پادویش

شیائومی سومین گوشی پرفروش در هند

شیائومی سومین گوشی پرفروش در هند

طبق تحقیقات Canalys، فروش گوشی های هوشمند در هند در سال 2022 با 6 درصد کاهش به 151.6 میلیون دستگاه رسید. این کاهش به دلیل کاهش تقاضا به دلیل مشکلات عرضه متناوب و باد مخالف اقتصاد کلان جهانی بود. شایان ذکر است، بازار گوشی‌های هوشمند هند اولین افت خود را تجربه کرد، زیرا در سه ماهه چهارم، فروش آن با 27 درصد کاهش به 32.4 میلیون دستگاه رسید.

فرادرس

در سه ماهه چهارم سال 2022، سامسونگ 6.7 میلیون دستگاه فروخت و 21 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داد و برای اولین بار از سه ماهه سوم سال 2017 در رتبه اول قرار گرفت. ویوو 6.4 میلیون دستگاه عمدتاً از طریق کانال های آفلاین ارسال کرد و در رتبه دوم قرار گرفت. شیائومی که برای 20 فصل متوالی در صدر فهرست قرار گرفته است، با فروش 5.5 میلیون دستگاه به رتبه سوم سقوط کرد.

شیائومی همچنان بزرگترین تولید کننده در طول سال است، اما OPPO و realme به ترتیب با فروش 5.4 میلیون و 2.7 میلیون دستگاه، جایگاه های چهارم و پنجم را حفظ کردند. تحلیلگر Sanyam Chaurasia از Canalys، کاهش محموله‌ها را به کاهش هزینه‌های مصرف‌کننده داخلی و همچنین تاخیر در خرید نسبت داد زیرا مصرف‌کنندگان قبلاً آخرین فناوری‌هایی را که در طول همه‌گیری خریداری کرده بودند، داشتند. این باعث شده است که برندهای گوشی های هوشمند با مدیریت موجودی مبارزه کنند و باید بر استراتژی مدیریت کانال تامین کننده تمرکز کنند.

Chaurasia همچنین به فروش ضعیف تجارت الکترونیک در سه ماهه چهارم برای تامین کنندگانی که عمدتاً بر روی کانال های آنلاین متمرکز هستند، با افزایش انبوه موجودی محصولات اشاره کرد. از سوی دیگر، تولیدکنندگانی که بر روی کانال‌های آفلاین در شهرهای سطح سوم و چهارم تمرکز می‌کنند، مانند vivo و OPPO، توانستند سال به سال رشد کنند.

علیرغم کاهش محموله ها، Chaurasia نسبت به پتانسیل طولانی مدت هند خوش بین است. وی خاطرنشان کرد که انتظار می رود اقتصاد هند در سال 2024 بهبود یابد، زمانی که دولت انتخابات عمومی برگزار می کند و ممکن است قدرت خرید مصرف کننده را افزایش دهد. Canalys انتظار دارد که بازار گوشی‌های هوشمند هند در سال 2023 رشد متوسطی داشته باشد، که ناشی از چرخه جایگزینی دستگاه 5G است.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : شیائومی سومین گوشی پرفروش در هند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *