پادویش

فروش بالا مک بوک ها به عنوان رایانه های شخصی بیزنسی محبوب

فروش بالا مک بوک ها به عنوان رایانه های شخصی بیزنسی محبوب

لپ‌تاپ‌های مک اپل به‌عنوان محرک اصلی رشد این شرکت برای کسب‌وکار رایانه‌های شخصی ظاهر شده‌اند و MacBook Pro پیشرو است. بر اساس داده‌های Consumer Intelligence Research Partners (CIRP)، در سه‌ماهه سپتامبر ۲۰۲۲، مک‌بوک پرو ۵۴ درصد از فروش مک را به خود اختصاص داده است و مک‌بوک ایر با ۴۶ درصد عقب‌تر است. به طور کلی، لپ‌تاپ‌ها 74 درصد از واحدهای مک فروخته شده در سال 2022 را تشکیل می‌دهند، در مقایسه با رقم 26 درصدی کسب‌وکار دسکتاپ، که شامل iMac، Mac Pro، Mac mini و Mac Studio می‌شود.

فرادرس

در بخش دسکتاپ، iMac و Mac Pro به ترتیب با 50% و 43% پیشتاز بودند، در حالی که Mac mini و Mac Studio تنها 4% را به خود اختصاص دادند. با وجود این، مک های اپل همچنان در هر دو بخش آموزشی و سازمانی محبوب هستند. استفاده آموزشی یا دانشجویی تقریباً یک سوم خریدهای مک را تشکیل می دهد، در حالی که تقریباً 50 درصد از خریداران مک گزارش می دهند که از رایانه جدید خود برای تجارت استفاده خواهند کرد.

داده‌های CIRP همچنین نشان می‌دهد که استفاده شخصی از رایانه‌های مک در پنج سال گذشته اندکی کاهش یافته است، اما همچنان استفاده اصلی است، در حالی که استفاده از آموزش روند نزولی داشته است. از سوی دیگر، استفاده تجاری به طور قابل توجهی رشد کرده است و در حال حاضر بیشتر از آموزش رایج است.

شایان ذکر است که اپل در حدود یک دهه است که آمار فروش مدل های مک را منتشر نکرده است، بنابراین کاملاً مشخص نیست که CIRP داده های خود را از کجا دریافت می کند. با این حال، نتایج مالی سه ماهه چهارم اپل برای سال 2022، که در ماه اکتبر منتشر شد، نشان داد که درآمد مک به 11.5 میلیارد دلار رسیده است که به درآمد کلی 90.15 میلیارد دلاری شرکت در این سه ماهه کمک کرده است.

در پایان، لپ‌تاپ‌های مک اپل، به‌ویژه مک‌بوک پرو و مک‌بوک ایر، به‌عنوان محرک اصلی رشد کسب‌وکار رایانه‌های شخصی این شرکت هستند. آنها نه تنها در بین افراد برای استفاده شخصی بلکه در بخش های آموزشی و سازمانی نیز محبوب هستند. همانطور که اپل به رقابت با سازندگان رایانه های شخصی ادامه می دهد، مک ها احتمالاً بخش مهمی از استراتژی تجاری کلی این شرکت خواهند بود.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : فروش بالا مک بوک ها به عنوان رایانه های شخصی بیزنسی محبوب

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *