سامسونگ در حال ساخت مرکز توسعه تراشه ۲۲۲ میلیون دلاری در ژاپن است

سامسونگ در حال ساخت مرکز توسعه تراشه ۲۲۲ میلیون دلاری در ژاپن است

سامسونگ، بزرگ‌ترین سازنده تراشه‌های حافظه در جهان، بنا به گزارش‌ها در حال ساخت یک مرکز توسعه تراشه جدید در یوکوهاما، ژاپن است. این ابتکار بسیار نمادین، شرکت های تراشه های ژاپنی و کره جنوبی را برای مبارزه با رقابت بازارهای چین و تایوان گرد هم می آورد.

این مرکز جدید توسعه تراشه بیش از 300 میلیارد ین (حدود 222 میلیون دلار) هزینه دارد و در جنوب غربی توکیو، جایی که موسسه تحقیق و توسعه سامسونگ ژاپن در حال حاضر واقع شده، ساخته خواهد شد. با این حال، واحد توسعه به طور جداگانه عمل خواهد کرد. در حالی که جزئیات نامشخص است، سامسونگ یک خط تولید برای نمونه اولیه دستگاه تراشه نیمه هادی ایجاد خواهد کرد و بر پشتوانه تولید تراشه تمرکز می کند. چند صد کارگر استخدام خواهد کرد و در سال 2025 شروع به کار می کند.

معمولاً، شرکت‌ها از طریق کوچک‌سازی شدید ترانزیستورها و مدارهای الکتریکی، روی قسمت جلو تولید تراشه تمرکز می‌کنند. با این حال، چندین متخصص بر این باورند که محدودیتی برای فرآیند وجود دارد و تمرکز به انتهای تولید تراشه با روی هم قرار دادن چندین لایه معطوف خواهد شد. ژاپن بزرگترین تولید کننده مواد و تجهیزات مورد نیاز برای تولید تراشه های نیمه هادی است، بنابراین سامسونگ می خواهد با سازندگان مواد و تجهیزات در ژاپن همکاری نزدیک داشته باشد تا به پیشرفتی در فرآیند تولید تراشه دست یابد.

سامسونگ می تواند معافیت های مالیاتی و مشوق های مالی به ارزش 10 میلیارد ین (حدود 73.6 میلیون دلار) را دریافت کند که دولت ژاپن به شرکت هایی که به دنبال سرمایه گذاری در فضای تراشه های نیمه هادی هستند، ارائه می دهد. فومیو کیشیدا، نخست‌وزیر ژاپن و یون سوک یول، رئیس‌جمهور کره جنوبی در تلاش هستند تا همکاری بین شرکت‌های تولید تراشه از کشورهای مربوطه خود را تقویت کنند. یون در مارس 2023 از ژاپن دیدن کرد، در حالی که کیشیدا هفته گذشته از کره جنوبی دیدن کرد. آنها قرار است هفته آینده بار دیگر در حاشیه اجلاس سران گروه هفت در هیروشیما ژاپن دیدار کنند.

رقیب اصلی سامسونگ TSMC نیز در سال 2021 در ژاپن سرمایه گذاری کرد. ژاپن زمانی رهبر جهانی در بخش تراشه های حافظه بود و در تلاش است تا حضور خود را با جذب سرمایه گذاری خارجی بازسازی کند. به غیر از TSMC، Micron سازنده چیپ‌های حافظه آمریکایی نیز در ژاپن سرمایه‌گذاری کرده و مشوق‌های مالیاتی دریافت کرده است. حال باید دید آیا سامسونگ می تواند باری دیگر تراشه سازی بزرگ خود را ادامه دهد یا خیر.

بیشتر بخوانید  معرفی Galaxy J2 Core سامسونگ

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : سامسونگ در حال ساخت مرکز توسعه تراشه ۲۲۲ میلیون دلاری در ژاپن است

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *