شکل و رنگ در طراحی لوگو

شکل و رنگ در ایجاد لوگو

 

در این مقاله چگونگی تاثیر رنگ‌ و شکل بر لوگو در مفهوم برند را توضیح می‌دهیم و موارد عملی استفاده از روانشناسی رنگ و شکل در طراحی لوگو را نشان می‌دهیم.

پل رند گفت که طراحی لوگو سفیر ساکت برند شماست. در ادامه تفکر او می توان اضافه کرد که طراحی لوگو قلب هویت یک برند است که شخصیت یک شرکت یا یک محصول را ارائه می دهد. اگر می خواهید با مخاطب هدف ارتباط برقرار کنید و داستان یک برند را تعریف کنید، برای شروع در ساخت لوگو دقت کافی داشته باشید.

 

روانشناسی در طراحی لوگو

برای ایجاد یک لوگوی موثر، طراحان باید کوچکترین اجزایی که از آن ساخته شده است را در نظر بگیرند و به تأثیری که بر مشتریان بالقوه خواهند گذاشت فکر کنند. علم مطالعه تأثیر عوامل مختلف بر ذهن و رفتار انسان به عنوان روانشناسی شناخته می شود. آگاهی از اصول روانشناسی به درک خواسته ها و انگیزه های انسان کمک می کند، به این معنی که طراحان می توانند واکنش های احتمالی کاربران را به راه حل های خاص پیش بینی کنند.

 

مردم ممکن است متوجه نشوند اما ذهن اغلب به اشیاء بصری که بر احساسات و رفتار تأثیر می گذارد واکنش نشان می دهد. به طور خلاصه، هر رنگ و شکلی تمایل دارد با معنای خاص خود درک شود، بنابراین وقتی به یک شیء بصری نگاه می کنیم، مغز ما پیام خاصی را دریافت می کند و مطابق با آنچه می بینیم واکنش نشان می دهد.

شکل و رنگ در ایجاد لوگو

با درک نقش روانشناسی رنگ و شکل، کارشناسان طراحی می توانند معنایی که یک لوگو به آن کمک می کند را کنترل کنند. هر جزء انتخاب شده با دقت به مردم کمک می کند تا معنای لوگو را درست بخوانند.

سفارش طراحی لوگو

 

رنگ در طراحی لوگو

تحقیقات ارائه شده نشان داد که فقط 90 ثانیه طول می کشد تا مردم در مورد یک محصول قضاوت ناخودآگاه داشته باشند و بین 62 تا 90 درصد از این ارزیابی تنها بر اساس رنگ است. به همین دلیل است که موفقیت استراتژی برند تا حد زیادی به رنگ های انتخاب شده برای طراحی لوگو بستگی دارد.رنگ ها نه تنها برای ظاهر بصری محصولات بلکه برای شناخت برند نیز عاملی حیاتی هستند.

 

 • قرمز: اعتماد به نفس، جوانی و قدرت.
 • نارنجی: دوستانه، گرم و پر انرژی.
 • زرد: شادی، خوش بینی و گرما.
 • سبز: آرامش، رشد و سلامتی.
 • آبی: اعتماد، امنیت و ثبات.
 • بنفش: مجلل، خلاق و خردمند.
 • مشکی: قابل اعتماد، پیچیده و با تجربه.
 • سفید: ساده، آرام و تمیز.

 

انتخاب رنگ نباید تنها بر اساس معنای رایج باشد. درک بصری برای همه کاملاً فردی است، بنابراین اثرات رنگ ممکن است به دلیل عواملی مانند سن، فرهنگ و جنسیت متفاوت باشد. به عنوان مثال، کودکان رنگ زرد را تقریباً دوست دارند، اما زمانی که ما بزرگتر می شویم معمولاً جذابیت کمتری به نظر می رسد. علاوه بر این، تفاوت های فرهنگی زیادی در تعریف رنگ وجود دارد. برای اطمینان از اینکه رنگ به طور موثر برای استراتژی برند کار می کند، مهم است که ترجیحات مخاطب هدف را در نظر بگیرید.

طراحی کاتالوگ

شکل و رنگ در ایجاد لوگو

شکل در طراحی لوگو

همانطور که قبلاً در مقاله ای که به روانشناسی اشکال اختصاص یافته بود اشاره کردیم، تمام اشیاء بصری را می توان از نظر شکل تجزیه و تحلیل کرد. ممکن است مردم همیشه متوجه نباشند که چه اشکال و اشکالی در اطراف آنها وجود دارد، اما تأثیر زیادی بر آگاهی و رفتار ما دارند. چندین سال تحقیق و آزمایش به متخصصان کمک کرده است تا تعریف کنند که هر شکل معمولاً چه معنایی دارد و چگونه می تواند بر درک انسان تأثیر بگذارد. بیایید نگاه دقیق تری داشته باشیم.

 

 • مربع و مستطیل: نظم، قدرت، شجاعت، امنیت، قابلیت اطمینان.
 • مثلث: هیجان، خطر، خطر، تعادل، ثبات.
 • دایره و بیضی: ابدیت، زن، جهان، جادو، رمز و راز
 • مارپیچ: رشد، خلاقیت، آرامش، هوش
 • اشکال طبیعی: اصالت، ارگانیک، تعادل، طراوت
 • اشکال انتزاع: دوگانگی معنا، یکتایی، تفصیل.

 

به حروف استفاده شده در لوگو هم باید دقت کرد و فونت مناسب را استفاده کرد.

 

رسانه هنر برتر مجری طراحی لوگو، طراحی کاتالوگ، طراحی بسته بندی، طراحی کارکتر و ثبت برند شما است جهت مشاوره و استعلام قیمت با شماره های زیر تماس بگیرید و نمونه کارها را در آدرس وب سایت رسانه هنر برتر می توانید ببینید.

 

09133055156

09124184600

www.saynadesign.com

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : شکل و رنگ در طراحی لوگو

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *