شرکت xAI هوش مصنوعی جدیدی عرضه کرد

شرکت xAI هوش مصنوعی جدیدی عرضه کرد

شرکت xAI یکی از کمپانی‌های مطرح ایلان ماسک بوده که تنها روی هوش مصنوعی فعالیت دارد و در این بین از مدل هوش مصنوعی جدید و ارتقایافته خود رونمایی کرد.

xAI از راه‌اندازی مدل چندوجهی جدید خود، Grok-1.5V (Grok-1.5 Vision) خبر داد که نشان‌دهنده گام بزرگی در توسعه سیستم‌های واقعاً هوشمند است. این شرکت می‌گوید Grok-1.5V فراتر از درک متن است و قابلیت‌های بینایی را یکپارچه می‌کند و به آن اجازه می‌دهد اسناد، نمودارها، نمودارها، عکس‌ها و موارد دیگر را درک کند.

به گفته xAI، Grok-1.5V در معیارهای کلیدی از رقبای پیشرو بهتر عمل می کند. در مجموعه داده‌های RealWorldQA xAI، ارزیابی بیش از 700 تصویر دنیای واقعی همراه با سؤال، برتری یافت. این مجموعه داده توانایی هوش مصنوعی را در درک سناریوهای بصری پیچیده ارزیابی می کند و پیشرفت به سمت هوش عمومی را اندازه گیری می کند.

ما به ویژه در مورد توانایی های Grok در درک دنیای فیزیکی خود هیجان زده هستیم. Grok در معیار جدید RealWorldQA ما که درک فضایی دنیای واقعی را می سنجد، بهتر از همتایان خود عمل می کند.

درک چند وجهی Grok-1.5V از طریق مثال هایی مانند تبدیل نقاشی کودک به داستان قبل از خواب نشان داده شد. همچنین الگوهای رفتاری را توضیح داد، جداول را به فرمت CSV تبدیل کرد و مشکلات مربوط به عرشه چوب را تنها بر اساس تصاویر تشخیص داد. xAI معتقد است که چنین وظایف متنوعی پتانسیل Grok-1.5V را برای طیف گسترده ای از کاربردها نشان می دهد.

اگر آن را از دست دادید، ایلان ماسک xAI را در جولای 2023 راه اندازی کرد. ماسک گفت که هدف شرکت جدید ایجاد هوش مصنوعی شفاف تر و پاسخگوتر است که بتواند بهتر با انسان ها کار کند.

یکی از مسائل مهم در مورد هوش مصنوعی در حال حاضر جدیت آن است که همه با آن برخورد می کنند. برخی می گویند این پایان کار خواهد بود، برخی دیگر از توانایی های هنری آن متنفرند و ادعا می کنند که واقعاً هنر نیست، و برخی دیگر شکایت دارند که دانش آموزان مدرسه نباید از آن برای انجام تکالیف استفاده کنند.

در ماه های آینده، این شرکت انتظار دارد تحقیقات خود را بر روی چندین حوزه کلیدی متمرکز کند. هدف xAI بهبود تجسم و توضیح استدلال چندوجهی Grok است.

xAI به زودی به دنبال اولین آزمایش کننده های Grok-1.5V برای ارائه بازخورد و کمک به بهبود استدلال چندوجهی آن خواهد بود. دسترسی به Grok beta در ابتدا محدود به مشترکین Premium + X است که مزایا و پشتیبانی بیشتری دریافت می کنند.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : شرکت xAI هوش مصنوعی جدیدی عرضه کرد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *