پادویش

فروش بالا گوشی های اولد اپل

فروش بالا گوشی های اولد اپل

سامسونگ یکی از بزرگترین شرکت های فناوری در جهان است. اگرچه بسیاری از ما سامسونگ را با گوشی های هوشمند می شناسیم، این شرکت در واقع از بخش های مختلفی تشکیل شده است. یکی از این بخش ها Samsung Display است که وظیفه توسعه و تولید فناوری های پنل را بر عهده دارد. غول فناوری کره جنوبی هم برای خود و هم برای بسیاری از رقبای خود از جمله اپل، نمایشگرهایی با این برند تولید می کند. به نظر می رسد که این شرکت در تجارت خود به قدری موفق است که از هر 10 آیفون فروخته شده 7 صفحه نمایش را تولید کرده است.

اپل با چندین تامین کننده برای صفحه نمایش های OLED که در آیفون ها استفاده می کند کار می کند. مهمترین آنها BOE، LG Display و Samsung Display هستند. طبق گزارش های اخیر، سامسونگ در سال جاری بر عرضه OLED آیفون 14 اپل تسلط دارد. انتظار می رود اپل از بیش از 120 میلیون پنل OLED برای آیفون 14 استفاده کند. تقریبا 70 درصد از این پنل ها توسط بزرگترین رقیبش تولید خواهد شد.

این شرکت انتظار دارد تا اواسط 80 میلیون دستگاه از مجموع 120 میلیون دستگاه را ارسال کند. نزدیک ترین رقیب آن ال جی دیسپلی است که انتظار می رود اواسط 20 میلیون دستگاه عرضه کند در حالی که BOE تا 6 میلیون دستگاه عرضه خواهد کرد. Samsung Display پنل های OLED را برای هر چهار مدل عرضه می کند. LG Display LTPS را برای مدل معمولی 6.1 اینچی و LTPO را برای مدل 6.7 اینچی Pro Max عرضه می کند. BOE فقط LTPS را برای آیفون معمولی 6.1 اینچی تامین می کند.

نمایشگرهای OLED از جمله گران ترین قطعات مورد استفاده در آیفون هستند. با در نظر گرفتن همه اینها، به این نتیجه می رسد که اپل از هر آیفونی که می فروشد، برای سامسونگ درآمد کسب می کند. با این حال، این واقعیت را تغییر نمی دهد که این شرکت آمریکایی از همه رقبای خود در بازار گوشی های هوشمند برتر پیشی گرفته است.

منبع

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *