پادویش

قرارداد هوشمند گوگن چه امکاناتی به کاردانو اضافه می کند؟

قرارداد هوشمند گوگن چه امکاناتی به کاردانو اضافه می کند؟

قرارداد هوشمند گوگن (آپدیت Goguen) یکی از مراحل نقشه راه کاردانو است که امکاناتی را به اکوسیستم این رمز ارز اضافه می‌کند. در این مطلب، قرارداد هوشمند گوگن، امکانات آن و تأثیری که بر خرید کاردانو می‌گذارد را مورد بررسی قرار داده‌ایم. جهت کسب اطلاعات مفید و کاربردی در این‌باره و همچنین تحلیل کاردانو برای پیش‌بینی قیمت آن در آینده، لطفا تا پایان مطلب ما را همراهی بفرمایید.

دو دلیل برای خرید کاردانو

قبل از صحبت درباره قرارداد هوشمند گوگن، بهتر است نگاهی اجمالی به ارز کاردانو داشته باشیم. این رمز ارز چه ویژگی‌هایی دارد و چرا خرید کاردانو منطقی است. ارز دیجیتال کاردانو (Cardano) با توکن اختصاصی ADA یک پروتکل نسل سوم بلاک چین است که از مکانیزم اثبات سهام (PoS) استفاده می‌کند. این رمزارز موارد و کاربردهای متعددی شامل ساخت قراردادهای هوشمند، تراکنش‌های رمزنگاری و سهام، اینترنت اشیا و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) دارد.

ارز دیجیتال آدا (ADA) توسط چارلز هاسکینسون (یکی از بنیانگذاران اتریوم) در سال 2017 تأسیس شد. هاسکینسون، نقشه راه، فناوری و توسعه کاردانو را به‌عنوان رفع چالش‌ها و مشکلات اتریوم و بهبود آن تعریف کرده است.

مزایای کاردانو نسبت به همتایان خود 

قیمت ارزهای دیجیتال مانند هر مجموعه دارایی دیگر، در کوتاه‌مدت تمایل دارند که با یکدیگر حرکت کنند. همه آن‌ها تحت تأثیر عوامل کلان اقتصادی مشابهی نظیر تورم و … هستند که این موضوع بر تحمل ریسک سرمایه‌گذار و میزان سرمایه‌ای که وارد بازار می‌کند، تأثیرگذار است. با این‌حال، برخی از ارزهای دیجیتال در دراز مدت، به طور چشمگیری از همتایان خود پیشی می‌گیرند. کاردانو هم در این دسته قرار دارد.

با توجه به افزایش 3000 درصدی قیمت کاردانو نسبت به عرضه اولیه در سال 2017، جایگاه هفتمین ارز دیجیتال بزرگ با ارزش 18.9 میلیارد دلار به این رمز ارز اختصاص دارد. با بررسی و تحلیل کاردانو در سال 2023 می‌بینیم که این رمز ارز در صنعت کریپتو بهترین عملکرد را داشته است. می‌توان گفت احتمالا مزایای فنی کاردانو و برندسازی آن در این رشد چشمگیر تأثیر داشته‌اند.

کاردانو برخلاف رهبر فعلی بازار، یعنی بیت کوین، قابل برنامه‌ریزی است. علاوه بر آن، خرید کاردانو گزینه‌ای مناسب برای ذخیره و انتقال دارایی محسوب می‌شود. مزایای خرید ارز دیجیتال کاردانو به این موارد ختم نمی‌شود. این رمز ارز به کاربران اجازه می‌دهد تا برنامه‌های خوداجرایی به نام‌ برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) ایجاد کنند. این برنامه خدماتی مانند تبادل دارایی و بازارهای هنری را در شبکه ارائه می‌دهد.

اگرچه برنامه‌های غیرمتمرکز dapps موضوع جدیدی نیستند؛ اما تیم توسعه‌دهنده کاردانو خود را از طریق مشارکت در دنیای واقعی متمایز می‌کند. برای مثال می‌توان به قرارداد 2021 با دولت اتیوپی برای ایجاد یک سیستم شناسه ملی مبتنی بر بلاکچین اشاره کرد. مورد دیگر، نقشه راه توسعه کاردانو است که یک مزیت بزرگ برای این رمز ارز به حساب می‌آید.

قرارداد هوشمند گوگن چه امکاناتی به کاردانو اضافه می کند؟

نقشه راه کاردانو

توسعه‌دهنده Cardano، رویکردی مرحله‌ای برای توسعه این پلفترم در پیش گرفته است. در واقع به جای عجله کردن برای رهبری بازار، پلتفرم خود را به تدریج طی یک سری «دوران» ارتقا می‌دهد. سه دوره اول (بایرون، شلی و گوگوئن) به ترتیب دوره‌های راه‌اندازی کاردانو، پیاده‌سازی اجماع اثبات سهام و فعال‌ کردن dapps هستند. به مراحل چهارم و پنجم نیز به ترتیب باشو و ولتر گفته می‌شود.

گوگن کاردانو چیست؟

فاز گوگن کاردانو مرحله سوم از بلاک‌چین کاردانو است. مرحله Goguen، ضمن توجه به ویژگی‌های موجود از جمله امنیت، بر تحقیقات در مورد مقیاس‌پذیری، پایداری و قابلیت همکاری نیز تمرکز داشته است. در بخش‌های بالا دلایلی را برای خرید کاردانو بیان کردیم. در ادامه به امکاناتی که فاز گوگن به این شبکه افزوده است، می‌پردازیم.

توکن‌سازی

شبکه کاردانو به جای استفاده از قراردادهای هوشمند مانند اتریوم، توکن‌سازی را مستقیما در دفتر کل مدیریت می‌کند. این دوره کاردانو را از طریق توسعه dApps که نیازی به دانش فنی قبلی هم ندارد، برای مخاطبان قابل دسترس‌تر کرده است. کاربران کاردانو با هر پیش‌زمینه‌ای فرصت و اجازه توسعه برنامه‌ها را دارند. گوگن همچنین عملکرد اصلی کاردانو را بهبود بخشیده است.

فاز گوگن، کیف پول ددالوس (Deadalus) را ارائه می‌دهد. این کیف پول به‌عنوان نقطه ورود اصلی و پلتفرم مدیریت حساب عمل می‌کند. این فاز همچنین، روشی برای محدود کردن پاداش‌ها براساس دشواری فرآیند استخراج ارائه می‌دهد؛ به این ترتیب، ماینینگ فعال و پشتیبانی از سایر فناوری‌های بلاک‌چین را تشویق می‌کند. هدف از آپدیت گوگن، ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز بر کاردانو بوده است.

توسعه رمزارزهای جدید

مهم‌تر از همه، افزودن دفتر کل چند ارزی، کاردانو را با امکان ساختن توکن‌های جدید و پشتیبانی شده بومی، مفید و کاربردی‌تر کرده است. پلتفرم کاردانو با اجازه دادن به ایجاد توکن‌های قابل تعویض و غیرقابل تعویض، به توسعه ارزهای دیجیتال کمک می‌کند.

زبان‌های برنامه‌نویسی و اسکریپ

پلوتوس، هیجان‌انگیز‌ترین دستاورد دوران گوگن است. در این دوره از Heskell که یک زبان برنامه‌نویسی کاربردی است، به‌عنوان پلتفرم اجرایی و زبان توسعه برای قراردادهای هوشمند استفاده می‌شود. این زبان برنامه‌نویسی انعطاف‌پذیر و آسان است و به خوبی با قراردادهای هوشمند سازگار می‌شود.

قرارداد هوشمند گوگن چه امکاناتی به کاردانو اضافه می کند؟

قیمت کاردانو در آینده (2024)

با توجه به تحلیل کاردانو و قیمت‌‌های آن در سال‌های گذشته، پیش‌بینی می‌شود که قیمت کاردانو در سال 2024، حداقل حدود 0.50 دلار باشد. همچنین حداکثر قیمت مورد انتظار برای آن را 0.58 دلار پیش‌بینی کرده‌اند. به‌طور متوسط قیمت معاملات این رمز ارز در سال 2024، احتمالا 0.51 دلار باشد.

برای آینده کاردانو، تحلیل‌های متعددی صورت گرفته است. به طوری که قیمت‌های مختلفی را برای این رمز ارز در سال‌های بین 2023 تا 2030 تخمین زده‌اند. پیش‌بینی کارشناسان تحلیل کاردانو و سایر ارزهای دیجیتال، در مورد قیمت ارز کاردانو این است که در سال‌های پیش رو شاهد افزایش نرخ کاردانو خواهیم بود. البته فراز و نشیب‌هایی در دوره‌های مختلف نیز وجود خواهد داشت.

کلام پایانی؛ تأثیر گوگن بر خرید کاردانو

می‌توان گفت، ویژگی‌های منحصربه‌فرد در کنار فعالیت رو به رشد توسعه‌دهندگان، نوید‌بخش آینده‌ای روشن و اهمیت خرید کاردانو به عنوان سرمایه‌گذاری سودآور است. یکی از این فعالیت‌ها، گام یا فاز گوگوئن نام دارد. این تغییر، توانایی‌های کاردانو را افزایش داده و بستری امن را برای توسعه برنامه‌های قراردادهای هوشمند غیرمتمرکز باز کرده است. امیدواریم مطالب ذکر شده در این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : قرارداد هوشمند گوگن چه امکاناتی به کاردانو اضافه می کند؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *