طبق گزارش ها، اپل در حال ساخت یک برنامه ژورنال برای آیفون است

طبق گزارش ها، اپل در حال ساخت یک برنامه ژورنال برای آیفون است

اپل به دنبال تقویت برنامه های پیشنهادی خود در آینده نزدیک با یک برنامه ژورنال جدید است که می تواند برای ثبت فعالیت های روزانه استفاده شود. این برنامه نشان‌دهنده فشار عمیق‌تر برای اپل در بخش سلامت و تندرستی بوده که روی محصولاتی مانند اپل واچ و آیفون تمرکز کرده است.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، این شرکت به دنبال توسعه یک اپلیکیشن ژورنالینگ است که به کاربران امکان می دهد برنامه روزانه خود را پیگیری کنند و فعالیت های مختلف را به ثبت برسانند. از هم‌اکنون، این اپلیکیشن با اسم رمز «ژوراسیک» شناخته می‌شود و علاوه بر اینکه کاربران می‌توانند برنامه روزانه خود ردیابی کنند، می‌تواند رفتارها را نیز «تحلیل» نمایند.

مشخص نیست که ویژگی قبلی چگونه کار خواهد کرد یا مزایای آن ممکن است چه باشد. علاوه بر این، برنامه همچنین موضوعاتی را برای نوشتن پیشنهاد می‌کند و همچنین دارای یک ویژگی کشف محلی است که به عنوان “All Day People Discovery” نامیده شده و تشخیص می دهد آیا کاربر در مجاورت افراد دیگر است یا خیر. باز هم مشخص نیست که چگونه از این ویژگی استفاده خواهد شد و چرا مفید است.

مانند هر برنامه‌ای که داده‌های مربوط به کاربران خود را جمع‌آوری می‌کند، حریم خصوصی و امنیت نیز در اینجا مورد توجه قرار می‌گیرد، بنابراین این ویژگی‌هایی که قبلا ذکر شد در دستگاه تعبیه شده و به فضای ابر متکی نیستند. علاوه بر این، گزارش شده است که هر موضوع پیشنهادی ژورنال نیز پس از مدت زمان مشخصی از دستگاه پاک می شود. تا آنجا که این برنامه ژورنالینگ می تواند در ابتدای راه خود باشد، منبع بیان می کند که می تواند در اوایل ژوئن طی WWDC شرکت معرفی شود.

اپل در حال حاضر اپلیکیشن‌های مختلفی را برای سلامتی روانی و جسمی مانند برنامه‌های Fitness، Sleep و Breathe ارائه می دهد. در حال حاضر مشخص نیست که آیا برنامه جدید ژورنالینگ به صورت رایگان ارائه می شود یا پولی است. در حالی که گفته شده برای آیفون عرضه می شود، همچنین مشخص نیست که آیا افزونه ای از این برنامه برای اپل واچ نیز در دسترس خواهد بود یا خیر. البته در این مرحله هیچ چیزی توسط اپل تایید نشده، بنابراین همه چیز ممکن است تغییر کند، یا ممکن است برنامه به طور کامل در برخی موارد حذف شود.

بیشتر بخوانید  مقایسه آیفون 11 پرومکس با سامسونگ گلکسی نوت 20 اولترا و سامسونگ گلکسی اس 20 اولترا

اگرچه اپلیکیشن‌های جدید اپل هیجان‌انگیز هستند، اما تمرکز اصلی امسال بر روی هدست واقعیت ترکیبی خواهد بود. سال‌ها شایعاتی در مورد این دستگاه وجود داشت، اما به نظر می‌رسد امسال، واقعاً می‌تواند معرفی شود. به هر حال جهت کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : طبق گزارش ها، اپل در حال ساخت یک برنامه ژورنال برای آیفون است

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *