پادویش

سه ویژگی جدید برای گوگل MESSAGES از راه رسید

سه ویژگی جدید برای گوگل MESSAGES از راه رسید

برنامه پیام پیش فرض اندروید چندان محبوب نیست. با این حال، گوگل تمام تلاش خود را می کند تا آن را به بهترین برنامه برای استفاده تبدیل کند. این شرکت در حال کار بر روی این برنامه است و قرار است برخی از ویژگی های جدید و مد روز را ارائه دهد. Google Messages دارای ویژگی های مشابه برخی از برنامه های چت اجتماعی است. با این حال، به نظر می رسد که این برنامه برای آوردن کاربران جدید تلاش می کند. این شرکت اخیراً یک کمپین #GetTheMessage را امتحان کرده است. این کمپین سعی می کند یک به روز رسانی نماد جدید و همچنین پشتیبانی از RCS را تبلیغ کند. به یاد داشته باشید که iMessage از RCS پشتیبانی نمی کند. بنابراین، گوگل در تلاش است از باز شدنی که می بیند استفاده کند. با این حال، این کمپین آنطور که گوگل انتظار داشت کار نکرد. این شرکت اکنون در تلاش است تا Google Messages را با برخی از ویژگی های مد روز ارتقا دهد.

طبق گزارش‌های اخیر، Google Messages در حال آزمایش “واکنش با ایموجی” است. این در حال حاضر یک ویژگی مد روز در WhatsApp، Slack و سایر برنامه های پیام رسانی محبوب است. این ویژگی به کاربران این امکان را می دهد که به سادگی با هر ایموجی دلخواه خود به پیام واکنش نشان دهند. خوب، این ویژگی در حال حاضر در Google Messages موجود است. با این حال، محدودیتی وجود دارد زیرا کاربران تنها می توانند با هفت ایموجی واکنش نشان دهند. اکنون این شرکت در تلاش است تا این ویژگی را به گونه ای گسترش دهد که تمامی ایموجی های سیستم را پوشش دهد.

استفاده از ایموجی ها برای واکنش به پیام های گوگل از سال 2020 در دسترس بوده است. اما محدودیت هفت ایموجی باعث جلب توجه عمومی نشد. از آن زمان تاکنون هیچ ارتقای این ویژگی صورت نگرفته است. تنها اضافه شده “ترجمه” واکنش های iMessage بود. این کار ارسال پیامک به دوستانی که از آیفون استفاده می کنند آسان تر می کند.

واکنش با ایموجی تقریباً با همه برنامه های چت یکسان است. شما فقط باید روی پیام روی برنامه ضربه بزنید و نگه دارید. با انجام این کار، لیستی از ایموجی ها ظاهر می شود. سپس می توانید اسکرول کنید و هر شکلک دلخواه خود را انتخاب کنید. ایموجی در قسمت یا گوشه ای از پیام تأیید کننده واکنش شما ظاهر می شود. علاوه بر این، کاربران همچنین می توانند ایموجی جدیدی را که در لیست موجود نیست اضافه کنند. این گزینه جدیدی است که گوگل در حال اضافه کردن آن به این ویژگی است.

هنگامی که پیامی را با یک ایموجی پیدا می کنید، می توانید کاربرانی را که به ایموجی واکنش نشان داده اند مشاهده کنید. به سادگی روی ایموجی در پیام ضربه بزنید و نام کاربرانی که با ایموجی واکنش نشان داده اند ظاهر می شود. این زمانی است که پیام در یک گروه است. با این حال، اگر این یک پیام شخصی است، به سادگی می‌دانید که گیرنده شما را نادیده نگرفته است. ایموجی پاسخ نهایی گیرنده را به شما می گوید.

با این واکنش ایموجی جدید، چت RCS اکنون پویاتر به نظر می رسد. این ویژگی در حال حاضر در آخرین نسخه بتای Google Messages موجود است. با این حال، ذکر این نکته ضروری است که این ویژگی هنوز در حال پیشرفت است. به گفته 9to5google، در نسخه بتا، «افزودن ایموجی» جایگزین شکلک انگشت شست پایین می شود.

وقتی روی دکمه ضربه می زنید، لیست کامل ایموجی های موجود در دستگاه اندرویدی شما ظاهر می شود. سپس می توانید با هر یک از ایموجی ها واکنش نشان دهید. یک چیز خوب در مورد این به روز رسانی این است که از قبل برای دریافت کاربرانی که نسخه بتا را آزمایش نمی کنند کار می کند. بنابراین، اگر به طور منظم از پیام‌های گوگل استفاده می‌کنید، اگر واکنش عجیبی به شکلک پیدا کردید، تعجب نکنید. فقط بدانید که فرستنده آزمایش کننده بتا است.

در حال حاضر، Google Messages از ارسال و دریافت یادداشت صوتی پشتیبانی می کند. این بستگی به این ندارد که چت از طریق RCS، SMS یا MMS باشد. این بدان معناست که تقریباً هر کسی می تواند یک یادداشت صوتی ارسال کند و هر کسی می تواند آن را دریافت کند. با این وجود، چنین ضبط‌هایی (یادداشت‌های صوتی) ممکن است همیشه بهترین راه برای انتقال پیام شما نباشد. به دلایلی، مردم از استفاده از یادداشت های صوتی اجتناب می کنند. یکی از دلایل این است که شنیدن کلمات اغلب به دلیل فشرده شدن صدا سخت است. همچنین گیرنده ممکن است در محیطی پر سر و صدا باشد و نتواند به پیام صوتی گوش دهد.

سومین قابلیتی که Google Messages ارائه خواهد کرد، ظاهر جدیدی برای گالری عکس است. در طراحی جدید، کاربران می توانند عکس ها را به صورت عمودی طی کنند. در طرح فعلی که فقط اسکرول افقی را مجاز می‌کند، این امکان وجود ندارد.

طراحی عمودی به کاربران فضای بیشتری بر روی نمایشگر می دهد و تجربه یکپارچه را ارائه می دهد. همچنین تغییرات کمی از نظر دکمه ها وجود دارد. اکنون یک گزینه جدید برای “Folders” جایگزین دکمه قدیمی “گالری” شده است. کارشناسان 9t05google معتقدند که این طراحی جدید به خوبی با Material You Google مطابقت دارد.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : سه ویژگی جدید برای گوگل MESSAGES از راه رسید

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *