آنتی ویروس پادویش

طراحی سایت اختصاصی وردپرس

طراحی سایت اختصاصی

داشتن یک وب سایت در عصر دیجیتال امروزی بسیار مهم است. داشتن سایت به عنوان یک فروشگاه آنلاین برای مشاغل عمل می‌کند و به مشتریان اجازه می دهد به راحتی محصولات یا خدمات را پیدا و خریداری کنند. علاوه بر این، امکان ارتباط آسان با مشتریان را فراهم می‌کند و اطلاعات مهمی در مورد یک کسب و کار ارائه می دهد. یک وب سایت همچنین می‌تواند به عنوان بستری برای ایجاد یک برند و ایجاد اعتبار عمل کند.

بنابراین بهترین راه برای ورود به دنیای دیجیتال و افزایش فروش از طریق فضای مجازی طراحی سایت اختصاصی می‌باشد. با توجه به امکاناتی که هر وب سایت نیاز دارد و نوع طراحی آن قیمت طراحی سایت تفاوت می‌کند ولی ارزش هزینه کردن را دارند. در کنار طراحی سایت باید آن را برای گوگل و کاربران بهینه سازی کرد و با انتشار مقالاتی که کاربران به دنبال آن هستند و مرتبط با سایت می‌باشد ترافیک آن را افزایش داد، به این کار سئو سایت می گویند. قیمت سئو سایت نیز با توجه به سختی و رقابت هر حوزه می‌تواند متفاوت باشد.

با این حال، فقط داشتن یک سایت شرکتی و فروشگاهی نیاز شما را رفع نمی کند، مهم این است که خوب به نظر برسد و برای کاربران خوب کار کند. یک وب سایت بصری جذاب و کاربرپسند می‌تواند تجربه کاربر را افزایش دهد و تعامل را افزایش دهد. وب سایت همچنین باید برای موتورهای جستجو و دستگاه‌های تلفن همراه بهینه شود تا اطمینان حاصل شود که به راحتی می توان آن را پیدا کرد و به آن دسترسی داشت. علاوه بر این، داشتن یک وب سایت سریع، امن و به خوبی طراحی شده برای ایجاد اعتبار مثبت و جذب مشتریان بسیار مهم است.

مهمترین اصول دیجیتال مارکتینگ

بیایید با برخی از تعاریف اولیه شروع کنیم تا سردرگمی اولیه شما را کاهش دهیم و با دنیای دیجیتال مارکتینگ بیشتر آشنا شوید:

طراحی وب سایت اختصاصی

یک دسته بندی گسترده برای هر چیزی که به طراحی تصاویر و قابلیت استفاده یک وب سایت مربوط می‌شود. طراحی UI و UX به همراه بسیاری از زمینه‌های دیگر در طراحی وب گنجانده شده است.

توسعه وب سایت

بخش فنی ساخت یک وب سایت، با تمرکز بر کد. توسعه وب بیشتر به دو بخش “front-end” و “back-end” تقسیم می‌شود که در زیر توضیح داده شده است.

رابط کاربری (UI)

تخصص طراحی وب است که با کنترل‌هایی که افراد برای تعامل با یک وب سایت یا برنامه استفاده می‌کنند، از جمله نمایش دکمه ها و کنترل‌های حرکتی سروکار دارد.

تجربه کاربری (UX)

یکی دیگر از تخصص‌های طراحی وب، این یکی با رفتار و احساس کاربر در هنگام استفاده از سایت یا برنامه است. طراحی UX بسیاری از مناطق دیگر را در بر می گیرد، اما آنها را از منظر کاربر مشاهده می‌کند.

در ادامه بطور تخصصی تر با UI و UX آشنا می شوید.

طراحی اختصاصی وردپرس

طراحی UI/UX چیست؟

طراحی UI (رابط کاربری) و UX (تجربه کاربر) دو جنبه حیاتی برای ایجاد یک وب سایت یا برنامه تلفن همراه هستند که استفاده آسان و بصری برای کاربر است. طراحی UI بر عناصر بصری و تعاملی یک وب سایت یا برنامه تلفن همراه، مانند چیدمان، دکمه ها و گرافیک تمرکز دارد. هدف از طراحی UI این است که رابط کاربری را برای درک و پیمایش آسان کند، با ظاهر و احساس ثابت در سراسر برنامه. از سوی دیگر، طراحی UX بر تجربه کلی کاربر در هنگام تعامل با برنامه تمرکز دارد. این نیازها، اهداف و رفتار کاربر را در نظر می گیرد و هدف آن ایجاد یک سفر یکپارچه و کارآمد کاربر است.

UI سایت با مثال

طراحی رابط کاربری که اغلب به اختصار طراحی UI نامیده می‌شود، فرآیند ایجاد رابط‌های دیجیتال کاربر پسند توسط طراح رابط کاربری است که تعامل کاربر با یک برنامه نرم افزاری، وب سایت یا محصول دیجیتال را تسهیل می‌کند. طراحی UI شامل:

  • اجزای دیجیتالی: مانند منوها، دکمه‌ها، جعبه‌های متن و سایر عناصر طراحی که کاربران را قادر می‌سازد تا با نرم‌افزار تعامل داشته باشند.
  • سیستم‌های ناوبری: که به کاربران کمک می‌کند اطلاعات مورد نیاز خود را سریع و آسان پیدا کنند.
  • عناصر برندسازی: مانند لوگوی یک برند، پالت‌های رنگی و تایپوگرافی.
  • عناصر بصری: مانند تصاویر، انیمیشن ها، تصاویر سفارشی و فیلم ها.

طراحی عالی UI، سادگی و قابلیت استفاده را برای ایجاد یک زبان بصری جذاب برای کاربران محصول نرم افزاری یا وب سایت در اولویت قرار می دهد. یک طراح رابط کاربری از مهارت‌های طراحی خود برای طراحی یک رابط کاربری زیبا و با برند استفاده می‌کند. با این حال، این فقط در مورد بصری نیست. UX و UI دست به دست هم می دهند، بنابراین طراحان UX اغلب برای تمرکز بیشتر روی سفر کاربر (یعنی نحوه انجام کارهای روزمره و استفاده از نرم افزار) وارد می شوند.

مزایای طراحی رابط کاربری خوب

سرمایه گذاری بر روی طراحی رابط کاربری خوب بسیار مهم است زیرا می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر تجربه کاربر و موفقیت کلی یک محصول دیجیتال، وب سایت یا برنامه داشته باشد. در واقع، با داشتن طراحان UI با تجربه در تیم خود، می توانید انتظار داشته باشید که تعدادی از مزایا از جمله:

افزایش رضایت کاربران: با ایجاد یک رابط بصری که امکان ناوبری آسان را فراهم می‌کند، کاربران می توانند به سرعت و کارآمد اهداف خود را انجام دهند که منجر به افزایش رضایت کاربر می‌شود.

بهبود تجربه کاربری: یک تجربه کاربری تمیز و شهودی می‌تواند به هدایت کاربران به عملکرد دلخواه کمک کند و از احساس گیجی یا سردرگمی جلوگیری کند.

کاهش نرخ پرش: زمانی که کاربران بتوانند به راحتی آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا کنند، احتمال بیشتری وجود دارد که در وب سایت بمانند و با آن درگیر شوند.

افزایش حفظ و وفاداری کاربران: یک تجربه مثبت می‌تواند منجر به افزایش حفظ و وفاداری کاربر شود.

افزایش تبدیل: زمانی که کاربر به راحتی در یک وب سایت پیمایش کند، به احتمال زیاد یک هدف را تکمیل می‌کند یا یک محصول را خریداری می‌کند.

مزایایی که هنگام سرمایه گذاری در طراحی UI به عنوان یک کسب و کار خواهید دید، بسیار به کیفیت طراحی نهایی بستگی دارد. به همین دلیل، باید برای پیدا کردن طراحان رابط کاربری که صنعت، موارد استفاده و کاربران شما را درک کنند، وقت بگذارید. قبل از امضای قرارداد، مهارت‌های طراحی آنها را با نگاه کردن به نمونه کارهای قبلی آنها مرور کنید.

طراحی سایت کدنویسی

6 نمونه طراحی UI وب سایت

بنابراین، در این بخش ما 6 نمونه از طراحی رابط کاربری با کیفیت را بررسی می کنیم و ویژگی ها و مزایای کلیدی آنها را مورد بحث قرار می دهیم تا بتوانید برای پروژه بعدی خود الهام بگیرید. در شرکت طراحی سایت و سئو وب نگاران پارسه با چند چارچوب طراحی سطح بالا شروع می کنیم که می توانید جهت طراحی خود را بر اساس آنها قرار دهید، سپس به برخی از عناصر طراحی خاص تر که می توانند به عنوان بخشی از پروژه اجرای طراحی برنامه وب شما در نظر گرفته شوند، می رویم.

طراحی Flat

فهرست نمونه‌های طراحی رابط کاربری خود را با چیزی که طراحی رابط کاربری مسطح یا Flat design نامیده می‌شود شروع می‌کنیم. این یک رویکرد محبوب برای طراحی وب سایت است که به دنبال ایجاد تجربه کاربر تا حد امکان ساده و شهودی است. تمرکز بر مینیمالیسم و ​​قابلیت استفاده است، نه بر روی تصاویر پر زرق و برق می‌باشد.

طراحی ریسپانسیو

طراحی وب ریسپانسیو تکنیکی است که برای ایجاد وب سایت‌هایی استفاده می‌شود که برای انواع مختلف دستگاه ها بهینه شده اند. توسعه‌دهندگان از پرسش‌های رسانه‌ای CSS برای تعیین نقاط شکست برای هر اندازه صفحه استفاده می‌کنند و به کاربران این امکان را می‌دهند تا وب‌سایتی را مشاهده کنند که با پارامترهای دستگاهشان مطابقت دارد. یعنی می توان با هر دستگاهی چه کامپیوتر شخصی و چه موبایل سایت به راحتی و بطور کامل دیده شود.

طراحی مبتنی بر کارت

طراحی مبتنی بر کارت یا Card-based design یک روش بصری و بصری برای ارائه اطلاعات و داده ها در وب سایت ها، برنامه‌های تلفن همراه و سایر محصولات دیجیتال است. این به کاربران امکان می دهد تا به سرعت و به راحتی به داده ها به روشی ساختاریافته و سازمان یافته دسترسی، پردازش و تعامل داشته باشند.

پنجره‌های مدال

پنجره‌های مدال نوعی طراحی رابط کاربری هستند که برای نمایش محتوای اضافی بدون دور کردن کاربر از صفحه فعلی که در حال مشاهده است استفاده می‌شود. می توان از آنها برای ارائه اطلاعات اضافی، نمایش پیام تأیید یا اجازه دادن به کاربر برای تکمیل یک کار استفاده کرد.

طرح بندی صفحه نمایش تقسیم شده

طرح بندی صفحه شکاف نوعی طراحی رابط کاربری است که نمایشگر را به دو یا چند بخش مجزا تقسیم می‌کند. معمولاً در برنامه‌های موبایل و وب‌سایت‌ها برای نمایش دو یا چند قطعه اطلاعات یا عملکرد مرتبط به طور همزمان استفاده می‌شود.

شاخص‌های پیشرفت

شاخص‌های پیشرفت، نمایش‌های گرافیکی یا عددی پیشرفت به سوی یک هدف یا وظیفه هستند. آنها به کاربران بازخورد به روز در مورد پیشرفت یک کار یا پروژه ارائه می دهند. شاخص‌های پیشرفت برای اطلاع کاربران از درصد یا میزان پیشرفت تکمیل شده، وظایف باقی مانده و سایر جزئیات مربوط به جدول زمانی پروژه استفاده می‌شود.

UX سایت با مثال

طراحی عالی UX شامل موارد زیادی است: قابلیت استفاده بی عیب و نقص، ناوبری بصری، تصاویری خیره کننده و بسیاری موارد دیگر. این یک چالش واقعی برای تیم‌های طراحی است که در همه آنها موفق شوند و محصولی واقعا عالی بسازند که کاربران آن را دوست دارند.

یک طراحی UX خوب چیست؟

هنگام ایجاد یک طراحی UX خوب، باید برخی از اصول طراحی زیر را در نظر داشته باشید:

قابلیت استفاده: مناطق و ویژگی‌های مهم محصول شما باید به راحتی با جستجوی فیلترها مکان یابی و جابجا شوند.

عملکرد: یک UX خوب باید انجام وظایف کلیدی را برای کاربران آسان کند.

طراحی بصری: شما باید از تصاویر با وضوح بالا، عناصر تمیز و ساده و رنگ ها استفاده کنید تا طراحی UX خود را جذاب کنید.

دسترس‌پذیری: یک طراحی UX متفکر باید تمام تلاش خود را برای پاسخگویی به همه و فراگیر بودن انجام دهد.

تفاوت بین UI و UX چیست؟

UI و UX دو جنبه نزدیک اما متمایز از ایجاد یک وب سایت یا برنامه تلفن همراه هستند. طراحی UI در مورد عناصر بصری و تعاملی رابط مانند چیدمان، دکمه ها و گرافیک است. طراحان رابط کاربری مسئول ایجاد ظاهر و احساس برنامه و اطمینان از جذابیت بصری، سازگار و آسان برای استفاده هستند. آنها روی زیبایی شناسی و ارائه برنامه کار می‌کنند و اطمینان حاصل می‌کنند که از نظر بصری دلپذیر است و عناصر بصری و قابل درک هستند.

از طرف دیگر، طراحی UX در مورد تجربه کلی کاربر هنگام تعامل با برنامه است. هدف طراحی UX ایجاد یک سفر کاربر کارآمد است که نیازهای کاربر را برآورده کند و تجربه مثبتی را ارائه دهد. طراح UX تحقیقات، آزمایش و تجزیه و تحلیل را برای درک نیازها و ترجیحات کاربر انجام می دهد و از این اطلاعات برای ایجاد رابط کاربری آسان، کارآمد و رضایت بخش برای کاربر استفاده می‌کند.

به طور خلاصه، طراحی UI در مورد ظاهر و احساس برنامه است، در حالی که طراحی UX در مورد نحوه عملکرد آن و ایجاد احساس در کاربر است. هر دو برای ایجاد یک وب سایت یا اپلیکیشن موبایل موفق مهم هستند، اما بر جنبه‌های مختلف فرآیند طراحی تمرکز دارند. طراحان UI روی جنبه‌های بصری رابط کار می‌کنند، در حالی که طراحان UX روی جنبه‌های کاربردی، عملکرد و تجربه کاربر برنامه کار می‌کنند.

سفارش UI/UX اختصاصی

ایجاد تمامی ویژگی‌هایی که در بالا گفته شد نیازمند کسب تجربه عملی در طراحی سایت می‌باشد و تنها یک طراح سایت حرفه ای می‌تواند تمامی این UI و UXکار آمد را روی سایت اجرا کند.

نتیجه گیری

بنابراین بهتر است کار طراحی سایت خود را به یک شرکت باتجربه و دارای نمونه کارهای واقعی بسپارید تا بهترین خروجی را داشته باشید. شرکت طراحی سایت وب نگاران دارای هزارن نمونه کار طراحی سایت با UI و UX اختصاصی می‌باشد که می‌توانید در سایت webnegaran.co آن ها را مشاهده کنید یا با این شماره ها تماس بگیرید: 02166928787 – 02166928040 همچنین در کنار طراحی سایت اختصاصی با وردپرس یا به صورت فول کدو همچنین با انجام سئو اختصاصی روی سایت خود در نتایج گوگل بهتر دیده شوید و کاربران بیشتری را به سمت سایت خود جذب کنید.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : طراحی سایت اختصاصی وردپرس

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *