آنتی ویروس پادویش

فیس‌ آیدی فراتر از قفل گوشی: قفل برنامه‌ها در iOS 18!

فیس‌ آیدی فراتر از قفل گوشی: قفل برنامه‌ها در iOS 18!

iOS 18: قفل کردن برنامه‌ها با فیس‌ آیدی و امنیت بیشتر برای آیفون شما!

بهبود حریم خصوصی و امنیت همیشه یکی از اولویت‌های اصلی اپل بوده است و iOS 18 با معرفی قابلیت جدیدی به نام قفل برنامه، گامی دیگر در این راستا برداشته است. این قابلیت به شما امکان می‌دهد تا به صورت جداگانه هر برنامه‌ای را که در آیفون خود دارید با استفاده از فیس‌ آیدی، تاچ آیدی یا رمز عبور قفل کنید.

چه چیزی تغییر کرده است؟

در حال حاضر، می‌توانید از محدودیت‌های Screen Time برای اعمال محدودیت برای استفاده از برنامه‌ها یا دسته‌های برنامه‌ها استفاده کنید. با این حال، این روش به شما اجازه نمی‌دهد تا به طور جداگانه هر برنامه را قفل کنید. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید فقط Photos را برای فرزندتان قفل کنید تا به سایر برنامه‌ها مانند Messages یا Games دسترسی داشته باشد، می‌توانید این کار را با استفاده از قفل برنامه در iOS 18 انجام دهید.

مزایای قفل برنامه:

امنیت بیشتر: با قفل کردن برنامه‌ها، می‌توانید از دسترسی افراد غیرمجاز به اطلاعات شخصی و حساس خود مانند عکس‌ها، پیام‌ها یا ایمیل‌ها جلوگیری کنید.
کنترل دسترسی کودکان: قفل برنامه ابزاری عالی برای والدین است تا بتوانند فعالیت‌های آنلاین فرزندان خود را مدیریت کنند و دسترسی آنها را به برنامه‌های نامناسب یا مضر محدود کنند.
تمرکز بیشتر: اگر به دنبال افزایش تمرکز خود هستید، می‌توانید از قفل برنامه برای مسدود کردن برنامه‌های شبکه‌های اجتماعی یا سایر برنامه‌های حواس‌پرت‌کن در حین کار یا مطالعه استفاده کنید.

نحوه استفاده از قفل برنامه:

هنوز جزئیات دقیقی در مورد نحوه عملکرد قفل برنامه در iOS 18 منتشر نشده است. با این حال، انتظار می‌رود که این قابلیت به روشی مشابه سایر ویژگی‌های امنیتی iOS مانند فیس‌ آیدی و تاچ آیدی کار کند. برای قفل کردن یک برنامه، احتمالاً باید به تنظیمات آن بروید و سپس گزینه «قفل برنامه» را فعال کنید.

iOS 18 چه زمانی منتشر می‌شود؟

اپل معمولا در ماه ژوئن طی کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان خود (WWDC) از جدیدترین نسخه سیستم‌عامل iOS رونمایی می‌کند. انتظار می‌رود iOS 18 در اواخر تابستان یا اوایل پاییز 2024 برای عموم کاربران منتشر شود.

جمع‌بندی:

قابلیت قفل برنامه در iOS 18 یک افزودنی ارزشمند برای هر کسی است که به دنبال افزایش امنیت و حریم خصوصی آیفون خود است. این قابلیت به شما امکان می‌دهد تا کنترل بیشتری بر دسترسی به برنامه‌های خود داشته باشید و از اطلاعات شخصی خود در برابر افراد غیرمجاز محافظت کنید.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : فیس‌ آیدی فراتر از قفل گوشی: قفل برنامه‌ها در iOS 18!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *