آنتی ویروس پادویش

قرارداد 300 میلیون دلاری Luxshare باعث تغییر شکل تولید آیفون در چین خواهد شد

قرارداد 300 میلیون دلاری Luxshare باعث تغییر شکل تولید آیفون در چین خواهد شد

شرکت Luxshare Precision Industry، یکی از شرکای اصلی اپل در چین، در حال خرید سهام عمده در کارخانه مونتاژ آیفون است که در حال حاضر توسط شرکت Pegatron تایوان اداره می شود. این معامله 300 میلیون دلاری باعث می شود که Luxshare به یک بازیگر قدرتمندتر در بخش تولید الکترونیک تبدیل شود.

این معامله شامل خرید 62.5 درصد از واحد پگاترون در کونشان، واقع در استان جیانگ سو، یکی از ثروتمندترین مناطق چین، Luxshare است. Pegatron، مستقر در تایپه، به مونتاژ آیفون در پردیس Kunshan و سایت دیگری در شانگهای معروف است. این خرید استراتژیک به Luxshare جایگاه قوی تری در رقابت با Foxconn Technology Group، شریک اصلی تولید اپل و بزرگترین سازنده قراردادهای الکترونیکی در جهان می دهد.

Foxconn، که به طور رسمی به عنوان Hon Hai Precision Industry شناخته می شود، مسئول تولید تقریباً 70٪ از تمام آیفون ها، عمدتاً در سایت Zhengzhou خود در استان هنان است. با این حال، حضور رو به رشد Luxshare در زنجیره تامین اپل را نمی توان نادیده گرفت. این شرکت که با نام Luxshare-ICT نیز شناخته می شود، انواع محصولات اپل از جمله آیفون، آی پاد، ساعت اپل و هدست واقعیت ترکیبی Vision Pro را تولید می کند.

مدیر عامل اپل، تیم کوک، اخیراً از یک کارخانه Luxshare بازدید کرد و از تلاش‌های این شرکت در حمایت از طرح‌های زیست‌محیطی اپل، به ویژه در کاهش انتشار کربن قدردانی کرد. این اقدام اپل برای تقویت روابط با تامین کنندگان چینی مانند Luxshare، استراتژی آن را برای پایه تولید خود برجسته می کند و در عین حال در چشم انداز پیچیده ژئوپلیتیکی نیز حرکت می کند.

سهام Luxshare پس از اعلام این معامله با افزایش قابل توجهی روبرو شد، در حالی که سهام Pegatron با کاهش روبرو شد. همزمان، اپل به‌طور نامحسوس استراتژی تولید خود را تعدیل می‌کند و وابستگی به تولیدکنندگان تایوانی را در میان تنش‌های فزاینده بین واشنگتن و پکن کاهش می‌دهد. این شرکت همزمان با کمک فاکسکان و پگاترون، ردپای تولیدی خود را در هند گسترش می دهد. زمان های آینده قطعا برای این شرکت جالب (و قطعی) خواهد بود، مطمئناً.

 قرارداد 300 میلیون دلاری Luxshare باعث تغییر شکل تولید آیفون در چین خواهد شد

در دیگر خبرها پس از معرفی هدست واقعیت ترکیبی کاملاً جدید Vision Pro، هنوز از اپل در مورد تاریخ عرضه مناسب چیزی نشنیده ایم. در اعلامیه خود که در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان در سال 2023 (WWDC 2023) برگزار شد، اپل این محصول را به نمایش گذاشت و قیمت عرضه آن را 3499 دلار اعلام کرد، اما به نظر نمی رسید مانند بسیاری از محصولات دیگر خود تاریخ عرضه مناسبی را ارائه دهد.

بیشتر بخوانید  هدست واقعیت افزوده اپل 3000 دلاری است

اپل به سادگی ما را با “اوایل سال آینده” به جای گذاشت، که بسیاری از طرفداران را در این فکر فرو برد که آیا چنین محصولی واقعاً به موقع می رسد یا با تأخیر مواجه می شود. با این حال، گزارش جدیدتری این موضوع را روشن کرده و نشان می‌دهد که هدست ویژن پرو اپل شاهد افزایش تولید در چین است. در همین گزارش ادعا شده بود که واحدها تا ژانویه آماده خواهند شد و تا فوریه آماده ارسال. اکنون، یادداشت تحقیقاتی جدیدتر توسط تحلیلگر مشهور مینگ-چی کو، بیان می کند که هدست واقعیت ترکیبی اپل تا ماه فوریه برای خرید در دسترس خواهد بود.

در یادداشت تحقیقاتی خود، کو در میان جزئیات دیگر، اشاره می کند که هدست ویژن پرو «مهم ترین محصول سال 2024 اپل» خواهد بود. او ادامه می دهد که انتظار می رود اپل در سال 2024 بالغ بر 500000 دستگاه را روانه بازار کند. این واحدها در حال حاضر در حال تولید انبوه هستند و طبق گفته Kuo تا هفته اول ژانویه 2024 ارسال انبوه آنها آغاز خواهد شد. در مورد تاریخ عرضه ای که اپل هنوز تایید یا فاش نکرده است، Kuo تخمین می زند که Vision Pro تا اواخر ژانویه یا اوایل فوریه به فروشگاه ها برسد.

در واقع، این پنجره کوچکتر از پنجره عرضه مبهم ارائه شده توسط اپل است. در حالی که به نظر می رسد تولید در مسیر درستی قرار دارد، اپل همچنین در حال آموزش کارکنان فروشگاه خود در مورد نحوه عملکرد و نمایش هدست جدید ویژن پرو است. گفته می شود که اپل Vision Pro در اولین موج در دسترس مشتریان ایالات متحده خواهد بود و پس از آن در کشورهای بیشتری عرضه خواهد شد.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : قرارداد 300 میلیون دلاری Luxshare باعث تغییر شکل تولید آیفون در چین خواهد شد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *