پادویش

فناوری باتری حالت جامد شیائومی یک انقلاب در گوشی های هوشمند

فناوری باتری حالت جامد شیائومی یک انقلاب در گوشی های هوشمند

امروز در Weibo ، شیائومی از فناوری باتری با حالت جامد رونمایی کرد. این فناوری باتری جدید پتانسیل تبدیل تجارت باتری را دارد. طبق مطالعات بیشمار ، این فناوری جدید باتری پیشرفت بزرگی برای تلفن های هوشمند است. این امر به این دلیل است که از انرژی بالایی برخوردار است و از باتری های معمولی ایمن تر است.

شکل الکترولیت یکی از تفاوتهای اصلی بین باتری های حالت جامد و باتری های معمولی است. باتری های حالت جامد به طور کامل یا جزئی الکترولیت را با الکترولیتهای حالت جامد جایگزین می کنند. این باعث افزایش مقاومت آنها در برابر اثرات و افزایش عمر باتری آنها می شود. باتری حالت جامد شیائومی

چگالی انرژی بیش از 1000WH/L است.
عملکرد تخلیه در دماهای پایین 20 ٪ افزایش می یابد.
میزان موفقیت در برابر شوک های مکانیکی (آزمون درج سوزن) به طور قابل توجهی افزایش می یابد.

چگالی انرژی بالای باتری های حالت جامد یک مزیت اساسی است. صنعت باتری شیمیایی در تقویت تراکم انرژی با مشکلات عمده ای روبرو شده است. باتری های حالت جامد دارای چگالی انرژی هستند که به دلیل ظرفیت ذخیره بیشتر آنها دو تا سه برابر بیشتر از مواد اکسید سیلیکون است. باتری های حالت جامد نیز ساخته شده اند تا مقاومت بیشتری داشته باشند. این به طرز چشمگیری خطر مدارهای کوتاه در داخل باتری را کاهش می دهد.

این فناوری باتری قبل از تولید انبوه هنوز مسیری طولانی دارد. دلیل آن محدودیت های شدید توسعه و تولید است. طبق مطالعات آزمایشگاهی ، چگالی انرژی باتری های حالت جامد ، با این حال ، به 1000 وات در لیتر می رسد. نمونه های اولیه شیائومی 13 از باتری حالت جامد با ظرفیت فوق العاده بزرگ 6000 میلی آمپر ساعتی از شیائومی استفاده کردند. باتری 4500 میلی آمپر ساعتی محصول نهایی شیائومی 13 را قدرت می دهد. بدیهی است که فناوری جدید باتری از ظرفیت قابل توجهی بالاتر از باتری های معمولی برخوردار است.

باتری های حالت جامد به دلیل بهبود 20 ٪ در عملکرد تخلیه درجه حرارت پایین در طول زمستان قابل اعتماد تر هستند. خصوصیات منحصر به فرد مایع ، که در الکترولیت های باتری های معمولی به کار می روند. این امر باعث می شود ویسکوزیته مایع به طور چشمگیری در دماهای پایین افزایش یابد. وقتی این اتفاق بیفتد ، مانع عبور یون ها می شود. در نتیجه ، باتری های معمولی در سرما بسیار بدتر می شوند. الکترولیتهای حالت جامد بهترین انتخاب برای حفظ عملکرد تخلیه حتی در تنظیمات درجه حرارت پایین به جای الکترولیت های فعلی هستند.

در سالهای آینده ، تعداد زیادی از مدل های گوشی هوشمند شیائومی از فناوری جدید باتری حالت جامد استفاده می کنند. توانایی این فناوری برای کاهش چشمگیر اندازه باتری های با ظرفیت بالا و کاهش قابل توجهی در ضخامت تلفن جالب ترین ویژگی آن است.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : فناوری باتری حالت جامد شیائومی یک انقلاب در گوشی های هوشمند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *