پادویش

قابلیت جدید گوگل پیکسل 2؛ فعالسازی حالت Do not Disturb در زمان رانندگی

گوگل

هرچند شرکت گوگل تمام ویژگی های هندست جدید خود را بیان کرده است اما این هندست دارای تعدادی ویژگی مخفی و جالب دارد. گفته می‌شود که این گوشی در هنگام رانندگی خود به خود حالت رفع مزاحمت (Do not disturb) را فعال می کند.

این موضوع زمانی کشف شد که شرکت گوگل یک اپلیکیشن جدید را در گوگل پلی بارگزاری کرد، این برنامه  Pixel ambient services نام دارد و همان طور که از اسمش پیداست این برنامه مخصوص گوشی های پیکسل خواهد بود، کار اصلی این برنامه این است که صداهای اطراف گوشی را بررسی می کند و نام خواننده و آهنگ را برای کاربران آن پیدا می کند، خوشبختانه این تنها ویژگی این اپلیکیشن نیست، طبق عکسی که در گوگل پلی برای این اپلیکیشن منتشر شد, اسکرین شاتی دیده شد که این برنامه هنگام رانندگی به صورت خودکار حالت do not disturb را فعال می کند.

شناسایی این موضوع که آیا کاربران در حال رانندگی هستند یا نه از طریق حرکت گوشی و یا اتصال آن به سیستم بلوتوث خودرو مشخص می شود. از آنجایی که مشخص نیست شرکت گوگل در تشخیص رانندگی کردن کاربران چقد موفق خواهد بود، این شرکت گزینه ای برای غیر فعال کردن این ویژگی قرار داده است.

اخیرا کمپانی گوگل با معرفی رسمی گوشی های گوگل پیکسل 2 و گ.گل پیکسل 2 ایکس ال ویژگی های جدیدی را نیز به روی این گوشی ها قرار داده است ولی باید تا زمان عرضه ی رسمی این گوشی ها منتظر باشیم تا تمامی این ویژگی ها به طور عملی بررسی نماییم  زیرا این قابلیت ها تنها در حد یک ادعا بوده و مشخص نیست که چقدر درست کار می کنند؟!

امیدواریم که تمامی ادعاهای این کمپانی صحت داشته و یک گوشی بی نظیر را در پیش رو داشته باشیم.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید….

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : قابلیت جدید گوگل پیکسل 2؛ فعالسازی حالت Do not Disturb در زمان رانندگی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *