فهرست گوشی های دریافت کننده آپدیت اندروید 15 نوکیا

فهرست گوشی های دریافت کننده آپدیت اندروید 15 نوکیا

شرکت نوکیا و HMD دو برند شریک هستند که هر سال مجموعه ای از گوشی میان رده خود را معرفی و عرضه می کند. در این بین بزودی باید شاهد انتشار سیستم عامل اندروید 15 برای مدل های فعلی و قبلی این برند باشیم.

نوکیا یکی از معدود برندهایی است که تجربه اندرویدی را در گوشی های هوشمند خود ارائه می دهد. این بدان معناست که وقتی گوگل نسخه جدیدی از سیستم عامل اندروید را منتشر می کند، برند نیازی به تغییر چندانی ندارد. به عبارت دیگر، دستگاه‌های نوکیا می‌توانند نرم‌افزاری را قبل از دستگاه‌های بسیاری از برندهای دیگر دریافت کنند، اما داستان در سال‌های اخیر به این شکل انجام نشده است.

نوکیا در سال های اخیر با عرضه نرم افزار چشمگیر نبوده است. اما، مانند هر سال، ما امیدواریم که این برند پیشرفت کند. به هر حال، اگر یک گوشی هوشمند نوکیا دارید، باید از خود بپرسید که آیا این گوشی برای ارتقای اندروید 15 واجد شرایط است یا خیر. پس از همه، سیستم عامل جدید به دلایل خوب بحث شهر است.

بنابراین، در اینجا گوشی های نوکیا که به احتمال زیاد بروزرسانی اندروید 15 را دریافت می کنند، آمده است:

 • نوکیا XR21
 • نوکیا X30
 • نوکیا جی 60
 • نوکیا جی 42

این لیست به هیچ وجه نهایی نیست. بر اساس سیاست بروزرسانی نرم افزار برای گوشی های هوشمند نوکیا تهیه شده است. زمانی که اطلاعات رسمی در مورد آن داشته باشیم، آن را به‌روز خواهیم کرد.

مالک نوکیا، HMD Global، معمولاً دو به‌روزرسانی اصلی سیستم عامل و دو یا سه سال به‌روزرسانی امنیتی را برای گوشی‌های هوشمند نوکیا ارائه می‌کند. متأسفانه، این در مورد گوشی های مقرون به صرفه و پایه صدق نمی کند. آنها به ندرت هیچ بروزرسانی سیستم عامل اندروید را دریافت می کنند.

اندروید 15 در حال حاضر در مرحله توسعه است، با پیش نمایش های متعدد توسعه دهنده و نسخه بتا برای آزمایش کنندگان. طبق جدول زمانی رسمی گوگل، مرحله بتا باید تا ژوئن 2024 ادامه داشته باشد و سپس مرحله پایداری پلتفرم را برای رفع اشکال و بررسی های نهایی طی خواهد کرد.

اگرچه هنوز تاریخ انتشار رسمی اندروید 15 نداریم، اما همه انتظار دارند که در همان زمان سال گذشته، یعنی زمانی در ماه اکتبر، کاهش یابد. احتمالاً این گوشی در کنار سری پیکسل 9 معرفی خواهد شد، که اولین تلفنی است که جدیدترین سیستم عامل اندروید را اجرا می کند.

بیشتر بخوانید  دستیار هوش مصنوعی این بار از جنس نوکیا

بنابراین، آیا می توانید انتظار داشته باشید که HMD Global شروع به عرضه سیستم عامل جدید در ماه اکتبر کند؟ خوب، به نظر نمی‌رسد که اگر عرضه‌های سیستم‌عامل گذشته این شرکت را در نظر بگیریم، این اتفاق نمی‌افتد.

اندروید 14 در اکتبر سال گذشته منتشر شد و بسیاری از برندهای گوشی های هوشمند در همان ماه شروع به عرضه آن به گوشی های خود کردند. با این حال، HMD Global برای پیوستن به حزب در ژانویه امسال خیلی دیر بود. از آن زمان تا کنون، این برند تغییرات قابل توجهی در برنامه عرضه نرم افزار خود ایجاد نکرده است، بنابراین منتظر یک عرضه کند باشید.

اندروید 15 بسیاری از ویژگی های هیجان انگیز را به همراه خواهد داشت و با اطمینان می توانم بگویم که ارتقاء بسیار بهتری نسبت به اندروید 13 و اندروید 14 خواهد بود. در اینجا ویژگی های اصلی اندروید 15 کشف شده است:

 • Circle to Search
 • Satellite Connectivity Support
 • قابلیت های هوش مصنوعی روی دستگاه
 • Find My Phone Network
 • Gemini Assistant
 • بایگانی برنامه
 • Notification Cooldown
 • اشتراک گذاری جزئی صفحه
 • وب کم با کیفیت بالا

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : فهرست گوشی های دریافت کننده آپدیت اندروید 15 نوکیا

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *