آنتی ویروس پادویش

لیتوگرافی 3 نانومتری پردازنده اپل در نسل بعد بازدهی بالایی دارد

لیتوگرافی 3 نانومتری پردازنده اپل در نسل بعد بازدهی بالایی دارد

ما قبلاً گزارش‌های مختلفی را پوشش داده‌ایم که نشان می‌دهد نسل بعدی Apple A17 Bionic مبتنی بر نود پردازش 3 نانومتری TSMC است. اما اکنون، یک گزارش جدید نشان می دهد که این شرکت به دنبال خرید بیشتر فرآیند 3 نانومتری بزرگترین سازنده تراشه قراردادی جهان است.

برای کسانی که نمی دانند، A17 Bionic نسل بعدی چیپست است که مدل های iPhone 15 Pro را در اواخر امسال تامین می کند. این گوشی مبتنی بر فرآیند 3 نانومتری TSMC خواهد بود که آیفون را به تنها گوشی هوشمندی تبدیل می کند که امسال از تراشه 3 نانومتری بهره می برد. TSMC این تراشه ها را با گره فرآیند پیشرفته N3E خود در نیمه دوم سال جاری تولید خواهد کرد. فرآیند جدیدتر N3E ارزان تر از فرآیند قبلی N3 است، بنابراین هزینه را برای مشتریان مختلف آن کاهش می دهد.

به عبارت دیگر، برندهایی مانند Intel، AMD و Qualcomm عجله دارند تا سفارشات خود را در آخرین نود پردازش 3 نانومتری ثبت کنند. با این حال، به نظر می رسد که غول کوپرتینویی به دنبال به دست آوردن بیشتر فرآیند 3 نانومتری جدید برای تراشه های اختصاصی خود است. تراشه‌های نسل بعدی مبتنی بر N3E با مصرف انرژی کارآمدتر خواهند بود و در عین حال سرعت کلاک سریع‌تری را ارائه می‌کنند، با ۱۵ درصد عملکرد بهتر با ۳۰ تا ۳۰ درصد کاهش مصرف انرژی.

در حال حاضر، اپل بزرگترین مشتری TSMC است و 25 درصد از درآمد سالانه TSMC را به خود اختصاص داده است. گزارش جدیدی از EDN Asia نشان می دهد که تولید تراشه 3 نانومتری به نرخ بازده 80 درصدی رسیده است. بازده بالا اساساً به معنای عبور تراشه های بیشتر از کنترل کیفیت است و به شرکت کمک می کند در هزینه تولید صرفه جویی کند.

ر

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  اپل معتقد است کاربران اولیه ویژن پرو حس عاطفی با هدست دارند

نظرات در مورد : لیتوگرافی 3 نانومتری پردازنده اپل در نسل بعد بازدهی بالایی دارد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *