آنتی ویروس پادویش

ضرورت سفارش طراحی سایت حرفه ای

طراحی سایت حرفه ای

اگر علاقه مند به ایجاد سایت برای کسب و کار خود هستید و برای سفارش طراحی سایت تردید دارید، با ما همراه باشید. در این مقاله دلایل ضرورت سفارش طراحی سایت حرفه ای را بیان می‌کنیم. سایت حرفه‌ای به سایتی گفته می‌شود که استانداردهای لازم از جمله سرعت بالا، گرافیک متناسب با برند، زیر ساخت مناسب برای سئو و سادگی کاربری را داشته باشد. یک وب سایت حرفه ای می تواند به طور همزمان به عنوان یک معرف کسب و کار، ابزار بازاریابی، یک پلتفرم و ویترین فروشگاه، نمایشگاه خدمات، یک کانال ارتباطی قوی و یک موتور قدرتمند برای برندسازی عمل کند. برای سایت حرفه‌ای، هدف وبسایت را مشخص کنید و تمام المان‌ها را مطابق آن هدف بهینه کنید.

 

وبسایت حرفه ای چیست؟

در سفارش طراحی سایت از اهمیت کیفیت غافل نشوید. وبسایت معرف کسب و کار شما در دنیای دیجیتال است. یک وب‌سایت حرفه‌ای، سایتی است که کیفیت بالایی دارد، سرعت لود آن مناسب است، به راحتی می‌توان آن را پیمایش کرد و در آن جستجو نمود، مناسب در دستگاه‌های گوناگون، ساده و از نظر ظاهری زیبا است.همچنین لازم است با نام تجاری و پیام کلی کسب و کار هماهنگ باشد. یک سایت مناسب سایتی است که سفر مشتری را تکمیل می کند و اطلاعات مورد نیاز را در دسترس مخاطب قرار می‌دهد.

سفارش طراحی سایت حرفه ای

طراحی خوب از نظر بصری دلپذیر است و حس هماهنگی و تعادل را ایجاد می کند. از رنگ، تایپوگرافی و ترکیب به طور موثر برای ایجاد ظاهری منسجم استفاده می کند. طراحی بد اغلب از نظر بصری نامرتب و نامتعادل است و تمرکز بیننده را بر روی اطلاعات مهم دشوار می کند.

برای داشتن یک سایت زیبا و کاربردی لازم است طراحی سایت را از شرکت معتبر سفارش دهید. اما برخی از ویژگی‌های لازم برای تشخیص یک شرکت معتبر عبارتند از:

  • سابقه کاری متناسب
  • نمونه‌کارهای زیبا و کارآمد
  • مجوزهای لازم خصوصا عضویت در نظام صنفی رایانه‌ای
  • سایت خودشان زیبا و آراسته باشد
  • پشتیبانی و پاسخگویی سریع
  • شیوه پرداختی منعطف و متناسب با پیشبرد کار
  • قرارداد شفاف و مناسب برای طرفین
  • داشتن تعهد زمانی برای تحویل پروژه
  • قیمت مناسب

دقت نمایید سایت نداشتن بهتر است تا داشتن یک سایت بد. همانطور که گفته شد سایت معرف کسب و کار شماست. استفاده از سایت ارزان و بی کیفیت یا قالب آماده جلوه کسب و کار شما را به درستی نمایش نمی‌دهد. یک وب سایت با طراحی ضعیف می تواند مشتریان را دور کند.

 طراحی سایت بر حسب کاربرد

توسعه و طراحی سایت متناسب با کاربرد آن انواع مختلفی دارد اعم از سایت معرفی یا شرکتی، سایت فروشگاهی، مارکت پلیس، سایت خبری، سایت آگهی و انواع نرم‌افزارهای تحت وب. برخی ویژگی‌ها هستند که در همه سایت‌ها مشترک‌اند از جمله واکنشگرایی سایت، سرعت لود مناسب، سادگی کاربری، اطلاعات در دسترس.
سایتی حرفه‌ای است که علاوه بر ویژگی‌های مشترک ویژگی‌های لازم و متناسب با کاربرد ویژه خود را داشته باشد.برخی از وبسایت‌ها پیچیدگی‌های بیشتری دارند مانند طراحی سایت مارکت پلیس. در این نوع سایت ها اهمیت طراحی و پیاده سازی فرایندها دوچندان است.

نمونه ویژگی‌های لازم برای سایت های مختلف

به طور مثال: یک سایت فروشگاهی باید اطلاعات کاملی را از هر محصول ارائه دهد و امکان علاقه‌مندی و مقایسه داشته باشد.همچنین بهتر است کاربران بتوانند برای هر محصول نظر خود را ثبت کنند.در قسمت فیلترها و جستجو کاربر باید بتواند به راحتی محصول مورد نظر خود را پیدا کند و یا در دسته‌بندی مورد نظر پیمایش نماید. شیوه ارسال (پست، پیک، بر حسب استان…) و شیوه پرداختی (کیف پول و درگاه پرداخت) مناسب نیز باید در نظر گرفته شود.

در طراحی سایت شرکتی، لازم است صفحات معرفی کاملی داشته باشد. امکان گالری، رزرو نوبت، فرم‌های ارتباطی، طراحی زیبا و متناسب با برند داشته باشد.

در یک سایت مارکت پلیس فروشندگان و خریداران باید به راحتی ثبت نام کرده و به هم متصل شوند. پروسه خرید برای کاربران باید تا حد امکان ساده باشد و فروشندگان نیز به راحتی محصولات خود را درج نمایند.
فاکتور، رهگیری مرسوله، تعریف انواع محصول، پیش سفارش، درج تخفیف، جشنواره، باشگاه مشتریان، سیستم گزارشگیری، سطوح دسترسی مختلف، تیکت، نظارت بر فعالیت کاربران و سایر ویژگی‌های خاص نیز می‌تواند در کارایی سیستم موثر باشد.

چرا داشتن سایت ضروری است

چرا داشتن سایت ضروری است؟

داشتن وبسایت برای رشد کسب و کار ضروری است. امروزه اینترنت نحوه جستجوی افراد برای کسب و کار و خدمات را متحول کرده است و اکثر کسب‌وکارها مجبور شده‌اند خود را برای همگام شدن با تحول آنلاین وفق دهند. بنابراین، اگر می خواهید کسب و کار خود را رشد دهید، باید به صورت آنلاین حضور داشته باشید.

اگر وب سایت ندارید، در تجارت نیستید. کاربران در حال حاضر از کسب‌وکارها انتظار دارند که وب‌سایتی داشته باشند که در آن بتوانند درباره کارهایی که انجام می‌دهید اطلاعات به دست بیاورند، نظرات مشتریان را بخوانند و سایت شما را بررسی و پیمایش کنند. در عصر دیجیتال، کسب و کاری که سایت ندارد عملا به مشتریان بالقوه می‌گوید که ارزش وقت یا پول آنها را ندارد. یک وبسایت هم چنین آمار فروش و سود شما را به دلیل دسترسی راحت تر بالا می‌برد.

چرا به یک سایت حرفه ای نیاز دارید؟

ضرورت سفارش طراحی سایت حرفه ای برای کسب و کارها اهمیت زیادی پیدا کرده است. یک سایت زیبا و کاربردی یک دارایی قدرتمند برای کسب و کار شما است. داشتن وب سایت فقط به معنای حضور آنلاین نیست. با طراحی حرفه ای سایت، می توانید آن را به یک دارایی قدرتمند برای تجارت خود تبدیل کنید و ببینید میزان فروش شما از سایت چقدر می‌تواند بیشتر از روش سنتی قبلی باشد.

قابل توجه است که داشتن هر وب سایتی این کار را نمی کند. سایت حرفه‌ای این مزایا را دارد. سایتی که به خوبی طراحی شده و پر از اطلاعات مفید باشد. یک وب‌سایت با طراحی ضعیف و آپدیت نشده ، برای مخاطبان این حس را القا می‌کند که کسب‌وکار غیر فعال است. یک وب سایت زیبا و به روز نیز نشان می دهد که این شرکت مدرن و معتبر است.

یک وب سایت مانند یک کارت ویزیت مجازی برای یک شرکت است. این یکی از اولین چیزهایی است که مشتریان به آن توجه می کنند. به همین دلیل است که اطمینان از حرفه ای بودن وب سایت در افزایش اعتبار شرکت شما ضروری است.

اگر می خواهید شرکت شما در نظر مخاطبان معتبر جلوه کند، مطمئن شوید که وب سایتی دارید که تعهد شما به کیفیت را منعکس می کند. همچنین در سایت شما می توانید با بخش سوالات متداول به سوالات مخاطبان پاسخ دهید و روش‌های مختلف ارتباطی مانند چت، تماس، تیکت و فرم داشته باشید.

جستجو و سئو

رتبه سایت نیز مهم است

علاوه بر ضرورت سفارش طراحی سایت حرفه ای، سئو عبارات کلیدی مرتبط نیز یک ضرورت است. سئو بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو می باشد. با کمک بهینه سازی و سئو سایت می‌توانید جایگاه سایت خود را در نتایج جستجوی گوگل در عبارات کلیدی مرتبط بهبود دهید. از آنجایی که جستجو یکی از اصلی‌ترین راه‌های کشف محتوا توسط افراد به‌صورت آنلاین است، رتبه‌بندی بالاتر در موتورهای جستجو می‌تواند منجر به افزایش ترافیک یک وب‌سایت شود.

با داشتن یک سایت با رتبه بالا در گوگل، در ذهن مخاطب کسب و کار شما به عنوان یکی از لیدرهای آن صنعت شکل می‌گیرد و وارد رقابت با رقبای بزرگتر می‌شوید. هم چنین افزایش ترافیک سایت سبب افزایش فروش می‌شود.

چگونه سایت به رشد کسب و کار کمک می‌کند؟

در بالا به مواردی در باب این موضوع اشاره شد اما در ادامه نیز به این موضوع بیشتر می‌پردازیم:

ایجاد اعتبار

از مهم ترین دلایل ضرورت سفارش طراحی سایت حرفه ای می توان به ایجاد اعتبار اشاره کرد. این انتظار وجود دارد که هر شرکت معتبری در دنیای مدرن امروزی حضور آنلاین داشته باشد. مشتریان بالقوه به کسب و کاری که شماره تلفن یا آدرس فیزیکی ندارد اعتماد نمی کنند. همین امر در مورد نداشتن وب سایت برای کسب و کارهای امروز صادق است.

گسترش برند

وبسایت یک راه بسیار مقرون به صرفه برای افزایش شناخت برند و سودآوری شما است. راه دسترسی به وبسایت ساده تر است و روش‌های تبلیغاتی زیادی را برای شما باز میکند. به شخصیت برند خود فکر کنید و ویژگی های ملموسی مانند رنگ های برند، واژگان و شعار سایت را تعیین کنید.

ارتقای کسب و کار

یکی از مزایای کلیدی داشتن یک وب سایت کارآمد و زیبا برای کسب و کار شما این است که کسب و کار شما را ارتقا داده و حرفه ای تر جلوه می دهد.

کاهش هزینه‌ها

با داشتن یک وبسایت شما با هزینه کمتر برند خود را در همه جا معرفی میکنید انگار که در همه جای کشور یا حتی جهان شعبه ایجاد کرده اید. هزینه این تعداد شعبه با هزینه ایجاد یک سایت غیر قابل مقایسه است. هم چنین می تواند در زمان شما صرفه جویی زیادی کند زیرا همه موارد موردنیاز در یک مکان هستند و در هر زمان در دسترس اند.

جمع‌آوری داده‌های کاربردی

با ایجاد یک سایت حرفه‌ای، شما می‌توانید به داده ‌های زیادی مانند لیست ایمیل، شماره تلفن، اطلاعات رفتار کاربر، بیشترین درخواست‌ها، ورودی‌ها و… دست یابید و با تحلیل و بررسی آنها می‌توانید ایده‌های مختلفی جهت رشد بیشتر اجرا نمایید.

افزایش مخاطبان هدف

اصولا افرادی که با جستجو وارد سایت شما می‌شوند، احتمال خرید بیشتری دارند و به دنبال هدف خود هستند. با سایت مناسب، کسب و کار خود را در معرض دید مخاطبان بسیار بیشتر که به دنبال خدمات و کالاهای شما هستند قرار می‌دهید.

5/5 - (1 امتیاز)

نظرات در مورد : ضرورت سفارش طراحی سایت حرفه ای

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *