پادویش

سریعترین راه حل برای مشکل عدم نمایش سابقه تماس در آیفون

سریعترین راه حل برای مشکل عدم نمایش سابقه تماس در آیفون

گوشی آیفون شما گزارشی از تماس های ورودی، خروجی و از دست رفته را به عنوان تاریخچه تماس نگه می دارد. و اگر با دقت متوجه شده باشید، وقتی برنامه Phone را باز می کنید، در برگه Recent ظاهر می شوند. متأسفانه، برگه Recents برای برخی از کاربران آیفون خالی می باشد.

فرادرس

نشان ندادن تاریخچه تماس گوشی

اگر تاریخچه تماس در آیفون شما نمایش داده نمی شود در اینجا 8 راه حل را به شما می گوییم که به شما کمک می کند تاریخچه تماس ها را در آیفون خود بازیابی کنید.

برای برخی از کاربران، تنها تماس‌های خروجی در تاریخچه تماس ظاهر نمی ‌شوند. برای دیگران، همه تماس‌ها در برگه Recents وجود ندارند. راه حل های زیر به شما کمک می کند هر دو نوع مشکل را حل کنید. با این حال، اگر شخص دیگری به صورت دستی سابقه تماس را از تلفن شما حذف کرده باشد، بازیابی آن دشوار است.

راه اندازی مجدد تلفن

به نظر می رسد این ترفند ساده و در عین حال جادویی برای افرادی که با مشکل عدم نمایش سابقه تماس روبرو هستند شگفتی هایی انجام داده است. بنابراین آیفون خود را ریستارت کنید. اگر یک مشکل موقتی وجود داشته باشد، پس از راه اندازی مجدد، گزارش تماس ها ظاهر می شود.

همچنین حالت هواپیما را در آیفون خود فعال کنید. سپس آن را غیرفعال کنید.

سیم کارت خارج کنید

اگر راه اندازی مجدد کار گوشی آیفون برای نمایش تاریخچه تماس کار نکرد، راه حل حذف سیم کارت از تلفن شما باید کمک کند. آیفون خود را خاموش کنید، سیم کارت را بیرون بیاورید و آن را با یک پارچه میکروفیبر تمیز کنید (بخش تمیز کردن اختیاری است، اما کمک می کند). سیم کارت را دوباره وارد کرده و آیفون خود را روشن کنید. اکنون تاریخچه تماس ها را بررسی کنید.

 

مشاهده تمام تاریخچه تماس

در صفحه تاریخچه تماس، دو تب دارید – All  (همه) و Missed(از دست رفته). در حالی که برگه همه تماس های ورودی و خروجی را نشان می دهد، تب تماس های از دست رفته فقط تماس های از دست رفته را نشان می دهد. آن تب ها را بررسی کنید ممکن است به طور تصادفی تب Missed را فشار داده باشید و اکنون باید فقط تماس های از دست رفته را در تاریخچه تماس خود مشاهده کنید. برای مشاهده کل تاریخچه تماس در آیفون خود، روی All ضربه بزنید.

سریعترین راه حل برای مشکل عدم نمایش سابقه تماس در آیفون

تاریخ و زمان صحیح را تنظیم کنید

استفاده از تاریخ و زمان اشتباه در آیفون می تواند عملکرد عادی دستگاه شما را مختل کند. همیشه از صحیح بودن تاریخ و زمان مطمئن شوید. به Settings > General > Date & time بروید. سوئیچ کنار Set automatically را فعال کنید.

سریعترین راه حل برای مشکل عدم نمایش سابقه تماس در آیفون

تغییر منطقه

راه حل دیگری که باید امتحان کنید این است که منطقه آیفون خود را تغییر دهید. گاهی اوقات، این مشکل به دلیل تنظیم نادرست زبان و منطقه در آیفون شما رخ می دهد. بنابراین تغییر آن این مشکل را برطرف می کند.

این مراحل را دنبال کنید:

مرحله 1: به Settings > General > Language & Region بروید.

سریعترین راه حل برای مشکل عدم نمایش سابقه تماس در آیفون

مرحله 2: روی Region ضربه بزنید. یک منطقه متفاوت از منطقه واقعی خود انتخاب کنید.

سریعترین راه حل برای مشکل عدم نمایش سابقه تماس در آیفون

مرحله 3: گوشی خود را ریستارت کنید.

مرحله 4: حالا با دنبال کردن مراحل 1 و 2، منطقه را به کشور واقعی خود تغییر دهید.

فضای ذخیره سازی آیفون را بررسی کنید

آیفون شما باید فضایی برای ذخیره گزارش تماس داشته باشد. اگر فضای ذخیره سازی آیفون شما تقریباً پر است، ممکن است به همین دلیل باشد که سابقه تماس ضبط نمی شود. ممکن است متوجه شده باشید که آیفون شما کند شده است. پیشنهاد می کنیم فضای اشغال شده ناخواسته را پاک کنید و مقداری کش را پاک کنید.

به Settings > General > iPhone Storage بروید. در اینجا مقدار فضای ذخیره سازی موجود در آیفون خود را مشاهده خواهید کرد. برای آزاد کردن فضای ذخیره‌سازی باید یا برنامه ‌هایی را که استفاده نمی ‌کنید حذف کنید. همچنین می توانید عکس های خود را به فضای iCloud منتقل کنید.

بروز رسانی تلفن

ممکن است اشکالی در نسخه موجود نرم افزار تلفن شما وجود داشته باشد. بررسی کنید که آیا بروز رسانی در تلفن شما موجود است یا خیر. به Settings > General > Software Update بروید. تلفن شما به دنبال بروزرسانی موجود می‌ گردد. پس از دانلود آن را نصب کنید.

سریعترین راه حل برای مشکل عدم نمایش سابقه تماس در آیفون

ریست تنظیمات شبکه

ریست تنظیمات شبکه آیفون نیز برای بسیاری از کاربران مفید بوده است. این فقط تنظیمات شبکه تلفن همراه و شبکه Wi-Fi حذف می کند و هیچ داده دیگری را از آیفون شما حذف نمی کند. پس از راه اندازی مجدد، باید آنها را دوباره تنظیم کنید.

به Settings > General > Reset بروید. در اینجا گزینه های مختلف تنظیم مجدد را پیدا خواهید کرد. روی Reset network settings ضربه بزنید.

سریعترین راه حل برای مشکل عدم نمایش سابقه تماس در آیفون

از SIRI کمک بگیرید

در حالت ایده آل، یکی از راه حل های ذکر شده در بالا باید مشکل ناپدید شدن یا عدم نمایش سابقه تماس در آیفون شما را حل کند. اگر مشکل ادامه پیدا کرد، می توانید از سیری برای لیست تماس های اخیر خود کمک بگیرید . SIRI یک دستیار شخصی هوشمند و راهنمای دانا است که به عنوان یک نرم‌افزار کاربردی در آیفون استفاده می شود. این نرم‌افزار کاربردی از رابط کاربری به زبان طبیعی برای پاسخ دادن به سوالات و ایجاد توصیه‌های کاربر استفاده می‌کند. انجام این کارها به وسیله ارسال درخواست‌ها به یک مجموعه از خدمات وب صورت می‌گیرد.  فقط به SIRI بگویید، «Check my Call history» یا «Check my recent calls». اگر می ‌خواهید به سرعت سابقه تماس‌های خود را بدون برنامه تلفن بررسی کنید، این باید مفید باشد.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : سریعترین راه حل برای مشکل عدم نمایش سابقه تماس در آیفون

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *