شرکت سامسونگ الکترونیکس به عنوان سلطان بازار جهانی تلویزیون به مدت هجده سال متوالی تثبیت شد.

سامسونگ در سال 2023 توانست 30.1درصد از سهم بازار جهانی تلویزیون

شرکت سامسونگ ، با ادامه روند پیشروی خود در بازار جهانی تلویزیون ، در سال 2023 به عنوان رهبر این صنعت مستحکم شد. براساس گزارش موسسه تحقیقات بازار Omdia، سامسونگ با دستیابی به 30.1 درصد سهم بازار، صدرنشینی خود را از سال 2006 تاکنون حفظ کرد. این موفقیت ناشی از تمرکز راهبردی بر تلویزیون‌های رده‌بالا و صفحه‌نمایش‌های بزرگ، به‌ویژه مدل‌های پیشرفته QLED و OLED این شرکت است.

مجموعه تلویزیون‌های QLED سامسونگ، از زمان عرضه در سال 2017، با ارائه مدل‌های Neo QLED، به فروش بیش از 40 میلیون دستگاه رسیده است. تنها در سال 2023، 8.31 میلیون دستگاه از مجموعه QLED شرکت به فروش رسیده است. سامسونگ همچنین در فروش تلویزیون‌های پریمیوم، به‌ویژه مدل‌های بالای 75 اینچ و با قیمت بیش از 2500 دلار، با سهم بازار 60.5 درصدی، عملکرد برتری را نشان داده است. همچنین در فروش تلویزیون‌های بزرگ‌تر از 75 اینچ، با حفظ سهم 33.9 درصدی از بازار، پیشتازی خود را تثبیت کرده است. در بخش تلویزیون‌های بالای 90 اینچ، با فروش چشمگیر مدل‌های 98 اینچی، سامسونگ با 30.4 درصد سهم بازار در صدر قرار دارد.

علاوه بر تلویزیون‌های QLED، سامسونگ نیز در زمینه فناوری OLED پیشرفت‌های قابل‌توجهی داشته است. در سال 2023، مجموعه تلویزیون‌های OLED سامسونگ با فروش 1.01 میلیون دستگاه، 22.7 درصد سهم بازار را به دست آورده است، و انتظار می‌رود با گسترش مجموعه OLED در سال 2024، سهم بازار شرکت در این بخش افزایش یابد.

اس‌وی یونگ، مدیرعامل بخش نمایشگرهای بصری سامسونگ، از افتخار خود به عنوان رهبر بازار تلویزیون در سطح جهان برای 18 سال متوالی یاد کرده و اعتماد و وفاداری مصرف‌کنندگان را تحسین کرده است. سامسونگ به پیشرفت صنعت و بهبود کیفیت تصویر فعلاوه بر تلویزیون‌ها، سامسونگ نیز در سایر حوزه‌های الکترونیکی نیز فعالیت می‌کند. این شرکت به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند در جهان شناخته می‌شود. گوشی‌های سامسونگ با استفاده از سیستم‌عامل اندروید عرضه می‌شوند و محصولاتی همچون سری گلکسی S و گلکسی Note آن‌ها بسیار محبوب هستند.

علاوه بر گوشی‌های هوشمند، سامسونگ در زمینه تولید تبلت‌ها، لپ‌تاپ‌ها، ساعت‌های هوشمند، دوربین‌های دیجیتال و انواع لوازم جانبی نیز فعالیت می‌کند. همچنین، سامسونگ در زمینه اجاق‌های برقی، یخچال‌ها، ماشین‌لباسشویی‌ها، ماشین‌ظرف‌شویی‌ها، کولرهای هوا و دستگاه‌های خانگی دیگر نیز فعالیت دارد.

سامسونگ همچنین یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نمایشگرهای ال‌ای‌دی (LED) و تلویزیون‌های ال‌ای‌دی (LED TV) است. این شرکت فناوری‌های نوآورانه‌ای مانند نمایشگرهای منعطف، نمایشگرهای قابل انعطاف و نمایشگرهای نور پس‌زمینه (QLED) را توسعه داده است.

به علاوه، سامسونگ نیز در زمینه فناوری‌های باتری، حافظه‌های فلش، صوتیات، دوربین‌های دیجیتال، ابزارهای نوشتن و تجهیزات شبکه نیز فعالیت دارد.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : شرکت سامسونگ الکترونیکس به عنوان سلطان بازار جهانی تلویزیون به مدت هجده سال متوالی تثبیت شد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *