پادویش

سری شیائومی 14 می تواند برنامه های 32 بیتی را اجرا کنند

سری شیائومی 14 می تواند برنامه های 32 بیتی را اجرا کنند

سری شیائومی 14 یکی از اولین گوشی های هوشمندی است که از تراشه جدید اسنپدراگون 8 نسل 3 بهره می برد. این تراشه یک چیپ بسیار قدرتمند است، اما یک نقص بزرگ وجود دارد، فاقد پشتیبانی بومی برای برنامه های 32 بیتی.

با این حال، شیائومی با کمک یک ترنسلیتور باینری 32 تا 64 بیتی به نام Tango راه حلی برای این مشکل پیدا کرده است. این ترنسلیتور به برنامه های 32 بیتی اجازه می دهد تا بدون هیچ مشکلی روی تراشه اسنپدراگون 8 نسل 3 اجرا شوند. این خبر خوبی برای کاربرانی است که هنوز به برخی از برنامه های 32 بیتی اعتماد دارند. همچنین به این معنی بوده که سایر تولیدکنندگان گوشی های هوشمند می توانند از تانگو در دستگاه های مجهز به اسنپدراگون 8 نسل 3 خود برای اطمینان از سازگاری با برنامه های قدیمی استفاده کنند.

گوگل مدتی است که توسعه دهندگان را تحت فشار قرار داده تا به برنامه های 64 بیتی روی بیاورند و پردازنده جدید اسنپدراگون 8 نسل 3 نیز از برنامه های 32 بیتی پشتیبانی نمی کند. با این حال، هنوز همه توسعه دهندگان این تغییر را انجام نداده اند. این بدان معنی است که هنوز تعداد قابل توجهی از برنامه های 32 بیتی در فروشگاه Google Play موجود است. بدون تانگو، کاربران سری شیائومی 14 نمی توانند این برنامه ها را اجرا کنند. این یک رنج بزرگ برای بسیاری از کاربران بود.

تانگو یک ترنسلیتور باینری است. این بدان معنا بوده کد ماشین 32 بیتی را به کد ماشین 64 بیتی تبدیل می کند. این اجازه می دهد تا برنامه های 32 بیتی روی پردازنده های 64 بیتی اجرا شوند. تانگو یک ترنسلیتور بسیار کارآمد است. این می تواند کد ماشین را در زمان اجرا با حداقل هزینه سربار کارایی ترنسلیتور کند. این بدان معنی است که کاربران نباید هنگام اجرای برنامه های 32 بیتی در سری 14 شیائومی متوجه تفاوت عملکرد شوند.

کارشناس میشال رحمان تأیید کرده است که Tango به درستی کار می کند و برنامه های 32 بیتی مانند Flappy Bird می توانند روی سری شیائومی 14 اجرا شوند. اجرای تانگو توسط شیائومی در سری شیائومی 14 یک آرامش است. این تضمین می کند که کاربران همچنان می توانند برنامه های 32 بیتی مورد علاقه خود را در دستگاه جدید مجهز به اسنپدراگون 8 نسل 3 اجرا کنند.

بیشتر بخوانید  جدیدترین گوشی هوشمند شیائومی Xiaomi Redmi Note Prime

همچنین ممکن است سایر سازندگان گوشی های هوشمند از شیائومی پیروی کنند و تانگو را در دستگاه های مجهز به اسنپدراگون 8 نسل 3 خود پیاده کنند. این یک چیز عالی برای کاربران خواهد بود، زیرا سازگاری با برنامه های قدیمی در طیف وسیع تری از دستگاه ها را تضمین می کند.

شیائومی 14 و پشتیبانی برنامه های بیشتر

در دیگر خبرها هفته گذشته، Xiaomi 14 Pro Titanium Special Edition در کنار Xiaomi 14 و Xiaomi 14 Pro ساده معرفی شد. برخلاف دو مدل دیگر، نسخه ویژه آن هنوز به صورت آزاد عرضه نشده است. بنابراین، سردرگمی در بین کاربران اینترنت در مورد در دسترس بودن نسخه تیتانیوم به وجود آمد. خوشبختانه امروز یکی از مدیران شیائومی این موضوع را روشن کرد. مدیر عملیات کاربر شیائومی در مورد در دسترس بودن Xiaomi 14 Pro Titanium Special Edition در Weibo توضیح داد.

او می گوید ضریب بازدهی این دستگاه در حال حاضر پایین است. از این رو، تنها چند واحد در هنگام ارسال اولین دسته قابل خرید خواهند بود. با این حال، مدیر اجرایی اطمینان می دهد که پس از افزایش ظرفیت تولید، محصول مجدداً ذخیره می شود. او همچنین می‌افزاید که این گوشی در تعداد محدود فروخته نمی‌شود که نشان‌دهنده دسترسی بهتر در آینده است.

او از مشتریان علاقه مند می خواهد که صبر کنند. وی در پایان اشاره می کند که افرادی که دارای کد F هستند می توانند گوشی را پیش خرید کنند. اما با این وجود زمان انتظار حدود نیم ماه است. Xiaomi 14 Pro Titanium Special Edition با قیمت 6499 ین ( 890 دلار) قیمت‌گذاری شده است. این گوشی با 16 گیگابایت رم، 1 ترابایت فضای ذخیره‌سازی و همان مشخصات شیائومی 14 پرو معمولی وارد بازار می‌شود.

منبع

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : سری شیائومی 14 می تواند برنامه های 32 بیتی را اجرا کنند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *