سری آیفون 16 با کلید اکشن همراهند

سری آیفون 16 با کلید اکشن همراهند

اپل از سنت متمایز کردن آیفون های غیر پرو از مدل های پرو پیروی می کند. سال گذشته، این شرکت جزیره دینامیک را در آیفون 14 پرو معرفی کرد. امسال این گوشی در آیفون 15 غیر پرو عرضه شد.

غول فناوری مستقر در کوپرتینو همچنین سوئیچ قطع صدا را با دکمه اکشن جدید در آخرین نسل آیفون 15 پرو جایگزین کرد. با این حال، به مدل های غیر پرو راه پیدا نکرد. اکنون گزارش جدیدی نشان می دهد که دکمه اکشن در سری آیفون 16 سال آینده به جریان اصلی تبدیل خواهد شد.

MacRumours گزارش می دهد که اپل دکمه اکشن را در هر چهار دستگاه سری آیفون 16 شامل انواع استاندارد، پلاس، پرو و پرو مکس معرفی خواهد کرد. این شرکت همچنین در حال کار بر روی قدرتمندتر کردن دکمه با افزودن ویژگی های بیشتر است. این نشریه اضافه می کند که اپل به جای سوئیچ مکانیکی، دکمه را خازنی خواهد کرد. با بازخورد سنسور نیرو مشابه Touch ID در آیفون‌های قدیمی‌تر و Force Touch ترک‌پد در مک‌بوک‌ها کار می‌کند. دکمه اکشن اصلاح شده با اسم رمز Atlas در حال توسعه است.

همچنین گفته می‌شود اپل در حال آزمایش با اندازه‌های مختلف دکمه‌های اکشن در آیفون 16 است و برخی از طرح‌ها دارای دکمه‌های بزرگ‌تر از مدل‌های آیفون 15 پرو هستند. تغییرات بر اساس اطلاعات پیش از محصول از طریق اسناد داخلی است. از این رو اجرای واقعی می تواند کمی متفاوت باشد.

این گزارش همچنین می افزاید که دکمه اکشن با دکمه جدید Capture خازنی که گفته می شود برای سری آیفون 16 برنامه ریزی شده است، خواهد پیوست. همچنین شایعه شده که نسل چهارم آیفون SE دارای دکمه اکشن است. این به طور کامل به سوئیچ بی صدا در مدل های آینده آیفون پایان می دهد.

در دیگر خبرها طبق گزارشی که در یک پورتال وب کره جنوبی منتشر شده است، اپل در حال برنامه ریزی برای لغو پروژه بلندمدت خود برای توسعه تراشه مودم 5G داخلی خود است. کاربر فروم با استناد به منابع زنجیره تامین اظهار می کند که سازنده آیفون در حال آماده شدن برای تعطیلی کامل پروژه است.

گزارش‌های اخیر حاکی از آن بوده که اپل علی‌رغم سال‌ها سرمایه‌گذاری و جذب استعداد، در حال تلاش برای ایجاد تراشه مودم خود است و این شرکت را برای مودم‌های گوشی‌های هوشمند خود به سایر سازندگان تراشه مانند کوالکام متکی نگه می‌دارد.

بیشتر بخوانید  اپل در آیفون 15 از چیپ 3 نانومتری استفاده می کند

در پست به اشتراک گذاشته شده در Naver (از طریق GSMArena)، کاربر بیان می کند که شرکت کوپرتینویی شروع به “کاهش سرمایه گذاری مداوم خود در بخش توسعه مودم 5G و پرسنلی کرده است که چندین سال است در داخل خود توسعه داده است. ” پیش از این گفته می شد که اپل در حال کار بر روی یک تراشه مودم 5G است که می تواند تا سال 2025 روی گوشی های هوشمند عرضه شود.

به نظر می رسد تلاش های این شرکت برای طراحی تراشه مودم خود برای مدل شایعه شده نسل چهارم آیفون SE ناموفق بوده است و “انتظار می رود به طور کامل پاکسازی شود.” ادعاهای مطرح شده در این پست توسط Revegnus (@Tech_Reve) یک منبع اطلاعاتی در X (که قبلاً به عنوان توییتر شناخته می شد) تأیید شده است، که ادعا می کند همان اطلاعات را از یک منبع ژاپنی دریافت کرده است.

در اوایل این ماه، گزارش‌ها حاکی از آن بود که برنامه‌های اپل برای آوردن تراشه مودم 5G خود به یک گوشی هوشمند بعید است تا پایان سال 2025 یا اوایل سال 2026 محقق شود. گزارش بلومبرگ ماه‌ها پس از تمدید قرارداد اپل با کوالکام برای گنجاندن مودم‌های کوالکام منتشر شد.  علی‌رغم خرید موفقیت‌آمیز واحد مودم اینتل توسط اپل به مبلغ ۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ و تلاش‌های این شرکت برای توسعه تراشه‌ای که یک سال بعد آغاز شد، در این گزارش آمده است که تلاش اپل برای طراحی مودم خود در طول سال‌ها با موانع متعددی روبرو شده است.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : سری آیفون 16 با کلید اکشن همراهند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *