آنتی ویروس پادویش

سلبریتی چیست؟

سلبریتی

سلبریتی از لحاظ معنایی دامنه ی گسترده ای دارد و می تان گفت که معنای آن را از طریق یک سری پارامترهای اجتماعی می توان تشخیص داد. سلبریتی به افرادی گفته می شود که از لحاظ هنری، ورزشی و … مورد توجه بسیاری از رسانه های مطرح دنیا می باشند البته به این موضوع توجه داشته باشید که تنها شامل حوزه های هنری و ورزشی نمی باشد و دسته های گوناگونی دارد.

یکی از ویژگی های سلبریتی، میزان درآمد بالای این افراد می باشد و گاهی نیز برخی از آن ها از شغل خودشان چنین درآمدهای بالایی را کسب می نمایند. اگر بخواهیم در این خصوص مثالی مطرح نماییم، باید بگوییم، دیوید بکهام یکی از همین سلبریتی هاست، نه فقط به دلیل فوتبالیست بودنش، بلکه فعالیت هایی نیز در زمینه ی مد و فشن دارد و همچنین با یک همسر خواننده و طراح مد به نام خانم ویکتوریا بکهام ازدواج کرده است.

سلبریتی افرادی نظیر باراک اوباما نیز به دلیل قدرت سیاسی و اینکه برای بسیاری از افراد جذاب است که در زندگی شخصی خود چه کارهایی انجام می دهند، به عنوان سلبریتی شناخته می شوند و تنها شامل هنر و ورزش نمی شود. سلبریتی تنها مربوط به زمان حال نمی شود بلکه قرن ها پیش نیز چنین افرادی وجود داشته و مورد توجه بودند، برای مثال در زمان های دور شاعران و افراد زیادی بودند که برای قهرمانان کشورشان شعرهایی می سرودند و مردم نیز به دلیل علاقه ی فراوان خود به این شاعران غذا و پول می دادند.

امروزه هر منطقه سلبریتی های مخصوص به خود را دارد که متناسب با دین و فرهنگ همان منطقه می باشد، برای مثال در ایالت کبک کانادا که همه ی افراد به زبان فرانسوی صحبت می کنند سلبریتی های مخصوص به خود را دارند و با سایر کشورها متفاوت می باشد.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  زوم شو : شخصیت های مشهور جهان از چه گوشی هایی استفاده می کنند؟

نظرات در مورد : سلبریتی چیست؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *