آنتی ویروس پادویش

سری آیفون 16 به میکروفون بهتری مجهزند

سری آیفون 16 به میکروفون بهتری مجهزند

پیش از این گزارش شده بود که اپل در حال استفاده از نرم‌افزارهای مجهز به iOS 18 و ویژگی‌های هوش مصنوعی برای نسل بعدی آیفون 16 است. اکنون، آخرین اطلاعات مینگ چی کو، تحلیلگر برجسته اپل، گزارش قبلی را نیز تقویت می کند.

گفته می شود سری آیفون 16 سال آینده دارای یک میکروفون به طور قابل توجهی ارتقا یافته است. این غول فناوری مستقر در کوپرتینویی در حوزه هوش مصنوعی مولد عقب مانده است و قصد دارد با گوگل و OpenAI رقابت کند. Kuo در یک پست Medium می گوید که تقویت ویژگی ها و مشخصات سخت افزاری و نرم افزاری Siri کلید ارتقاء محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی خواهد بود.

این بدان معناست که همه مدل‌های نسل بعدی آیفون 16 به میکروفون‌های ارتقا یافته برای ادغام بهتر صدا و گفتار برای فعال کردن سیری و سایر عملکردهای هوش مصنوعی مجهز خواهند شد. ارتقای عمده میکروفون نسبت سیگنال به نویز بهتری را برای تجربه بهبود قابل توجهی سیری ارائه می دهد. همچنین گفته می شود که مقاومت بهتری در برابر آب دارد.

این گزارش نشان می دهد که جاه طلبی های مولد هوش مصنوعی اپل و مدل های زبان بزرگ به شدت به پردازش ورودی صوتی متکی خواهند بود. این شرکت همچنین قصد دارد ویژگی‌های هوش مصنوعی بیشتری را در سیری ادغام کند. Kuo فاش کرد که اپل تیم سیری خود را در سه ماهه سوم 2023 سازماندهی مجدد کرد تا هوش مصنوعی و LLMهای مولد را ادغام کند.

گفته می شود میکروفون های ارتقا یافته در سری آیفون 16 برای اپل یک امر پرهزینه است. انتظار می رود ASP میکروفون های آیفون 16 100 تا 150 درصد بیشتر از آیفون 15 باشد. تامین کنندگان AAC و Goertek اپل از ارتقای مشخصات بهره مند خواهند شد.

در دیگر خبرها اپل از سنت متمایز کردن آیفون های غیر پرو از مدل های پرو پیروی می کند. سال گذشته، این شرکت جزیره دینامیک را در آیفون 14 پرو معرفی کرد. امسال این گوشی در آیفون 15 غیر پرو عرضه شد. غول فناوری مستقر در کوپرتینو همچنین سوئیچ قطع صدا را با دکمه اکشن جدید در آخرین نسل آیفون 15 پرو جایگزین کرد. با این حال، به مدل های غیر پرو راه پیدا نکرد. اکنون گزارش جدیدی نشان می دهد که دکمه اکشن در سری آیفون 16 سال آینده به جریان اصلی تبدیل خواهد شد.

بیشتر بخوانید  تبلت iPad Pro اپل با پردازنده M2 در راه است

MacRumours گزارش می دهد که اپل دکمه اکشن را در هر چهار دستگاه سری آیفون 16 شامل انواع استاندارد، پلاس، پرو و پرو مکس معرفی خواهد کرد. این شرکت همچنین در حال کار بر روی قدرتمندتر کردن دکمه با افزودن ویژگی های بیشتر است. این نشریه اضافه می کند که اپل به جای سوئیچ مکانیکی، دکمه را خازنی خواهد کرد. با بازخورد سنسور نیرو مشابه Touch ID در آیفون‌های قدیمی‌تر و Force Touch ترک‌پد در مک‌بوک‌ها کار می‌کند. دکمه اکشن اصلاح شده با اسم رمز Atlas در حال توسعه است.

همچنین گفته می‌شود اپل در حال آزمایش با اندازه‌های مختلف دکمه‌های اکشن در آیفون 16 است و برخی از طرح‌ها دارای دکمه‌های بزرگ‌تر از مدل‌های آیفون 15 پرو هستند. تغییرات بر اساس اطلاعات پیش از محصول از طریق اسناد داخلی است. از این رو اجرای واقعی می تواند کمی متفاوت باشد. این گزارش همچنین می افزاید که دکمه اکشن با دکمه جدید Capture خازنی که گفته می شود برای سری آیفون 16 برنامه ریزی شده است، خواهد پیوست. همچنین شایعه شده که نسل چهارم آیفون SE دارای دکمه اکشن است. این به طور کامل به سوئیچ بی صدا در مدل های آینده آیفون پایان می دهد.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : سری آیفون 16 به میکروفون بهتری مجهزند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *