پادویش

عرضه مک بوک های M3 تا پایان سال جاری به تعویق افتاد

عرضه مک بوک های M3 تا پایان سال جاری به تعویق افتاد

اپل در یک رویداد بزرگ برای معرفی سری آیفون 15 آماده می شود. با این حال، گمانه زنی هایی وجود دارد که این شرکت ممکن است عرضه مدل های جدید مک بوک مجهز به پردازنده‌های سری M3 را قبل از پایان سال جاری میلادی به تاخیر بیندازد.

این اطلاعات از سوی تحلیلگر زنجیره تامین، مینگ چی کو، به دست آمده است که اخیراً اظهار داشته است:

«به نظر می‌رسد اپل مدل‌های جدید مک‌بوک (مجهز به پردازنده‌های سری M3) را تا پایان سال جاری عرضه نخواهد کرد.»

ماه گذشته، مارک گورمن از بلومبرگ فاش کرد که اپل می تواند تراشه M3 خود را در جریان یک رویداد ماه اکتبر در مک های “رده پایه” معرفی کند. طبق گزارش ها، مک بوک ایر 13 اینچی، مک بوک پرو 13 اینچی و آی مک 24 اینچی به طور بالقوه می توانند دارای تراشه M3 باشند که انتظار می رود با استفاده از فرآیند 3 نانومتری TSMC ساخته شود. این در مقایسه با تراشه M2 مبتنی بر 5 نانومتر، عملکرد و کارایی بالاتری دارد. گورمن همچنین اشاره کرد که اپل ممکن است این محصول را از اکتبر سال جاری به سال آینده عرضه کند.

شایان ذکر است که در پست اخیر این تحلیلگر چیزی در مورد رونمایی بالقوه iMac در سال جاری، اگر نه مک بوک با تراشه M3، ذکر نشده است. برای اپل بی سابقه نیست که راه اندازی مک را به تاخیر بیاندازد، همانطور که سال گذشته انجام داد و در ژانویه به جای اکتبر عرضه شد.

مک بوک های M3 بزودی از راه می رسند

در اخباری مرتبط بیماری کووید-19 جهان را به روش های بسیار متفاوتی تغییر داد. حتی اگر تأثیر فوری آن امروزه بیشتر از بین رفته است، عادات ما را تا حد زیادی تغییر داد. به عنوان مثال، قبلاً کار از خانه نادر بود، اما اکنون بسیار محبوب است.

این بیماری همه گیر چینی، مرکز شیوع بیماری را نیز تحت تاثیر قرار داد و باعث ایجاد مشکلاتی در تولید شد. بسیاری از شرکت ها تصمیم گرفته اند بخشی از تولیدات خود را به کشورهای دیگر منتقل کنند تا از مشکلات آینده جلوگیری کنند. اپل یکی از این شرکت هاست و سرمایه گذاری زیادی در هند انجام داده است. طبق اخبار اخیر، اپل می‌خواهد کارهای بیشتری در هند انجام دهد. آنها در حال برنامه ریزی برای افزایش ساخت قطعات در داخل کشور هستند.

طبق گزارش Moneycontrol، اپل به دنبال افزایش تولید قطعات داخلی خود در هند است. این سازنده آیفون جزئیات برنامه های خود را در نشستی با مقامات ارشد وزارت دارایی به اشتراک گذاشته است. این مقام گفت که اپل علاقه مند به افزایش پایه قطعات داخلی خود بوده و فعالانه به دنبال راه هایی برای انجام این کار است.

این جلسه بر روی درک بهتر زنجیره تامین و چگونگی بومی سازی بیشتر فرآیند تولید متمرکز شد. رشد کلی صنعت تولید گوشی های هوشمند در هند نیز مورد بررسی قرار گرفت. دولت پذیرای ارائه هیچ گونه مشوق مالیاتی برای اپل نیست، اما این شرکت همچنان علاقه مند به سرمایه گذاری در هند است. این مقام گفت که اپل می‌خواهد «سریع‌تر بومی شود» و «میل به افزایش پایه تولید داخلی قطعات در هند است».

این حرکت احتمالاً بخشی از استراتژی گسترده‌تر اپل برای تنوع بخشیدن به زنجیره‌های تامین خود فراتر از چین است. بخش عمده ای از تامین کنندگان اپل در چین مستقر هستند و این شرکت در سال های اخیر به دنبال کاهش اتکای خود به این کشور بود. اپل از سال 2017 اقدام به تولید آیفون در هند کرد. این شرکت در حال حاضر حدود 7 درصد از آیفون های خود را در هند تولید می کند و انتظار می رود این تعداد در سال های آینده افزایش یابد.

برنامه های اپل برای افزایش تولید قطعات داخلی در هند یک پیشرفت مثبت برای صنعت الکترونیک این کشور است. طرح PLI دولت در حال حاضر سرمایه‌گذاری قابل توجهی را از تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند جذب کرده است و این اقدام اپل احتمالاً صنعت را بیشتر تقویت می‌کند. انتظار می رود افزایش فعالیت های تولیدی باعث ایجاد شغل و رونق اقتصادی شود. همچنین به هند کمک می کند تا از نظر تولید لوازم الکترونیکی به کشوری متکی به خود تبدیل شود.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : عرضه مک بوک های M3 تا پایان سال جاری به تعویق افتاد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *