پادویش

لیست بهترین برنامه های to do list

معرفی 8 برنامه to do list در سال 2023

برنامه های to do list زیادی وجود دارد. امتحان کردن همه آنها کار سختی خواهد بود. چرا برنامه های زیادی برای کاری که به راحتی روی برگه های یادداشت های چسبنده انجام می شود وجود دارد؟ زیرا مدیریت وظایف یک امر به شدت شخصی است. اما پیدا کردن برنامه مناسب را دشوار می کند.برای این منظور، ما سعی کرده‌ایم برنامه‌های مناسب را برای موارد استفاده مختلف پیدا کنیم. ما با یافتن بهترین برنامه ها برای هر پلتفرم شروع کردیم: Android، Windows، macOS، و iPhone/iPad.

بهترین برنامه های to do list

قطعا یکی از این برنامه ها برای شما مناسب خواهد بود. روی هر برنامه ای کلیک کنید تا درباره دلیل انتخاب آن بیشتر بدانید، یا برای محتوای بیشتر در برنامه های فهرست کارها به خواندن ادامه دهید.

 todolist به شما کمک می کند تا کار خود را سازماندهی کنید و وظایف خود را پیگیری کنید. یک لیست دیجیتالی خوب انجام کارها را آسان‌تر می‌کند.

از جمله ویژگی های یک برنامه todolist  خوب:

  • اضافه کردن و سازماندهی کارها را سریع کنید. در حالت ایده‌آل، یک کار اضافه می‌شود و با چند ضربه یا زدن کلید دسته‌بندی می‌شود.
  • راه های متعددی برای سازماندهی وظایف وجود دارد. برچسب‌ها، فهرست‌ها، پروژه‌ها و تاریخ‌های سررسید همگی مفید هستند و بهترین برنامه‌ها حداقل چند دسته مانند این را ارائه می‌دهند.
  • زمان های مشخص شده را به شما یادآوری کند. اعلان‌ها، ویجت‌ها، ایمیل‌ها. اگر از فهرست کارهای آنلاین استفاده می‌کنید، باید به شما کمک کند آنچه را که باید در چه زمانی اتفاق بیفتد، پیگیری کنید.
  • رابط های کاربری تمیزی را ارائه دهد. بهترین برنامه برای انجام کار در جریان کار شما قرار می گیرد تا بتوانید به کاری که قرار است انجام دهید بازگردید.
  • باید بتوانید بین هر پلتفرمی که استفاده می کنید همگام سازی کنید. اینکه کدام پلتفرم‌ها به آنچه شخصاً استفاده می‌کنید بستگی دارد.
  • هیچ یک از این گزینه ها برای همه مناسب نخواهد بود، اما امیدواریم یکی از آنها برای شما مناسب باشد.

 

برنامه todolist

برنامه todolist

Todoist قدرتمندترین وب سایت  برای to do list  نیست. همچنین ساده ترین نیست. در واقع این برنامه قدرت را با سادگی متعادل می کند، و این کار را در حالی انجام می دهد که اساساً روی هر پلتفرمی که وجود دارد اجرا می شود. این یک نقطه فروش قوی است. احتمالاً به همین دلیل است که to do list  یکی از محبوب‌ترین فهرست‌های کار در حال حاضر است.

افزودن کارها در هر پلتفرمی در آزمون‌های من، تا حدی به لطف پردازش زبان طبیعی سریع بود (نوع «خرید شیر دوشنبه» و وظیفه «خرید شیر» با تنظیم دوشنبه آینده به‌عنوان موعد مقرر اضافه می‌شود). می توانید وظایف جدید را در صندوق ورودی خود قرار دهید و سپس آنها را به پروژه های مرتبط منتقل کنید. همچنین می توانید تاریخ سررسید را تعیین کنید. کاربران پولی می‌توانند فیلترها و برچسب‌های سفارشی ایجاد کنند، و همچنین برخی از ویژگی‌های اولیه همکاری وجود دارد.

to do list  به اندازه‌ای انعطاف‌پذیر است که بتواند با اکثر جریان‌های کاری سازگار شود، اما آنقدر پیچیده نیست که تحت تأثیر قرار بگیرید. و به طور منظم ویژگی‌های جدیدی را اضافه می‌کند: به عنوان مثال، می‌توانید پروژه‌ها را به‌عنوان یک صفحه Kanban مشاهده کنید، و پیمایش برنامه توسط صفحه‌کلید پس از به‌روزرسانی‌های اخیر بسیار روان‌تر است. به طور کلی، این اولین برنامه to do list  است که باید آن را امتحان کنید، به خصوص اگر نمی دانید از کجا شروع کنید.

to do list  همچنین با Zapier ادغام می شود، به این معنی که می توانید هر زمان که در یکی از برنامه های مورد علاقه شما اتفاقی می افتد، به طور خودکار وظایف را در to do list  ایجاد کنید. در اینجا چند نمونه آورده شده است.

TickTick

معرفی 8 برنامه to do list در سال 2023

TickTick یک برنامه to do list  با رشد سریع است که مجموعه گسترده ای از ویژگی ها را تقریباً در هر پلتفرمی که می توانید تصور کنید ارائه می دهد. افزودن کارها به لطف پردازش زبان طبیعی سریع است. همچنین یک میانبر صفحه کلید جهانی در نسخه‌های دسک‌تاپ و اعلان‌ها و ویجت‌های پین‌شده در تلفن همراه ارائه شده است که باعث می‌شود قبل از بازگشت به کاری که انجام می‌دهید، سریع کار را اضافه کنید. وظایف را می توان با استفاده از لیست ها، برچسب ها و تاریخ های سررسید سازماندهی کرد و همچنین امکان افزودن وظایف فرعی به هر کاری وجود دارد.

TickTick همه اینها را با برنامه‌هایی ارائه می‌کند که حس بومی دارندبرای مثال نسخه macOS از نسخه ویندوز متمایز است، به روش‌هایی که با توجه به تفاوت‌های این دو سیستم منطقی است. TickTick همچنین چند ویژگی را ارائه می دهد که بالاتر و فراتر از آن چیزی است که سایر برنامه ها ارائه می دهند.

اول، یک تایمر داخلی Pomodoro وجود دارد که به شما امکان می دهد یک جلسه کاری 25 دقیقه ای را برای هر یک از وظایف خود شروع کنید (در صورت تمایل با گزینه های نویز سفید متعددی کامل می شود). دوم، یکپارچه‌سازی با تقویم‌های شخص ثالث مختلف، به شما امکان می‌دهد وظایف و قرارهای خود را در یک مکان ببینید، و حتی مسدود کردن زمان را انجام دهید. همچنین یک ابزار تعبیه شده برای ردیابی عادت وجود دارد که به شما امکان می دهد بررسی کنید که چند روز به ورزش و رژیم غذایی خود پایبند بوده اید یا بالعکس. و یک نمای ماتریس آیزنهاور به شما امکان می دهد وظایف خود را بر اساس موارد ضروری و مهم اولویت بندی کنید. این مجموعه ای عالی از ویژگی ها است، برخلاف هر چیز دیگری در بازار.

با ادغام Zapier TickTick، می‌توانید TickTick را به ابزارهای دیگر در پشته فناوری خود متصل کنید تا هر زمان که سرنخ‌ها، معاملات یا ایمیل‌های جدیدی دریافت می‌کنید، به‌طور خودکار وظایف را ایجاد کنید.

Microsoft To Do

معرفی 8 برنامه to do list در سال 2023

در سال 2015، مایکروسافت، Wunderlist را خریداری کرد و آن تیم  بر روی یک برنامه to do list  جدید کار کرد. Microsoft To Do نتیجه آن است و می‌توانید DNA Wunderlist را در طول پروژه پیدا کنید. رابط اصلی تمیز و دوستانه است، اضافه کردن وظایف سریع است.

اما ویژگی برجسته واقعی در اینجا یکپارچگی عمیق با اکوسیستم مایکروسافت است. برای مثال، هر ایمیلی که در Outlook پرچم گذاری (فلگ)شده باشد، به عنوان یک کار نشان داده می شود. کاربران Outlook همچنین می‌توانند وظایف خود را از آن برنامه با Microsoft To Do همگام‌سازی کنند، به این معنی که در نهایت راهی برای همگام‌سازی وظایف Outlook با تلفن همراه وجود دارد. کاربران ویندوز می توانند با استفاده از کورتانا یا با تایپ کردن در منوی استارت، کارها را اضافه کنند. به عنوان مثال، می توانید «افزودن برنج به لیست خرید من» را تایپ کنید و برنج به لیستی به نام «خرید» اضافه می شود. اگر شما یک کاربر ویندوز و یک کاربر Outlook هستید، این برنامه برای شما مناسب است.

به نظر من این همچنین زیباترین برنامه لیست کارهای موجود در بازار است. شما می توانید تصاویر پس زمینه سفارشی را برای هر یک از لیست های خود تنظیم کنید، به شما این امکان را می دهد که در یک نگاه متوجه شوید که به کدام لیست نگاه می کنید.

Microsoft To Do با Zapier همگام می شود، به این معنی که می توانید مطمئن شوید که Microsoft To Do با همه برنامه های دیگری که استفاده می کنید صحبت می کند، نه فقط با برنامه های مایکروسافت. در تصویر زیر چند نمونه برای شروع آورده شده است.

Things

 

معرفی 8 برنامه to do list در سال 2023

برنامه‌های فهرست کارها به دو دسته تقسیم می‌شوند: پیچیده و ساده.Things به نوعی تلفیقی از هر دو است.

Things  این یک برنامه بدون کمبود ویژگی است، و در عین حال استفاده از آن همیشه ساده است. اضافه کردن کارها سریع است و سازماندهی آنها نیز سریع است، اما ظاهراً هیچ گونه تنوعی در راه های سازماندهی آنها وجود ندارد. مناطق می توانند شامل وظایف یا پروژه ها باشند. پروژه ها می توانند شامل وظایف یا هدرهایی باشند که می توانند شامل وظایف نیز باشند. و اگر بخواهید وظایف می توانند شامل وظایف فرعی باشند. گیج کننده به نظر می رسد، اما اینطور نیست، که واقعاً نشان می دهد که چیزها چقدر خوب طراحی شده اند.

برنامه‌های دیگر این ویژگی‌ها را ارائه می‌دهند، اما این کار را به‌گونه‌ای انجام می‌دهد که هرگز به هم ریخته نمی‌شود، به این معنی که می‌توانید به سرعت با نگاه کردن به فهرست کارهایتان تمام کنید و به هر کاری که انجام می‌دهید بازگردید. این ترکیب از عملکرد و زیبایی را با ویژگی هایی مانند ابزاری در سراسر سیستم برای افزودن سریع وظایف، ادغام با تقویم خود ترکیب کنید تا بتوانید قرار ملاقات های خود را در حین برنامه ریزی روز خود مشاهده کنید، میانبرهای صفحه کلید بصری، یادآورها با اعلان های بومی، و همگام سازی با آیفون و برنامه آی پد.

تنها نقطه ضعف در این برنامه نبود نسخه ویندوز و اندروید است، اگرچه این تصمیم احتمالاً بخشی از چیزی است که به تیم اجازه می دهد تا روی ساخت چنین محصول تمیزی تمرکز کند. اگر از کاربران اپل هستید، باید Things را امتحان کنید.

با ادغام Things در Zapier می‌توانید به‌طور خودکار کارهای انجام شده را از برنامه‌های دیگر خود به Things اضافه کنید.

OmniFocus

معرفی 8 برنامه to do list در سال 2023

OmniFocus برنامه انحصاری اپل بر اساس فلسفه انجام کارها علامت تجاری دیوید آلن ساخته شده است، اما مجموعه ای از ویژگی ها به این معنی است که می توان از آن برای تقریباً هر سیستم سازمانی که تصور کنید استفاده کرد. سه نوع پروژه مختلف وجود دارد که می توانید برای مثال، بسته به اینکه آیا باید وظایف را به ترتیب خاصی انجام دهید یا خیر، راه اندازی کنید. شش منوی اصلی به طور پیش فرض وجود دارد که به شما امکان می دهد وظایف خود را بر اساس مواردی مانند تاریخ سررسید، پروژه ها و برچسب ها سازماندهی کنید. حتی می توانید با فرض اینکه نسخه Pro را دارید، موارد بیشتری اضافه کنید.

رویای یک کاربر قدرتمند است، با ویژگی های بیشتر از هر کسی که می تواند امیدوار باشد که در یک گردش کار گنجانده شود، که به نوعی نکته اصلی است: اگر ویژگی مورد نظر شما ، در OmniFocus  وجود دارد ، بنابراین می توانید وظایف خود را اساساً به هر شکلی که می توانید تصور کنید سازماندهی کنید. .

همگام سازی فقط بین دستگاه های اپل ارائه می شود. اما یک نسخه وب دارد.

با ادغام Zapier OmniFocus می توانید OmniFocus را به سایر برنامه های مورد علاقه خود متصل کنید. هرگاه در برنامه دیگری اتفاقی بیفتد که بخواهید آن را در OmniFocus پیگیری کنید، Zapier به طور خودکار آن را به آنجا ارسال می کند.

Habitica

معرفی 8 برنامه to do list در سال 2023

Habitica که قبلا با نام HabitRPG شناخته می شد، سعی می کند از اصول طراحی بازی برای ایجاد انگیزه در شما برای انجام کارها استفاده کند و به طور قابل توجهی موثر است. می توانید وظایف، فعالیت های روزانه و عادت ها را به لیست اضافه کنید. شما همچنین شخصیتی دارید که وقتی کارها را انجام می‌دهید، سطحش بالا می‌رود و وقتی کارها را به تعویق می‌اندازید آسیب می‌بیند. همچنین می‌توانید برای خرید پاداش‌های آفلاین، مانند میان‌وعده، یا آیتم‌های درون بازی مانند سلاح‌ها ، ارز درون بازی کسب کنید.

چه جنبه منفی دارد؟ Habitica لیست کارهای خوبی برای مدیریت پروژه های بلند مدت نیست، بنابراین ممکن است به چیز دیگری برای آن نیاز داشته باشید. اما اگر مشکل شما انگیزه است، Habitica ارزش نصب را دارد.

قیمت: نسخه رایگان موجود است. نسخه پولی از 5 دلار در ماه.

Google Tasks

معرفی 8 برنامه to do list در سال 2023

اگر از جیمیل و گوگل کلندر استفاده می کنید Google Tasks یک برنامه رایگان فهرست کارها است که می‌توانید آن را امتحان کنید. دلیل آن این است که درست در نوار کناری آن  این دو برنامه هستند و بیش از چند ادغام ارائه می دهد. به علاوه، یک نسخه برنامه موبایل اختصاصی دارد.

در این برنامه اضافه کردن کارها سریع است، به خصوص اگر زمان زیادی را در Gmail صرف کنید، اما در آن قابلیت های پیچیده تری برای مدیریت پروژه و بهره وری سازمانی وجود ندارد. تاریخ‌های سررسید، فهرست‌ها، توضیحات، وظایف فرعی و قابلیت «ستاره‌گذاری» وظایف وجود دارد. چیزی فراتر از این ندارد. در دسکتاپ، همگام سازی با Gmail یک نقطه فروش کلیدی است. برای مثال می‌توانید یک ایمیل را به Google Tasks بکشید تا آن را به یک کار تبدیل کنید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید وظایف خود را در تقویم Google خود مشاهده کنید.

با همگام سازی Google Tasks در Zapier می‌توانید به‌طور خودکار اطلاعات را بین Google Tasks و سایر برنامه‌هایتان جابه‌جا کنید. در اینجا چند نمونه از گردش‌های کاری وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را خودکار کنید، بنابراین می‌توانید به‌صورت دستی کارهایتان را جابه‌جا کنید.

Any.do

معرفی 8 برنامه to do list در سال 2023

Any.do یک برنامه موبایل بسیار کاربرپسند ارائه می دهد که باعث می شود کارها را سریع اضافه کنید، آنها را در لیست ها سازماندهی کنید و سررسید اضافه کنید. اما جایی که واقعاً می‌درخشد، ویژگی روزانه  Plan my Day است، که شما را مجبور می‌کند زمانی را که وظایف مختلف خود را انجام می‌دهید، برنامه‌ریزی کنید تا به یاد داشته باشید که واقعاً کارها را انجام دهید. Any.do همچنین به خوبی با تقویم های Google و Outlook همگام سازی می شود و به شما امکان می دهد قرارهای ملاقات و وظایف خود را در یک مکان مشاهده کنید. اگر از آن دسته افرادی هستید که چیزهایی را به فهرست اضافه می کنید و آنها را فراموش می کنید، دقیقاً به این نیاز دارید.

نسخه دسکتاپ به خوبی نسخه موبایلی روان نیست به نظر می رسد درهم و برهم است و کمی گیج کننده است. با این حال، نسخه موبایل Any.do به تنهایی دلیل قانع‌کننده‌ای برای استفاده از آن است، به خصوص اگر بیشتر مدیریت وظایف خود را در آنجا انجام می‌دهید.

Any.do با Zapier همگام سازی می‌شود، بنابراین می‌توانید هر زمان که رویداد تقویم، یادداشت یا کار جدیدی در برنامه‌های دیگرتان وجود دارد، به‌طور خودکار وظایف را به Any.do اضافه کنید.

سخن پایانی

ما در این جمع بندی بر روی برنامه های اختصاصی todoist تمرکز کردیم، اما بسیاری از نرم افزارهای دیگر می توانند همین عملکرد را انجام دهند.

بهترین برنامه todoist فقط برای بهره وری شخصی است . برخی از افراد سادگی برنامه ای مانند Todoist را دوست دارند، در حالی که برخی دیگر با یک سیستم پیچیده مانند Habitica راحت هستند. هر یک از برنامه های موجود در این لیست را چند روز امتحان کنید تا ببینید چگونه برای شما کار می کنند.

یافتن یک برنامه برای مدیریت تسک های روزانه مناسب سخت است زیرا بسیار شخصی است. اگر چیزی وجود دارد که فکر می کنید من جا انداخته ام، در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

به این پست امتیاز بدید

https://zapier.com/blog/best-todo-list-apps/

نظرات در مورد : لیست بهترین برنامه های to do list

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *