سامسونگ دیسپلی یک قدم به تولید نسل هشتم OLED نزدیکتر شده است

سامسونگ دیسپلی یک قدم به تولید نسل هشتم OLED نزدیکتر شده است

سامسونگ دیسپلی یک قدم به تولید پنل‌های OLED نسل 8 برای رایانه‌های شخصی و تبلت‌ها نزدیک‌تر شده است. گزارش جدیدی از کره حاکی از آن بوده که غول فناوری با شرکت‌هایی قرارداد بسته تا اتاق‌هایی را بسازند که اولین دستگاه رسوب‌دهنده OLED نسل 8 آن ماه آینده تولید پنل‌ها را آغاز کند.

به گفته The Elec، این اتاقک ها در کارخانه های Samsung Display توسط Hiruja، ICD، Wonik IPS و Pine Solutions ساخته می شوند. در همین حال، اولین دستگاه رسوب OLED نسل 8 این شرکت توسط شرکت Canon Tokki ژاپن ساخته شده است. قرار بوده دل، اچ پی و اپل از نسل هشتم OLED استفاده کنند. گزارش ها می گویند که خط تولید OLED Gen 8 سامسونگ از ماه آینده شروع به تولید پنل ها خواهد کرد.

پنل‌های OLED نسل 8 برای رایانه‌های شخصی و تبلت‌ها در نظر گرفته شده‌اند و ظاهراً Samsung Display قصد دارد اولین دسته‌ها را به مشتریان HP و Dell بفروشد. در نهایت، سامسونگ می خواهد از خط OLED نسل 8 برای تولید پنل های OLED برای اپل و آیپدها و مک بوک های آینده اش استفاده کند. گزارش‌های قدیمی‌تر حاکی از آن است که سامسونگ دیسپلی ابتدا تا پایان سال 2024 پنل‌های OLED نسل 8 را برای اپل عرضه خواهد کرد.

ظاهراً سامسونگ دیسپلی قصد دارد تا سال 2026 4.1 تریلیون وون (3.07 میلیارد دلار) هزینه کند تا ظرفیت تولید نسل 8 OLED را به 10 میلیون دستگاه در سال برساند.

در دیگر خبرها سامسونگ به توافق مهمی با شبکه های ترجیحی (PFN) رسیده است. انتقال این شرکت ژاپنی از TSMC به سامسونگ همه را شگفت زده کرد و باید دید که این تغییر در آینده چگونه خواهد بود. توافق بین دو شرکت نشان دهنده چیز مهمی است. در حال حاضر تراشه هایی با فرآیند 3 نانومتری در حال تولید هستند و اولین مراحل سوئیچ به فرآیند ساخت 2 نانومتری انجام شده است.

سامسونگ دیسپلی یک قدم به تولید نسل هشتم OLED نزدیکتر شده است

Preferred Networks یکی از شرکت های شناخته شده در زمینه هوش مصنوعی است. اکنون این شرکت با انجام معامله ای با سامسونگ در حال آماده شدن برای اولین تراشه های هوش مصنوعی 2 نانومتری است. عملکرد تکنیک تولید 2 نانومتری سامسونگ هنوز مشخص نیست. اما ما می دانیم که شرکت کره جنوبی هر سال بیشتر و بیشتر خود را بهبود می بخشد. مشخص نیست که چرا PFN از TSMC به سامسونگ تغییر مکان داد. شاید سامسونگ با پیشنهاد قیمت ارزان در تولید تراشه به PFN آمد.

بیشتر بخوانید  سامسونگ و استفاده از زبان طراحی واحد برای محصولات جدید

سامسونگ معمولاً از نظر عملکرد و کارایی از TSMC عقب است. این شرکت تلاش خواهد کرد تا تکنیک 2 نانومتری GAA (Gate-All-Around) را با موفقیت پیاده سازی کند و به نتیجه مطلوب برسد. ما انتظار داریم که در Exynos SOC مورد استفاده در گوشی‌های هوشمند پیشرفت‌های بیشتری داشته باشیم. نتایج عملکرد Exynos 2500 بعدی نیز مشتاقانه در انتظار است. مشابه Exynos 2400، Exynos 2500 دارای ساختار 10 هسته ای خواهد بود. همچنین، هسته Cortex-X5 ARM در Exynos 2500 شایع شده است.

اکنون دفترچه راهنمای کاربر آن قبل از عرضه رسمی فاش شده که برخی از جنبه های کلیدی ساعت را آشکار می کند. تصویر صفحه نمایش لمسی مستطیلی و سمت خوانده شده ساعت هوشمند سنسور نوری ضربان قلب را نشان می دهد. از ردیابی ضربان قلب، سطح اکسیژن خون و استرس با شمارش گام ها و ردیابی برای تمرینات مختلف پشتیبانی می کند. این ساعت هوشمند همچنین قادر به ثبت الگوهای خواب خواهد بود.

ویژگی‌های سفارشی‌سازی مانند صفحه‌های ساعت و ویجت‌ها نیز طبق دفترچه راهنمای فاش شده در آن دیده می‌شوند. ساعت هوشمند با رنگ مشکی در دفترچه راهنما نشان داده شده است. اوایل که در وب سایت رویت می شد به رنگ نارنجی نیز ظاهر شد. کاربران می توانند به راحتی بند را با “دکمه آزاد کردن سریع بند” تغییر دهند. یک گزارش قبلی اشاره کرده بود که می تواند با یک باتری 200 میلی آمپر ساعتی عرضه شود و باتری آن بیش از سه هفته در هر بار شارژ دوام بیاورد.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : سامسونگ دیسپلی یک قدم به تولید نسل هشتم OLED نزدیکتر شده است

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *