آنتی ویروس پادویش

سری گلکسی اس 24 نسخه قوی تر اسنپدراگون 8 نسل 3 دارد

سری گلکسی اس 24 نسخه قوی تر اسنپدراگون 8 نسل 3 دارد

طبق گزارش ها، سامسونگ در حال کار بر روی یک نسخه سفارشی از Snapdragon 8 Gen 3 برای سری آینده Galaxy S24 است. این تراشه سفارشی که احتمالاً «Snapdragon 8 Gen 3 SoC for Galaxy» نامیده می‌شود، انتظار می‌رود که دارای پردازنده گرافیکی اورکلاک شده باشد.

کلماتی از Ice Universe می آید که در X (توئیتر سابق) به اشتراک گذاشت که درباره چیپ اورکلاک شده اسنپدراگون 8 نسل 3 خواهد بود. این نشان دهنده افزایش 28 درصدی سرعت فرکانس نسبت به Snapdragon 8 Gen 2 برای چیپ Galaxy مورد استفاده در سری Galaxy S23 است.

علاوه بر پردازنده گرافیکی اورکلاک شده، Snapdragon 8 Gen 3 برای گلکسی نیز شایعه شده که سرعت فرکانس CPU را بهبود بخشیده است. در واقع، آخرین نتیجه Geekbench هسته اصلی گلکسی اس 24 اولترا را با حداکثر فرکانس 3.4 گیگاهرتز نشان می دهد که بالاتر از پردازنده معمولی اسنپدراگون 8 نسل 3 است. با این حال، هسته های دیگر Cortex-A720 و Cortex-A520 با سرعت فرکانس یکسانی کار می کنند.

مشخص نیست که GPU و CPU اورکلاک شده تا چه اندازه در واقعیت بهبود عملکرد خواهند داشت. انتظار می‌رود سری گلکسی اس 24 در ژانویه 2024 عرضه شود، بنابراین در ماه‌های آینده اطلاعات بیشتری در مورد دستگاه‌ها و Snapdragon 8 Gen 3 سفارشی آن‌ها خواهیم داشت.

خانواده گلکسی اس 24 با سرعت عملکرد بهتر

در دیگر خبرها شایعات در مورد گلکسی رینگ سامسونگ همچنان در حال انتشار هستند. این رینگ هوشمند اخیراً در رشته کد برنامه Galaxy Wearable به همراه تاریخ عرضه ژانویه 2024 مشاهده شده است. با این حال، گزارش اخیر از رسانه کره جنوبی Elec نشان می دهد که رینگ ممکن است تا اواخر سال 2024 یا اوایل سال 2025 عرضه شود.

بر اساس این گزارش، سامسونگ قصد دارد گلکسی رینگ را در کنار گلکسی زد فولد 6 سامسونگ عرضه کند و انتظار می‌رود در ماه آگوست، سپتامبر یا اکتبر 2024 وارد بازار شود. با این حال، The Elec همچنین می‌گوید که عرضه اوایل سال 2025 نیز امکان‌پذیر است.

این کمی دیرتر از چیزی است که ما انتظارش را داشتیم، زیرا شایعات قبلی تاریخ عرضه را به ژانویه 2024 تعیین کرده بودند. با این حال، شایان ذکر است که هنوز در مورد تاریخ دقیق عرضه، نامشخصی وجود دارد، زیرا طبق گزارش ها، سامسونگ در حال بررسی گرفتن مجوز پزشکی برای دستگاه است. این امر به تایید مقررات برای قرائت‌هایی که توسط سنسورهای مختلف گرفته می‌شود (مانند سنسور ضربان قلب) نیاز دارد و می‌تواند تاریخ انتشار را بیشتر به عقب براند.

بیشتر بخوانید  Galaxy AI در Galaxy S24 توسط Google Cloud پشتیبانی می شود

همانطور که وبلاگ اشاره می کند، توسعه محصول معمولاً هفت تا هشت ماه طول می کشد و دریافت تاییدیه پزشکی 10 تا 12 ماه اضافه می کند. با در نظر گرفتن همه این فرآیندها، راه‌اندازی در سال 2025 محتمل تر است. گزارش The Elec همچنین حاکی از آن است که سامسونگ تنها در حال توسعه یک مدل از رینگ است که در چهار سایز عرضه خواهد شد. هنوز روزهای اولیه برای عرضه رینگ بوده، اما به احتمال زیاد سامسونگ آن را اعلام خواهد کرد، حتی اگر زمان زیادی برای انتشار آن نیاز باشد.

در اخباری مرتبط سامسونگ طی سه سال گذشته با AMD برای توسعه چیپ گرافیکی موبایل پردازنده‌های Exynos خود کار کرده است. اولین ثمره این همکاری Exynos 2200 بود که دارای پردازنده گرافیکی Xclipse سامسونگ است. این چیپ از معماری RDNA 2 AMD بهره می برد و در سری گلکسی S22 استفاده می شد.

در آوریل 2023، سامسونگ و AMD اعلام کردند که به همکاری با یکدیگر ادامه خواهند داد تا گرافیک با کیفیت بالا را به گوشی های هوشمند بیشتری ارائه کنند. با این حال، یک شایعه جدید نشان می دهد که سامسونگ ممکن است در آستانه پایان دادن به همکاری خود با AMD باشد. طبق شایعات، تیم System LSI Samsun در حال بررسی توسعه پردازنده‌های گرافیکی موبایل داخلی خود به جای ادامه دادن با همکاری AMD است.

برای کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : سری گلکسی اس 24 نسخه قوی تر اسنپدراگون 8 نسل 3 دارد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *