آنتی ویروس پادویش

فاجعه در دنیای کریپتو: کلاهبرداری ۱ میلیارد دلاری دو شرکت از ۱۱ هزار نفر!

فاجعه در دنیای کریپتو: کلاهبرداری ۱ میلیارد دلاری دو شرکت از ۱۱ هزار نفر!

کلاهبرداری یک میلیارد دلاری در دنیای کریپتو: صدها هزار نفر قربانی شدند!

دادستان کل نیویورک علیه دو شرکت کریپتویی به اتهام فریب و کلاهبرداری از طریق طرح‌های هرمی غیرقانونی به ارزش یک میلیارد دلار اقامه دعوی کرد. این دو شرکت، NovaTechFx و AWS Mining، با وعده‌های دروغین سودهای کلان، صدها هزار نفر از جمله بیش از ۱۱ هزار نیویورکی را قربانی کرده‌اند.

بنیانگذاران این شرکت‌ها، سینتیا و ادی پیتون، با هدف قرار دادن جوامع مهاجر، به ویژه هائیتی‌های نیویورک، از طریق گروه‌های مذهبی، شبکه‌های اجتماعی و چت‌های گروهی واتس‌اپ، افراد را فریب می‌دادند.

آنها با وعده‌های بازدهی ماهانه ۱۵ تا ۲۰ درصد و پاداش‌های هنگفت برای جذب سرمایه‌گذار، مردم را به سرمایه‌گذاری در طرح‌های هرمی خود ترغیب می‌کردند. پس از فروپاشی AWS Mining در سال ۲۰۱۹، بنیانگذاران آن با تاسیس NovaTechFx، فعالیت‌های مجرمانه خود را از سر گرفتند.

تحقیقات نشان می‌دهد که علی‌رغم دریافت بیش از یک میلیارد دلار ارز دیجیتال از سوی سرمایه‌گذاران، تنها مبلغ ناچیزی در حدود ۲۶ میلیون دلار در پلتفرم معاملات NovaTech ترید شده است. این موضوع نشان‌دهنده دروغین بودن وعده‌های سوددهی این شرکت‌ها است.

دادستان کل جیمز هدف از این شکایت را ممنوعیت فعالیت‌های این دو شرکت و بنیانگذاران آنها در ایالت نیویورک، استرداد دارایی و جبران خسارت برای قربانیان این کلاهبرداری عنوان کرده است.

این اقدام دادستان کل مورد استقبال سازمان‌های حامی مهاجران قرار گرفته است.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : فاجعه در دنیای کریپتو: کلاهبرداری ۱ میلیارد دلاری دو شرکت از ۱۱ هزار نفر!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *