سامسونگ در حال ساخت یک کارخانه تولید تراشه دیگر در امریکا

سامسونگ در حال ساخت یک کارخانه تولید تراشه دیگر در امریکا

سامسونگ در نظر دارد تعداد کارخانه های تولید تراشه خود را گسترش دهد. حال گزارش جدید نشان داده این برند تصمیم به ایجاد یک کارخانه تولید تراشه جدید در امریکا دارد.

این غول فناوری کره جنوبی یک کارخانه تراشه های نیمه هادی دیگر، یک کارخانه بسته بندی تراشه و یک فضای تحقیق و توسعه تراشه در تگزاس، ایالات متحده آمریکا خواهد ساخت. اولین کارخانه تولید تراشه این شرکت که ساخت آن در سال 2021 آغاز شد، در تیلور، تگزاس واقع شده است. هنوز فعالیت خود را آغاز نکرده است، اما انتظار می‌رود تولید تراشه‌های منطقی حیاتی در اواخر امسال در آن کارخانه آغاز شود. کارخانه جدید تراشه و سایت بسته بندی تراشه نیز نزدیک کارخانه تراشه موجود این شرکت خواهد بود.

دولت ایالات متحده قصد دارد 6 میلیارد دلار دیگر را به عنوان بخشی از قانون تراشه های ایالات متحده در اختیار سامسونگ الکترونیکس قرار دهد. این بالاتر از چیزی است که دولت فدرال قبلاً به عنوان مشوق های مالیاتی به شرکت کره جنوبی ارائه کرده است. این شرکت فاش نکرده است که کدام گره فرآیند یا نوع تراشه در کارخانه تراشه آتی خود ساخته خواهد شد.

پس از تشدید تنش های ژئوپلیتیکی خود با چین، ایالات متحده صادرات تراشه های نیمه هادی پیشرفته و فناوری های طراحی و ساخت تراشه را برای فروش به شرکت های چینی مانند هواوی ممنوع کرد. در عوض، تلاش می‌کند تا اتکای خود به تامین‌کنندگان تراشه‌های مستقر در چین را کاهش دهد و غول‌های تراشه را به سمت ساخت کارخانه‌های تراشه خود در ایالات متحده جذب می‌کند.

سامسونگ و گسترش تولید تراشه

در دیگر خبرهااز سال گذشته سامسونگ تصمیم گرفت تا خانواده گلکسی FE را گسترش دهد و حال به تازگی گزارشی منتشر شد که نشان می دهد این برند کره ای در تدارک یک ساعت هوشمند از این سری است.

سامسونگ یکی از بزرگترین تولیدکنندگان گوشی در جهان است. در کنار گوشی، ساعت‌های هوشمند، هدفون و غیره را نیز تولید می‌کنند. به خصوص سری گلکسی واچ بسیار محبوب است. یکی از دلایل فروش خوب این ساعت ها آن است که دارای ویژگی های جالبی هستند. اکنون، شایعاتی در مورد جدیدترین ساعت هوشمند سامسونگ، Galaxy Watch FE (نسخه فن) منتشر شده است.

بیشتر بخوانید  مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر افتتاح شد.

انتظار می رود که ویژگی های مشابه گلکسی واچ 4 داشته باشد.  Galaxy Watch FE قرار است در بازارهای جهانی از جمله ایالات متحده و کره عرضه شود. شماره مدل ها SM-R866F، SM-R866U و SM-R866N هستند. وقتی شماره مدل ها را بررسی می کنیم، بسیار شبیه شماره مدل گلکسی واچ 4 هستند که نشان می‌دهد نسخه جدید واچ 4 به زودی عرضه می شود. فقط بدانید که Watch 4 دارای شماره مدل SM-R860F است.

بسیاری تصور کرده که Galaxy Watch FE با شکل گرد و قاب چرخشی شباهت زیادی به Galaxy Watch 4 دارد. این ساعت هوشمند احتمالاً بر روی سیستم عامل Google Wear اجرا خواهد شد. از طرف دیگر، انتظار می رود گلکسی Watch FE همه این ویژگی های خاص را با قیمت پایین تری ارائه دهد. به همین دلیل به آن نسخه فن می گویند.

برای طرفداران سامسونگ که آخرین فناوری را بدون صرف هزینه زیاد می خواهند. با ویژگی های پریمیومی و قیمت مقرون به صرفه، گلکسی واچ FE مطمئناً در همه جا مورد توجه طرفداران ساعت هوشمند خواهد بود.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : سامسونگ در حال ساخت یک کارخانه تولید تراشه دیگر در امریکا

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *