آنتی ویروس پادویش

شمارش معکوس ریجیستری آیفون چهارده و پانزده

ریجستری قانونی آیفون 14 و 15

 

شمارش معکوس برای رجیستری آیفون چهارده و پانزده آغاز شده است و به زودی به صورت قانونی انجام خواهد شد.

تعیین تعرفه واردات گوشی آیفون

انجمن واردکنندان تلاش زیادی را برای آزادسازی واردات گوشی تلفن همراه در دستور کار خود قرار داده است و در نهایت پیشنهادی در خصوص تعیین تعرفه واردات گوشی آیفون ارائه داد. اخیرا دولت مصوبه‌ی تعیین سود بازرگانی ۹۶ درصدی را برای واردات گوشی تلفن همراه آیفون ۱۴ و ۱۵ صادر کرد و به همین دلیل موجب شد بسیاری به این نتیجه برسند که قرار است ممنوعیت واردات و رجیستری آیفون مورد تصویب قرار گیرد. این تعرفه‌ی ۹۶ درصدی تنها در رابطه باگوشی آیفون ۱۴ و ۱۵ است و سایر گوشی‌هایی که قیمت بالای ۶۰۰ دلار دارند، با تعرفه‌ی ۲۸ درصد وارداتشان انجام خواهد شد.و نکته مهم اینجاست که این اقدام هم به نفع واردکننده هم به نفع مصرف کننده و هم به نفع دولت است چرا که آیفون برای دولت درآمدی مهم محسوب می‌شود.

چه تعداد گوشی آیفون ۱۴ و ۱۵ در بازار وارد شده است؟

با توجه به اینکه این گوشی‌ها غیرقانونی آمده و ما اطلاعی دقیقی از تعداد آنها در دسترس نیست  اما آمارهای تقریبی نشان می‌دهد حدود ۵۰۰ میلیون دلار گوشی آیفون چهارده و پانزده وارد کشور شده است .

میزان درآمد دولت از آیفون سیزده چه حدود است؟

دولت تنها از آیفون ۱۳ حدود هزار و بیست میلیارد تومان درآمد داشته است.و پیش بینی می شود درآمد دولت از محل آیفون ۱۴ و ۱۵ از آیفون سیزده هم بیشتر شود.

در صورت آزادشدن رجیستری خریداران این آیفون ها قادر به رجیستر خواهند بود ؟

متاسفانه این نکته هنوزکاملا مشخص نشده و دولت برای آنها باید سازوکار تعیین کند.و شنیده  شده که دو میلیون تومان می‌گیرند و آیفون ١۴ و ١۵ را  به صورت غیر قانونی رجیستری میکنند.

چرا قیمت موبایل در بازار با وجود کاهش بهای ارز در حال افزایش است؟

در پاسخ به این پرسش باید عنوان کرد که متاسفانه بدلیل تاخیر در فرآیند تخصیص، وضعیت عرضه و تقاضا در بازار را نامتعادل کرده است. بازار با کمبود روبرو شده و تداوم این روند باعث شدت درکمبود و کاهش عرضه این کالا شده و موجب افزایش تقاضا و در نتیجه افزایش قیمت در گوشی های همراه شده است.

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : شمارش معکوس ریجیستری آیفون چهارده و پانزده

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *