکسل

اگرچه گوگل تاریخ انتشار اندروید 15 را اعلام نکرده است، اما جدول زمانی رسمی نشان می دهد که مرحله بتا تا ژوئن ادامه خواهد داشت. تقریباً در همان زمان، سیستم عامل جدید وارد مرحله پایداری پلت فرم خواهد شد. این مرحله به معنای رفع اشکالات و دادن آخرین نکات به سیستم عامل جدید قبل از انتشار عمومی است.

سال گذشته اندروید 14 در کنار سری پیکسل 8 در ماه اکتبر منتشر شد. ما شدیداً انتظار داریم که اندروید 15 در همان زمان امسال و در کنار سری پیکسل 9 عرضه شود.

بیشتر بخوانید  طراحی مرورگر گوگل کروم به زودی تغییر خواهد کرد

کسانی که نمی‌توانند منتظر انتشار پایدار باشند، می‌توانند اندروید 15 بتا را بر روی دستگاه Google Pixel واجد شرایط نصب کنند.

اندروید 15 در راه گوشی های پیکسل

در دیگر خبرها گوگل پیشتر هوش مصنوعی Gemini 1.5 Pro خود را در نسخه پیش نمایش منتشر کرد. نسخه ای که ویژگی های قابل توجهی داشته و نیاز مخاطب را برآورده می کند.

گوگل مدل هوش مصنوعی (AI) خود را با بزرگترین پنجره زمینه، Gemini 1.5 Pro در روز سه شنبه در پیش نمایش عمومی معرفی کرد. این غول فناوری برای اولین بار در ماه فوریه مدل هوش مصنوعی را معرفی کرد و تا دو ماه آینده در استودیوی هوش مصنوعی گوگل در دسترس بود تا توسعه دهندگان آن را امتحان کنند. در حال حاضر، برای امتحان کردن در دسترس کاربران است. علاقه مندان همچنین می توانند کلیدهای API را برای ساخت با استفاده از مدل زبان بزرگ (LLM) ایجاد کنند یا به آنها دسترسی پیدا کنند. در باز کردن آن برای عموم، این غول فناوری چندین قابلیت جدید را نیز در Gemini 1.5 Pro قرار داده است.

مدل هوش مصنوعی در پیش نمایش عمومی در رویداد سالانه Google Cloud Next این شرکت معرفی شد. نسخه استاندارد Gemini 1.5 Pro دارای یک پنجره زمینه 128000 توکن است. در مقایسه، Gemini 1.0 دارای یک پنجره زمینه 32000 توکن بود. نوع خاصی از مدل نیز وجود دارد که با یک پنجره زمینه عظیم از یک میلیون توکن همراه است. نشانه‌ها واحدهای اولیه داده‌ها هستند که می‌توانند به صورت هجاها، کلمات یا زیربخش‌های کلمات درک شوند. پنجره زمینه مقدار اطلاعاتی است که یک مدل هوش مصنوعی می تواند بر اساس کلمات کلیدی موجود در اعلان، برای یافتن اطلاعات مرتبط به آن دسترسی داشته باشد.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : لیست دستگاه های پیکسل دریافت کننده اندروید 15

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *