آنتی ویروس پادویش

قابلیت‌های هوش مصنوعی ویندوز در لپ‌تاپ‌های Ryzen AI 300 تا اواخر سال فعال می‌شوند

قابلیت‌های هوش مصنوعی ویندوز در لپ‌تاپ‌های Ryzen AI 300 تا اواخر سال فعال می‌شوند

لپ‌تاپ‌های Ryzen AI با کمی تأخیر به جمع کوپایلت پلاس می‌پیوندند

پردازنده‌های جدید Ryzen AI 300 شرکت AMD از قابلیت‌های هوش مصنوعی کوپایلت پلاس مایکروسافت پشتیبانی می‌کنند، اما این قابلیت‌ها با کمی تأخیر در دسترس کاربران قرار خواهند گرفت.

در حالی که مایکروسافت در ماه می از کامپیوترهای شخصی کوپایلت پلاس با پردازنده‌های اسنپدراگون کوالکام رونمایی کرد، لپ‌تاپ‌های مجهز به Ryzen AI 300 تا اواخر سال جاری میلادی منتظر دریافت گواهی‌نامه‌ی کوپایلت پلاس خواهند ماند.

این موضوع به این معنی است که لپ‌تاپ‌های Ryzen AI در زمان عرضه، امکان استفاده از قابلیت‌هایی مانند Cocreator در نرم‌افزار Paint، Restyle Image و همچنین ویژگی Recall را که مایکروسافت عرضه‌ی آن را به تعویق انداخته است، نخواهند داشت.

با این حال، جای نگرانی نیست! گواهی‌نامه‌ی کوپایلت پلاس اواخر سال جاری از طریق به‌روزرسانی رایگان ویندوز برای لپ‌تاپ‌های Ryzen AI 300 ارائه خواهد شد.

قابلیت‌های هوش مصنوعی ویندوز در لپ‌تاپ‌های Ryzen AI 300 تا اواخر سال فعال می‌شوند

چرا این تأخیر رخ می‌دهد؟

مایکروسافت برای اعطای گواهی‌نامه‌ی کوپایلت پلاس به پردازنده‌ها، نیازمند انجام تست‌ها و بررسی‌های دقیقی است. این فرآیند برای پردازنده‌های جدید Ryzen AI 300 به زمان بیشتری نیاز داشته است.

نکته قابل توجه:

لپ‌تاپ‌های Ryzen AI 300 با وجود عدم دریافت گواهی‌نامه‌ی کوپایلت پلاس در زمان عرضه، همچنان از واحد پردازش عصبی (NPU) قدرتمندی با توان 50 ترافلاپس بهره می‌برند. این NPU قدرتمندتر از NPU موجود در پردازنده‌های Snapdragon X Elite و X Plus است.
کاربران می‌توانند تا زمان دریافت گواهی‌نامه‌ی کوپایلت پلاس، از قابلیت‌های هوش مصنوعی پردازنده‌های Ryzen AI 300 در نرم‌افزارهایی مانند فتوشاپ، پریمیر پرو و بلندر استفاده کنند.

در نهایت، به نظر می‌رسد تأخیر در دریافت گواهی‌نامه‌ی کوپایلت پلاس برای Ryzen AI 300 چندان مشکل بزرگی نباشد. کاربران می‌توانند از هوش مصنوعی این پردازنده‌ها در نرم‌افزارهای مختلف استفاده کنند و منتظر به‌روزرسانی ویندوز برای دریافت گواهی‌نامه‌ی کوپایلت پلاس در اواخر سال باشند.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : قابلیت‌های هوش مصنوعی ویندوز در لپ‌تاپ‌های Ryzen AI 300 تا اواخر سال فعال می‌شوند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *