آنتی ویروس پادویش

فیس بوک داده های واتس اپ شما را می خواهد

WhatsApp اوایل این هفته سیاست حفظ حریم خصوصی خود را تغییر داده و اکنون شما را مجبور می کند داده ها را با Facebook به اشتراک بگذارید. این اقدام تقریباً هفت سال پس از خریداری سرویس فیس بوک با 19 میلیارد دلار انجام شده است. WhatsApp زمینه اشتراک اطلاعات را از سال 2016 فراهم کرد ، اما در آن زمان ، به کاربران اجازه می داد در صورت تمایل ، از همان موارد چشم پوشی کنند.

اما این گزینه از 8 فوریه از بین می رود. اگر توافق نکنید که داده ها را با فیس بوک و شرکت های وابسته به آن به اشتراک بگذارید ، دیگر نمی توانید از WhatsApp استفاده کنید. داده هایی که به اشتراک گذاشته می شود شامل نام و عکس نمایه شما ، آدرس IP ، لیست مخاطبین تلفن شما ، گزارش برنامه از جمله داده های تشخیصی و پیام های وضعیت است.

WhatsApp می گوید این اقدام برای “بهبود” و “سفارشی سازی” خدمات و پیشنهادهای خود طراحی شده است ، اما واقعیت این است که تغییر سیاست به منظور دسترسی بیشتر Facebook به داده های شما است تا بتواند تبلیغات را بر اساس علاقه شما تنظیم کند.

سیگنال دارای مجموعه ای از ویژگی های مشابه WhatsApp است و داده های شما را نمی فروشد. بنابراین اکنون بهترین زمان برای خنثی کردن سرویس پیام رسانی متعلق به فیس بوک و جستجوی مکان های دیگر است. خوشبختانه ، بسیاری از برنامه های پیام رسان عالی در Android و iOS وجود دارد ، و شما بسیاری از خدمات محرمانه را پیدا خواهید کرد که مجموعه ای از ویژگی های مشابه را ارائه می دهند. گزینه ایده آل Signal است. این پلت فرم از همان پروتکل رمزگذاری پایان به انتها با WhatsApp استفاده می کند ، بنابراین پیام ها و تماس های شما همیشه خصوصی هستند.

از همه بهتر ، Signal متعلق به یکی از مارک های بزرگ فناوری نیست و به صورت غیرانتفاعی اداره می شود و برای پرداخت هزینه های توسعه ، سرورها و پهنای باند به کمک های مالی و کمک های مالی کمک می کند. بنیانگذار سیگنال ، موکسی مارلین اسپایک ، طرفدار سرسخت پیام رسانی متمرکز بر حریم خصوصی است و متعهد شده است که هرگز داده های کاربر را نفروشد و یا تبلیغات را در این سرویس نشان ندهد.

واتس اپ اپلیکیشنی با حاشیه های بسیار

با Signal ، اساساً بهترین ویژگی های WhatsApp را ارائه می دهید – رمزگذاری پایان به پایان و تماس صوتی و تصویری، بدون سایه فیس بوک. این برنامه به صورت رایگان در Play Store و App Store بارگیری می شود و برای Windows ، macOS ، Linux و سایر توزیع های Debian مشتری دارد. این سبک است و در گوشی های ارزان قیمت اندرویدی و همچنین پرچمداران به خوبی اجرا می شود و اگرچه هنوز سرویس گیرنده وب وجود ندارد، نسخه های اختصاصی ویندوز و macOS مناسب هستند.

بیشتر بخوانید  چگونه واتس اپ IOS را فارسی کنیم ؟

همراه با چت های یک به یک و گروهی ، از Signal می تواند به عنوان برنامه پیامکی پیش فرض در تلفن شما استفاده شود. همچنین می توانید تماس صوتی و تصویری برقرار کنید ، با دوستان و خانواده خود عکس و فیلم به اشتراک بگذارید و به راحتی گپ های گروهی خود را از WhatsApp به Signal منتقل کنید. سیگنال اکنون بستر انتخاب پیام برای کمیسیون اروپا است و به راحتی می توان دلیل آن را دانست. سیگنال از یک مجموعه ویژگی قوی برخوردار است و اولین موضع حفظ حریم خصوصی آن را به گزینه ای مناسب برای WhatsApp تبدیل کرده است.

سپس تلگرام است. پلت فرم پیام رسانی مبتنی بر ابر در چندین دستگاه به طور همزمان کار می کند ، شما می توانید فیلم های حداکثر 2 گیگابایتی را به اشتراک بگذارید ، چت های گروهی را با حداکثر 200000 عضو تنظیم کنید و به ویژگی های قدرتمند سفارشی سازی دسترسی داشته باشید.

تلگرام همچنین یک گزینه مناسب است، به ویژه برای چت های گروهی. چت های تلگرام به طور پیش فرض با استفاده از پروتکل MTProto رمزگذاری می شوند ، اما شما رمزگذاری پایان به انتها را برای چت های مخفی خواهید یافت. این سرویس اخیراً تماس های صوتی را دریافت کرده است و در حال حاضر ، هیچ راهی برای برقراری تماس ویدیویی در سیستم عامل وجود ندارد. هیچ تبلیغی در این سرویس نخواهید یافت و تلگرام اطلاعات شما را نمی فروشد.

در رابطه با درآمد ، تلگرام هنوز متعلق به بنیانگذار و مدیر عامل شرکت پاول دوروف است و با عبور این سرویس از 500 میلیون کاربر ، از ویژگی های پرداختی “تیم های تجاری و کاربران قدرت” برخوردار است. تمام ویژگی هایی که در حال حاضر رایگان هستند رایگان خواهند ماند. ما برخی از ویژگی های جدید را برای تیم های تجاری یا کاربران قدرت اضافه خواهیم کرد. برخی از این ویژگی ها به منابع بیشتری احتیاج دارند و هزینه آن توسط این کاربران حق بیمه پرداخت می شود. کاربران عادی قادر خواهند بود – برای همیشه و به صورت رایگان، از تلگرام لذت ببرند.

تلگرام به صورت رایگان در Play Store ،App Store در دسترس است و سرویس گیرنده های اختصاصی برای Windows ، macOS و Linux وجود دارد. بهترین قسمت این است که در وب نیز کار می کند ، بنابراین اگر به تماس های ویدیویی اهمیتی نمی دهید و می خواهید بستری برای چت های گروهی داشته باشید، تلگرام چیزهای زیادی برای ارائه دارد.

بین سیگنال و تلگرام ، شما دو گزینه عالی دارید که از حریم خصوصی شما محافظت می کند. این زمان به اندازه هر زمان دیگری برای رد کردن WhatsApp متعلق به فیس بوک و یافتن مراتع سبزتر مناسب است.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : فیس بوک داده های واتس اپ شما را می خواهد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *