آنتی ویروس پادویش

صفحه نمایش لمسی DeformlO،با قابليت انتقال حس لامسه

صفحات نمايشي نسل آينده با قابليت لمس اجسام است

 

فناوری جدید صفحه نمایش لمسی قابل تغییر شکل به نام DeformIO که مي تواند به کاربر حس لمس اجسام را منتقل کند، توسط دانشمندان دانشگاه بات بریتانیا ساخته شده است. بر اساس تحقیقاتی که اخیراً در کنفرانس چي (CHI) در مورد عوامل انسانی در سیستم‌های محاسباتی ارائه شد، تحت نیروی اعمال شده توسط انگشتان کاربر، سطح نرم‌تر یا «سفت‌تر» می‌شود.

در آینده صفحه نمایش های لمسی  به شما این امکان را بدهد که چیزها را از طریق صفحه لمس کنید.

DeformIO می تواند به کاربران اجازه دهد موارد را از طریق صفحه نمایش خود احساس کنند و ممکن است کاربردهای متنوعی در تجارت، ارتباطات، پزشکی و حتی بازی داشته باشند. این نوع جدید صفحه نمایش ممکن است به کاربران اجازه دهد مواردی را از طریق تلفن خود احساس کنند – مانند پارچه یک محصول – یا با نقشه ها یا دماسنج های  روی صفحه نمایش ماشین تعامل داشته باشند.جیمز نش، فارغ التحصیل علوم کامپیوتر در دانشگاه باث و محقق DeformIO، در بیانیه‌ای گفت: «شما مستقیماً یک شی دیجیتال را مانند شیء فیزیکی دستکاری می‌کنید».DeformIO که از سیلیکون ساخته شده است، از پنوماتیک و حسگر مقاومتی استفاده می‌کند تا با استفاده  از “پین‌های” برجسته در زیر نمایشگر، که با فشار دادن بخش‌هایی از صفحه نمایش را پایین می‌آورند، یک تجربه لمسی و مداوم را ارائه می‌دهد. سری قبلی این فناوری از پنل های صفحه لمسی متحرک یا پین های سفت تر استفاده می کردند که به خوبی عمل نمی کردند. درحالیکه DeformlO به کاربر اجازه می دهد تا انگشت خود را در امتداد صفحه نمایش نرم حرکت دهد. کاربران همچنین می توانند چندین ناحیه از صفحه نمایش را همزمان فشار دهند.

نش گفت: “صفحه نمایش ما به کاربران اجازه می دهد تا حس لمسی قوی را روی یک سطح نرم احساس کنند.” این همان مزایای صفحه‌نمایش شیشه‌ای امروزی را دارد – که به شما امکان می‌دهد با حرکت دادن انگشت خود روی سطح، دستگاه خود را کنترل کنید – اما با مزیت اضافه‌ای که یک فرد می‌تواند از نیرو برای تعامل با دستگاه خود در عمق بیشتری استفاده کند. مرحله.”محققان پیشنهاد می‌کنند که می‌توان از آن در صفحه نمایش‌های لمسی خودرو یا هنگام استفاده از نقشه‌های دیجیتال استفاده کرد.

 

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : صفحه نمایش لمسی DeformlO،با قابليت انتقال حس لامسه

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *